Daiwa Phantom J 4000

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Daiwa Phantom J 4000

Post by tinker »

Po ca 25 ribolovih s težko opremo lahko podam oceno te role.

Image

Rola je bila kupljena z namenom uporabe v težjem shore jigging ribolovu. Kot vemo, so role pri vodenju jigov skozi vodni stolpec najbolj obremenjen del ribiške opreme. Če rola ni močneje skonstruirana in zadosti kvalitetna, zelo hitro pride do mehaničnih okvar. Dolgo časa sem iskal primerno rolo in se potem predvsem na podlagi ugodne cene (130 eu s poštnino brez davka in carine) in črke J (jigging) v nazivu role odločil zanjo ;) . Ta rola je moja alternativa dragim rolam ranga 300 eu in več.

Plusi:
- rola je robustna in kvalitetno narejena - prava jigging rola, tako kot obljublja proizvajalec, lufta po uporabi nič, oz. glih toliko, kot ob nakupu,
- zadovoljivo zlaga vrvico (cros wrap),
- bremza role je zadosti močna in lepo dela (sam sem jo vseeno nadgradil s carbotex diski),
- zadovoljiva teža,
- vodotesno ohišje alu izvedbe,
- za moje potrebe idealna kapaciteta; 300m PE 2 vrvice.

Minusi:
- rola iz škatle ven ni dobro zlagala vrvice (konusno s precejšnjim jarkom), ko sem višino špule na osovini pošlihtal s priloženimi plastičnimi podložkami, ni bilo nobene težave več,
- mogoče malo štorast plastični grip, zato sem ga zamenjal z ZOM knobom, ki super paše v roko.

(rola je bila uporabljena za jiganje 60 g jigov tudi v 70 m globine, brez problema !)

Dodatna uporaba: poleg jigginga, še heavy spin ali pa globlji bolentino s čolna

Za zaključek lahko povem, da sem z nakupom zelo zadovoljen in je upravičila svoje poslanstvo 100 % !
Post Reply