Shimano Aernos 3000 SFA

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Shimano Aernos 3000 SFA

Post by albacore »

:blabla:
Po 2 sezonah lignjelova bom nekaj napisal o roli Shimano 3000 SFA. Spada v vrh spodnjega sloja rol Shimano z oznako P4. Role v tem rangu P4 so z navadnim zobniškim prenosom brez mehanizma ''worm shafta'', ki še malo pripomore k boljšemu zlaganju strune. Ne bom pisal o karakteristikah, ker jih lahko dobite na Shimano strani.
Skratka po 2 sezonah jigganja na lignje je rola še vedno OK. Mojo sem samo nadgradil s Carbontex diski zaradi jigganja in s tem pridobil boljši zdrs sklopke-zavore role. Ročka ima malo lufta tako kot vse Shimano role, ki nimajo ročko na navoj. Ležaj, ki zlaga struno je še vedno isti kot 1 dan in se ga ne sliši. Sem ga pa tudi občasno podmazal z Shimano oljem, ki ga imam od ostalih rol. Uporabljal sem vrvico Sunline Super PE 8 lb, ki jo je lepo zlagala. Edino občasno, ker je bila tenka mi je ušla pod pokrovček zavore-sklopke. Verjetno z uporabo 10 lb vrvice se to ne bi dogajalo. Pri normalnem ribolovu, kjer ne jiggaš pa se to nikoli ne zgodi. Gnezd pri metanju ni bilo, ker tudi oglašujejo rolo za uporabo pletenic PP. Zelo prijetna je uporaba ročice z neoprenom še posebno pozimi ali kadar je ročka mokra-dež, ker ne drsi. Pohvalno je tudi to da dobiš zraven še 1 rezervno kovinsko špulo in ne plastično. Škoda, ker nima vijak za vzdrževanje kot višji rang in bi marsikdo dodal cca 5 eur več za ta dodatek kajti potem rolo ni treba odpirati, ker zadostuje na par mesecev kakšna kap olja. Rola stane v rangu 75-80 Eur in jo priporočam kot začetno rolo.

Image

https://drive.google.com/file/d/0B1s9LA ... sp=sharing
.......... LP
Image
Post Reply