[Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: lignjelov

Post by CBB »

Točno tako.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

Pa pogovarjate se samo o nagradah in sponzorjih. Dajmo malo razmislit tudi v smeri pravil, določanja zmagovalcev (če so), načina tekmovanja (se vaga ulov, se ga samo slika in potem oceni slike, se napiše zgodbico, ali kaj drugega podobnega), termina (dobro to je jerebinho že napisal in to v kar dobrih okvirih), lovini (štejejo samo kalamari ali tudi sipe, mogoče celo hobotnica?) in tako naprej.

Pa če se že gremo to probajmo ne samo kopirat Ludo more, ker kopirnaje zelo hitro rata dolgočasno in brez veze. Vzemimo okvirno idejo tekmovanja na Ludo more in jo razvijmo v svojo.

Samo tako v razmislek.
Image
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: lignjelov

Post by Gladiac »

Se strinjam, da je potrebno dorečt kar nekaj stvari :D
Načeloma bi začeli recimo naslednjo sezono, do takrat pa se dogovorimo o zadevah, katere je izpostavil kr'en :D

Z terminom se strinjam, ampak mogoče bi dali še prvomajske zraven, ker sem na svojih slikah videl da sem jih še 27.4. domov nosil :D

Glede ocenjevanja je tko, teža al pa ocene forumašev, samo ne vem, kako bi bilo to izvedljivo?
Mogoče glede na to, da nekateri lovijo vsak dan :D, nekateri 1x na teden, spet drugi 1x na mesec, se mi zdi smiselno ocenjevanje slik.

Ker mogoče bi potem top 10 po ocenah še en mesec ocenjevali da pridemo do prvih treh ali bi bilo to končno?
Je možno na forumu ocenjevati in da se potem brez večjega truda izloči top ocenjene slike?

Šteli bi po mojem samo kalamari in ujeti z obale.

Kar se pa sponzorjev tiče, bi pa se pač poslalo vzorec ali pa dogovorilo za obisk in kar bi se nabralo, bi potem sortirali v nek sklad za nagrade :D

Bi se pa mogoče enkrat vseeno vsedli, kdor bi imel pač čas in pogovorili o zadevah v živo, saj predlogi hitreje in bolje pridejo do izraza.

LP
LP
Uroš
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by kr'en »

Res je marsikaj za doreči.

Če se ocenjuje samo posnete slike in ne tudi težo ali količino ulova, zakaj potem nebi štela tudi sipa in zakaj ne tudi ulov s čolna? V tem primeru se namreč ni za bati da bi nas po kilaži premagal nekdo, ki je nekje dalj od obale kot lahko vržemo našel večje lignje kot mi. Pa tudi sipo se da ravno tako kot lignja super slikat, če znaš fotografirat.

Ja možno je postavljati ankete iz katerih bi se potem hitro videlo št. ocen za posamezno sliko. To ni problem.
Če vsak dobi simbolično nagrado kje boš našel dovolj nagrad, če se recimo do konca nabere 50 prijav slik. Saj kakšen egi, laks, paket sponk bojo že dali sponzorji, ampak da bi dajali po 20, 30 paketkov? Ne vem no. (Ali pa samo podcenjujem ljudi?)

Če hočeš da stvar izpade resno in dobro, je treba dobro premislit, sestavit in doreči vse.


Image
Image
User avatar
jerebinho
Posts: 76
Joined: 19 Sep 2012, 18:02
Location: Ljubljana

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by jerebinho »

Ideja ni slaba, ampak če gremo na to da veljajo vsi glavonožci, obala & čoln in slikanje ulova, potem je to bolj foto natečaj kot kaj drugega. Potem je spet problem, da kdo lovi ponoči (slabša slika), nekdo podnevi, nekdo slika s telefonom, spet drug z dslr, go pro, itd. Če komu recimo uspe narediti sliko zapetega kalamara s podvodnim, potem npr. nekdo ki naredi fotko ponoči s telefonom pač nima šans...
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by CBB »

kr'en wrote: 07 Jan 2018, 15:12 Res je marsikaj za doreči.

Če se ocenjuje samo posnete slike in ne tudi težo ali količino ulova, zakaj potem nebi štela tudi sipa in zakaj ne tudi ulov s čolna? V tem primeru se namreč ni za bati da bi nas po kilaži premagal nekdo, ki je nekje dalj od obale kot lahko vržemo našel večje lignje kot mi. Pa tudi sipo se da ravno tako kot lignja super slikat, če znaš fotografirat.

Ja možno je postavljati ankete iz katerih bi se potem hitro videlo št. ocen za posamezno sliko. To ni problem.
Če vsak dobi simbolično nagrado kje boš našel dovolj nagrad, če se recimo do konca nabere 50 prijav slik. Saj kakšen egi, laks, paket sponk bojo že dali sponzorji, ampak da bi dajali po 20, 30 paketkov? Ne vem no. (Ali pa samo podcenjujem ljudi?)

Če hočeš da stvar izpade resno in dobro, je treba dobro premislit, sestavit in doreči vse.


Image
Jaaaa, take slike imam v mislih. Ne pa poln hobuk belih, usranih lignjev. Največ pik pa prinese release video.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by kr'en »

Release video? Sipa in kalamar če nista premajhna sta keč in speč only. :bwahaha:
Image
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by kr'en »

jerebinho wrote: 07 Jan 2018, 16:29 Ideja ni slaba, ampak če gremo na to da veljajo vsi glavonožci, obala & čoln in slikanje ulova, potem je to bolj foto natečaj kot kaj drugega. Potem je spet problem, da kdo lovi ponoči (slabša slika), nekdo podnevi, nekdo slika s telefonom, spet drug z dslr, go pro, itd. Če komu recimo uspe narediti sliko zapetega kalamara s podvodnim, potem npr. nekdo ki naredi fotko ponoči s telefonom pač nima šans...
Točno tako.

Zato tudi pravim da je treba zelo dobro premisliti in zastaviti vse skupaj.

Organiziranje in izvedba take zadeve tudi ni kar tako. Zato vsa čast Martinu ki vodi Challenge že toliko časa. :yeah:
Image
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Gladiac »

Hehe ce bomo za vsako predlagano stvar našli toliko negativnih, potem lahko temo kar zaključimo :D

Meni se je zdelo pač zanimivo, ker se mi zdi da bi bilo vseeno več objavljenih fotk kakor pa sedaj, ko so vsaj pri meni, ekstremni primeri objavljeni, ostali pa omenjeni ali pa še to ne :D

DSLR ne verjamem, da kdo s seboj nosi na ribolov, go pro je itak brez veze v temi, telefoni pa imajo danes solidne kamere, ki tudi v temi ne delajo slabih fotk. Je pa potrebno seveda to upoštevati.

Je pa res, da nekomu bo všeč velikost ulova, drugemu pušča s katero bo olov, itd.

Nimamo vsi istih kriterijev.

Tko da predlog je bil, če se bomo kaj zmenili, se bo zgodilo, drugače bo pa pač ostalo kot je.
LP
Uroš
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Psycho »

Če zorganizirate zadevo se z veseljem prijavim! :yeah:
Usus magister est optimus.
Post Reply