[Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by kr'en »

Gladiac wrote: 07 Jan 2018, 17:49 Hehe ce bomo za vsako predlagano stvar našli toliko negativnih, potem lahko temo kar zaključimo :D
Jaz nikakor ne iščem negativne strani. Sem pa karakterno tako zasnovan, da vse prej zelo dobro premislim preden naredim. In če bo to na mojem forumu, želim da je izvedba kvalitetna in dobro premišljena.
Gladiac wrote: 07 Jan 2018, 17:49 Meni se je zdelo pač zanimivo, ker se mi zdi da bi bilo vseeno več objavljenih fotk kakor pa sedaj, ko so vsaj pri meni, ekstremni primeri objavljeni, ostali pa omenjeni ali pa še to ne :D

DSLR ne verjamem, da kdo s seboj nosi na ribolov, go pro je itak brez veze v temi, telefoni pa imajo danes solidne kamere, ki tudi v temi ne delajo slabih fotk. Je pa potrebno seveda to upoštevati.
Jaz ga včasih, zmeraj pa imam sabo vsaj kompaktno kamero. Tako za primer. In če se bo to šlo sem prepričan da bo še kdo več vzel sabo pošten fotoaparat.

Če bi rad več objavljenih ribiških fotk pa bi bila po mojem kakšna druga rešitev boljša kot tekmovanje. Pa izpolnjen bi moral biti pogoj, da se ne rabiš bat da ti bo naslednji dan na spotu lovilo 10 ribičev. :rofl:

Do jeseni je še čas, tako da je še čas premisliti glede izvedbe. Sem prepričan da se bo našla dobra rešitev.
Image
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Gladiac »

Hehehe nisem nobenega direktno mislil :D
Ja je pa res, da če se kje kaj ulovi, je v naslednjih dneh tam poplava ribičev :D

Vsekakor je čas do jeseni in verjamem, da se bo kaj našlo, kar bo večini odgovarjalo :D

LP
LP
Uroš
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by kr'en »

Vem da ne, sem sam videl da zvenijo negativno, čeprav niso tako mišljene, še preden si ti sploh kaj napisal. :)
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by tinker »

V bistvu...., če lahko jaz (kot tipični primer nelignjelovca, ki nikoli ni lovil glavonožcev in o tem skoraj nič ne ve) lahko pripomnim, nimate madona kej komplicirat. Glavochallenge je pa ja ultra simpl stvar !

1. so samo 3 sorte lovine (ligenj/sipa/hoba)
2. množice ribičev kandidatov
3. dobro do zelo dobro se lovi lahko tudi na naši obali
4. imate cel kup tekmovanj na to temo, ki si jih nekateri celo udeležujete, se malo pokopira pravilnik in sistem...
5. sponzorje boste pa ja že nabral
6. kar se pa tiče zmagovalca, je opcija samo dvojna - 1. kilaža, 2. najlepša fotka ulova po glasovanju sodelujočih
7. iz najlepše fotke ulova - se naredi poster in ga podari najradodarnejšemu sponzorju, da ga obesi v trgovino/spalnico/garažo etc.

Iz glavonožcev se res dela odlične fotke, npr.
Image
zato je pomembno, da je ena tekmovalna kategorija tudi - Fotošuting

Če vprašate mene, je eging še precej bolj popularen kot spin/jig, zato so tudi kritične mase ljudi/trgovin/sponzorjev večje. In radodarnejše.


Ribe so bolj zajebane :bwahaha:
(težko je prepričat trgovca, da da nagrado za ribo težko polkile ujeto na spin npr., je potrebno precej več naredit na zgodbi, jo zavit na celofan in prodat trgovcu/sponzorju)
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Twinman1979 »

Moje mnenje je, da je eging precej bolj primeren za dnevna ali vikend tekmovanja. Takole celoletno tekmovanje pa ima veliko večji smisel, če je v bistvu glavna kategorija "photoshooting". Pač....prijavljenih bo en miljon ulovov in fotke so pač vsaj neka kategorija, da se ne gleda samo teže, ker tukaj bo šlo v dve decimalki, že priprvih dveh prijavljenih lignjih----IMHO
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Rdečko »

Vidim, da se mnogo od vas uspešno ukvarja z lignjelovom. Vzbujam spet to temo :rofl:

Glavočalenđ 2020 - tekmovanje v egingu iz obale

Jaz sem si stvar zamislil tako:
1.1) Se tekmuje samo v lignjelovu. Najtežji kalamar zmaga.
1.2) Veljajo vsi glavonožci. Najtežji zmaga.
1.3) Veljajo vsi glavonožci. Sistem na točke.
Sipa: 1g=1točka
Kalamar: 1g=1,5točk
Hobotnica: 1g=2točki
Kdor doseže višjo št. točk zmaga.
2) Na srečanju/večerji/nagrajevanju ljudstvo izvoli najlepšo sliko čelenđa
Na koncu zmagata najlepši ulov in najlepša slika.

V primeru, da nobeden noče zbirati denar za vpisnine, organizirati tekmovanje, iskati sponzorje itd. Se organizira brezplačno tekmovanje in se tekmuje enostavno za pokazati forumu kdo ga ima večjega. Čas za prijave do konec januarja.

Kaj se vam zdi?
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Andrej Lazić »

Zelo logično sestavljeno točkovanje. Vse pohvale.
Vseeno pa sem mnenja, da bi kdo, ki ima izkušnje lahko povabil sponzorje in tako organiziral neke nagrade. Nagrade so kakor koli že, na nek način pika na "i". Denar za štartnino, pa ne bi smel biti nek problem glede na to, da kolikor vem govorimo o cca. 10-15€, kar je cena enega poštebnega egija.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by zmešan »

In spet smo tam. Zame je ligenj vreden več od hobotnice sploh, ker so pri nas redke in je zelo majhna verjetnost ulova pa ne govorim o folpah ampak o konkretnih hobah. Pomoje bi bilo dovolj se v tekmo vzame samo lignje in sipe. Kateri aquatorij, samo slovenski ali tudi HR.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by CBB »

Fantje, po mojem mnenju je to narobe, da govorimo o teži in količini. Jaz sem za to, da se naredi photo contest. Na nek način bi morali pogruntat, kako tekmovat s slikami. Doprinos k forumu na ta način bi prinesel tudi nekaj k "lepoti" foruma:) Lep primer je Žanova slika, ki sem jo te dni videl na facebooku, ki je drugačna od večine takšnih ali drugačnih trupel zloženih v vrsto, s katerimi se pač postavljamo kaj smo ujeli in koliko. Žanov kalamar, al pa Romanov čekanar.... TOP fotke, lepe. Ne pa nakej krvavega obešenega na vagi.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by CBB »

Rdečko wrote: 01 Jan 2020, 23:11 Vidim, da se mnogo od vas uspešno ukvarja z lignjelovom. Vzbujam spet to temo :rofl:

Glavočalenđ 2020 - tekmovanje v egingu iz obale

Jaz sem si stvar zamislil tako:
1.1) Se tekmuje samo v lignjelovu. Najtežji kalamar zmaga.
1.2) Veljajo vsi glavonožci. Najtežji zmaga.
1.3) Veljajo vsi glavonožci. Sistem na točke.
Sipa: 1g=1točka
Kalamar: 1g=1,5točk
Hobotnica: 1g=2točki
Kdor doseže višjo št. točk zmaga.
2) Na srečanju/večerji/nagrajevanju ljudstvo izvoli najlepšo sliko čelenđa
Na koncu zmagata najlepši ulov in najlepša slika.

V primeru, da nobeden noče zbirati denar za vpisnine, organizirati tekmovanje, iskati sponzorje itd. Se organizira brezplačno tekmovanje in se tekmuje enostavno za pokazati forumu kdo ga ima večjega. Čas za prijave do konec januarja.

Kaj se vam zdi?
Pomoje zgrešen koncept. Zato, ker bi o zmagovalvu odločali grami, različne vage pa različno pokažejo. Vemo, da bo zmagal ligenj, ki bo imel čez kilo, recimo do dve kili max. To je drugače, kot pri ribah, kjer pride en Skols s 17 kilsko lico, pa je stvar zaključena:) Tu bomo imeli na sezono 30 lignjov okrog kile (lani sem jaz ujel 2 v tej kategoriji), in to je težko pravilno zvagat, veliko je tudi možnosti za odstopanje teže (pa naj si bo to samo voda v plašču...)
Post Reply