Zbirka uporabnih info.

Oprema, vabe, tehnika lova
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

Lignji pojedo dnevno do 7x toliko hrane kot so sami težki, tako da po moje plima in luna ne igrajo vloge ker se hranijo praktično nonstop. Vpliva pa plima in oseka na ribe ki so ponavadi ob plimi bližje obali in posledično tudi lignji. Največje lignje sem ulovil ob oseki, samo na drugi mikro lokaciji kot lovim ko je plima. Je pa odvisno še od temperature, vetra, valov ....
Kar se pa ure tiče sem največ ulovil v terminu od 6ih do 8ih zjutraj
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: lignjelov

Post by sova »

Da ne bomo modrovali o polni luni a se lovi ali ne.Sem pregledal en video, kjer Morco Volpi objasnjuje kdaj je primeren čas za lignje. Samo povzetek: kalamare se lovi, ko ni lune, od zahoda sonca do dve ure po zahodu, če je pa prisotna luna (na začetku prvega krajca) pa tudi več kot dve uri. Pri polni luni pa dela dokler ne zaide. Najboljše pa je lovit kalamare sedem dni pred polno luno in tri dni po njej. To kar sem napisal, si lahko ogledate na videu( http://www.italianfishingtv.it/video/?v=zEUJZciCE5w) od 22.15min. naprej do 23.00min, kdor razume italijansko. Če kdo, ki tudi zna ita. jezik, me lahko popravi, če sem kje kaj pogrešil s prevodom.

lp.
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: lignjelov

Post by zmešan »

Pa vendarle je to zame teorija.Največjega do sedaj sem dobil ob treh popoldne v sončnem vremenu.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: lignjelov

Post by sova »

Saj ni to, da je noč najboljša za lov kalamarov, ampak sem to nalimal zaradi govora o lignjelovu ob polni luni. Sem tudi jaz ulovil večino kalamarov podnevi in to vseh velikosti.

lp.
Image
STRADIC007
Posts: 12
Joined: 18 Nov 2015, 21:13

Re: lignjelov

Post by STRADIC007 »

sova wrote: Da ne bomo modrovali o polni luni a se lovi ali ne.Sem pregledal en video, kjer Morco Volpi objasnjuje kdaj je primeren čas za lignje. Samo povzetek: kalamare se lovi, ko ni lune, od zahoda sonca do dve ure po zahodu, če je pa prisotna luna (na začetku prvega krajca) pa tudi več kot dve uri. Pri polni luni pa dela dokler ne zaide. Najboljše pa je lovit kalamare sedem dni pred polno luno in tri dni po njej. To kar sem napisal, si lahko ogledate na videu( http://www.italianfishingtv.it/video/?v=zEUJZciCE5w) od 22.15min. naprej do 23.00min, kdor razume italijansko. Če kdo, ki tudi zna ita. jezik, me lahko popravi, če sem kje kaj pogrešil s prevodom.
Hvala Sova. Ribe lovim že od 1983 leta, zato me v to, kar sem tudi sam napisal ne more nihče prepričati. Kdor želi pa lahko tudi ob polni luni lovi! Pa še to, v času oktoberske polne lune (ker drugače nisem mogel dobiti dopusta) smo bili tri dni na ribolovu v Taru. V treh smo v dveh dneh ulovili 9 oradel. Kolega ki je dol ostal še 4 dni, pa je po mojem odhodu na istem mestu natolkel polno 32litrsko skrinjo orad. Kdor verjame naj verjame, kdor ne pa ne! To je LUNA.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: lignjelov

Post by CBB »

STRADIC007 wrote:Napisal/-a sova » Danes, 10:43

Da ne bomo modrovali o polni luni a se lovi ali ne.Sem pregledal en video, kjer Morco Volpi objasnjuje kdaj je primeren čas za lignje. Samo povzetek: kalamare se lovi, ko ni lune, od zahoda sonca do dve ure po zahodu, če je pa prisotna luna (na začetku prvega krajca) pa tudi več kot dve uri. Pri polni luni pa dela dokler ne zaide. Najboljše pa je lovit kalamare sedem dni pred polno luno in tri dni po njej. To kar sem napisal, si lahko ogledate na videu( http://www.italianfishingtv.it/video/?v=zEUJZciCE5w) od 22.15min. naprej do 23.00min, kdor razume italijansko. Če kdo, ki tudi zna ita. jezik, me lahko popravi, če sem kje kaj pogrešil s prevodom.

Hvala Sova. Ribe lovim že od 1983 leta, zato me v to, kar sem tudi sam napisal ne more nihče prepričati. Kdor želi pa lahko tudi ob polni luni lovi! Pa še to, v času oktoberske polne lune (ker drugače nisem mogel dobiti dopusta) smo bili tri dni na ribolovu v Taru. V treh smo v dveh dneh ulovili 9 oradel. Kolega ki je dol ostal še 4 dni, pa je po mojem odhodu na istem mestu natolkel polno 32litrsko skrinjo orad. Kdor verjame naj verjame, kdor ne pa ne! To je LUNA.
Marco Volpi govori o panuli kalamarov. Glede na to, da je večkratni svetovni prvak v različnih disciplinah že ve kaj in kako. Dejstvo pa je, da takrat, ko je luna svetla lahko panulo za kalamare vlečeš celo noč. Razlog za to je "arduro", ki ga takrat ni. Arduro se pojavi, ker je voda polna planktona in zgleda kot fluoroscentni odsev. Tega se lignji bojijo in zato ne napadejo vabe, ki tako močno sveti. Ko pa sveti luna tega pojava ni, zato lahko panulaš pozno v noč.
Pri lovu lignjev z obale je zadeva popolnoma ista, drugačna pa postane takrat, ko lovimo na kakšnem pomolu, ki je dobro osvetljen. Tam ardura ni, tudi če ni lune.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

Panula za kalamare dela odlično ko je polna luna, praktično ves čas ko je luna na nebu. V trenutku ko pa luna zaide lahko pospraviš in greš. Luna mora svetit, že če je oblačno ni nič. Je pa še ena bistvena stvar. Ko je polna luna so kalamari navadno pri vrhu in razpršeni, ob krajcih so pa precej bolj v jatah in pri dnu.
Kar se pa rib tiče, ponoči ko je polna luna znaš pušit na polno ali pa ulovit kapitalca. Navadno je prva situacija :bwahaha:
Locked