Daiwa Procyon 2500SH

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Daiwa Procyon 2500SH

Post by Twinman1979 »

Nova rola v mojem naboru. Daiwa Procyon 2500SH za branko spin in egging. Prenos 1:6.0. Alu telo s pokrovom iz Zaiona, Air Rotor in Oil seal. 3+1 ležaj. Dodal sem še 3 ležaje, dva v špulo in enega v line roler. Dodani so še carbon diski v waterproof zavoro in nov knob. http://www.ebay.com/itm/Seahawk-Large-S ... 1263748954

Je sicer dobila malo lufta, kar pa je kao normalno. Teče brez sprememb ali drugih težav. Sam vseeno krivim Zaion pokrov ohišja, ko jo prvič odprem bom dodal malo teflona okrog ležaja. Rola je iz družine Steez - Certate - Ballistic - Procyon - Lexa. Zanimive so konstrukcijske(in zato cenovne) razlike. Steez je v celoti iz Zaiona, Certate je celo ohišje iza aluminija z Zaion rotorjem, Ballistic spet Zaion body, Procyon alu ohišje z Zaion pokrovom, Lexa pa ima prav tako telo iz alu litine. Ker ima Lexa slabše ležaje sem se takoj odločil za Procyona. Sploh, ker dražji Ballistic nima alu ohišja. Upgrade ležajev in diskov me je stal manj, kot je razlika v ceni med Procyonom in Ballisticom. Torej Procyon. Rola ima še Oil seal, to je filc podloška prepojena z oljem, ki naj bi zaščitila notranjost pred vdorom slane vode. Dražji modeli imajo Mag Seal tehnologijo. Rola je stala cca. 130USD plus poštnina. Tudi večji modeli so pohvaljeni na USA in AUS forumih.

Image
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
Post Reply