Daiwa Catalina 4000

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Daiwa Catalina 4000

Post by tinker »

Po ca 30 ribolovih lahko podam eno približno oceno.

Catalina 4000 osnovni podatki:

Model Gear Ratio #Ball Bearings Wt. (g) Drag (Kg) Spool Capacity
Catalina 4000 4.9 (87cm) 9+1 430g 10 PE 2/450m, 3/300m, 4/220m


Image

To rolo, sicer drago kot žefran, sem nabavil samo zaradi dveh vzrokov:

1. Da je rola adekvatno kos vsem mojim ribiškim deviacijam, ki so v povezavi s metanjem težkih umetnih vab v vse možne globine. S tem mislim, da rola med tem ne trpi, ne cvili, ne ruži, ne jamra, ne feclja in se nasploh ne izpostavlja. Torej, dela svoje delo in jaz ne vem, da je. No brainer, no worry zadeva. Po enih 10 rolah, ki sem jih že imel, vem, DA SO TO ZELO VISOKA PRIČAKOVANJA, ampak dejansko ne pričakujem od nje nič manj, kot to.

2. Da rola traja en lep čas (s tem poskušam sam sebi dokazati mantro "kupi stello ali saltigo in boš pozabil, da ima lahko rola tudi težave", katero mi dopovedujejo izkušeni mački), skratka pričakujem jo imet vsaj 5 let....Catalina sicer ni Saltiga, je pa Saltiga v ene 80%.

Rola je bila kupljena z namenom uporabe v težjem shore game ribolovu. Jigi do 80g, voblerji do 50g ! Na roli je trenutno navita Varivas Avani casting PE 3 špaga.

Plusi:

- rola je robustna in izredno kvalitetno narejena - prava heavy spin/jigging rola, tako kot obljublja proizvajalec, lufta iz škatle nič, ampak dejansko nič (moja prva rola vzeta iz škatle s to lastnostjo !), po zgoraj omenjenih dneh uporabe lufta še vedno nič. Sicer še ni dala nobenega drila skozi, vendar sem prepričan, da bo tako ostalo !
- brezhibno zlaga vrvico (cros wrap) - metal v zelo vetrovnih razmerah, nikoli težav
- bremza role je po specifikacijah itak saltigina
- majhna teža, za role tega ranga uporabe ! Catalino 4000 se komot lahko montira tudi na spin palico manjših gramaž, kot tudi na SJ kole. Razmišljam, da bi jo uporabljal tudi v LSJ (namesto precej utrujene Seagate 3500, vendar bi moral dokupiti neko ekstra špulo, za vrvico PE 1.5 v tem primeru)
- vodotesno ohišje, dejansko preverjeno, zalivanje z valovi močnega juga - vse suho !
- odličen EVA knob, glih prav velik oz. majhen, da odlično pade v roko
- alu ohišje
- za moje potrebe idealna kapaciteta; 300m PE 3 vrvice.
- velika moč in mehanska zanesljivost - 60g Molix Jugulo jig (ni biser hidrodinamike) sem metal na poden, na globino 76m (preverjeno s sonarjem) in s hitrim steady navijanjem dvigoval jig na površino, rola ni pokazala nikakršnega napora, popolnoma isto kot navijanje npr. po površini.

Minusi:

- cena
- s ceno povezani problemi, kot so npr. visoke cene dodatne opreme (ekstra špula je 200 eur :X )
- karbonski air rotor (zaion), vse fino in fajn, samo občutljivost na mehanske poškodbe je velika, boh ne daj, da pade rola po skalah...sam sem opraskal rotor s na boku visečim gripperjem, z žepno zadrgo....
- proizvajalec navaja kapaciteto 300m PE 3, no, meni je uspelo gor navit ca 280m PE 3 vrvice in ne celih 300m.

Kako se rola obnaša pod dinamsko obremenitvijo pri drilu, pa enkrat kasneje :rofl:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by tinker »

Catalino 4000 imam točno 1 leto.
Za sabo ima ca 60 ribolovnih dni, vse vabe, ki jih mečem z njo so ranga 40 - 80g. Delovne globine 10 - 70m. Jigging, spinning, twiching, retriving....
Lahko povem, da je točno taka, kot prvi dan vzeta iz škatle. V enem letu še nisem imel wind knot-a.
Lufta ni. Sledov obrabe in občutka obrabe prav tako ni.

Ni kej, takle mamo :yeah:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by CBB »

V enem letu si nabral 60 dni :argh: Jest bi tut...
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by špeci »

Ko uničim SW Biomaster in FB Twin Power, kupim Catalino. :yeah:

Lp
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by albacore »

:yeah: 60 dni spinninga ne oddelam niti jaz na morju ( razen lignjelova ) ........
.......... LP
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by tinker »

No, "dni" je relativen pojem, v to štejem tudi npr. moje Lošinje, ko lovim od 6.00-8.30....cel dan pa mogoče lovim 5-6 dni/leto !
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by Twinman1979 »

Ja, Cataliuna je rola, ki se jo splača imet. Preživi v vseh pogojih. :yeah:
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by tinker »

tinker wrote:Catalino 4000 imam točno 1 leto.
Za sabo ima ca 60 ribolovnih dni, vse vabe, ki jih mečem z njo so ranga 40 - 80g. Delovne globine 10 - 70m. Jigging, spinning, twiching, retriving....
Lahko povem, da je točno taka, kot prvi dan vzeta iz škatle. V enem letu še nisem imel wind knot-a.
Lufta ni. Sledov obrabe in občutka obrabe prav tako ni.

Ni kej, takle mamo :yeah:
Rolo imam praktično 2 leti, ostalo pa, kot zgoraj napisano.
Je kot iz škale vzeta.
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by don »

Catalina ima že v samem startu karbonske diske noter ali jih je potrebno menjati? :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Daiwa Catalina 4000

Post by tinker »

Ima.
Nič se ne menja.
Post Reply