Tica Scepter 9000 GTX ( 2012 model )

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Tica Scepter 9000 GTX ( 2012 model )

Post by albacore »

Po prebranih italijanskih forumih se ta rola priporoča za začetnike surfcastinga. Ima 3 velike prednosti, ki jo uvrščajo v nakup za začetnike ter ostale, ki lovijo občasno ali ne želijo porabiti več denarja za boljšo rolo, ki je šele v rangu 140-180 Eur.
1 - zanesljiva
2 - dobra
3 - cena ......cca 50 - 60 Eur pa še zraven dobiš rezervno špulo za manj najlona - 5000 ( št. 4 ) ter glavna 9000 ( št. 10 )
V kolikor želiš še kakšno špulo jo dokupiš. Imaš celo zelo plitke za tenko vrvico tako da ni treba podlagat najlon.

Image

Moje mnenje za Tico:

:D (+) strani
- cena
- rezervna špula
- tekoče delovanje
- min. luft ročice, ki je po 1 letu obratovanja isti
- dobro zlaganje strune
- dobra bremza - enakomerna
- ležaj na preklopniku vodila za zlaganje najlona - kolešček
- po 1 letu kot nove nikjer odstopila barva ( po uporabi sem jih pošprical s silikonskim sprejem )
- ročica

:( ( - ) strani
- včasih zbeži najlon pod rolo ( ko ni obremenitve ), lahko da je kriv tudi prejšnji najlon Daiwa Tournament, ki se mi je vedno fedral

Zaključek

Osebno mnenje po 1 sezoni ter ulovih orad od 5,5 kg, 2,4 kg, 1,3 kg ter nekaj od +-1kg kakor tudi manjše od 400-800gr. in ribon od 1,4 kg je Tica Scepter 9000 GTX vredna nakupa in najboljši nakup za začetnika za malo denarja, kajti vse ostalo v tem cenovnem rangu raznih proizvajalcev ni vredno nič, Tice pa se še da prodat.

Moja 2 komada sem kupil prejšnjo sezono v 8 mesecu ter jih danes prodal.
Razlog: kupil rabljene Shimanove Medium Baitruner XT-A ( 2012 model ), ki so bile ugodne cene ter nekajkrat uporabljene na jezeru. Po 2 sezonah lova orad sem prišel do zaključka da je na našem terenu dobro imeti zaradi zapenjanja čim večje pobiranje najlona ali vrvice ( Tica 85-90 cm/obr, Shimano XT-A 105cm/obr ročice ). Pri surfcastingu je bremza večinoma že nastavljena, ker se večinoma uporabljajo ne drsni sistemi lova in svinec da kontro. Večinoma se lovi na peščenih plažah kjer ni nevarnosti zapenjanja. Pri našem načinu oradolova z drsnim sistemom je veliko bolj enostavno z baitrunnerjem kakor vrtet kolut bremze, ki ga približno zategneš v fazi po kontri ( roka pri kontri ustavi odvijanje role ter takrat nekajkrat priviješ, pri velikih pa samo priviješ brez kontre - moje osebno mnenje pri lovu z mehko vabo ), kajti v kolikor nosi velika orada v ustih npr. bibi pri močni kontri z malim trnkom ji spuliš vse iz ust s počasnim zategom pa bibi počasi drsi po ustih in se ponavadi zarije ob robu ust.
.......... LP
Image
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Tica Scepter 9000 GTX ( 2012 model )

Post by matko85 »

Sam imam 2 Tici Scepter 10000 GX. Uporabljam ju že 6 let, v sladki in slani vodi. To je res neunicljiva rola. Pa so padle v morje, pa na tla.. Pa sem jih pozabil sprat s sladko vodo. Pa led pa mraz pa toca pa vročina... Po 6 letih še vedno vrtijo brez problema. Cena 62 eur. Za rolo ( je bil nek popust). Best value for money!
Lep pozdrav Mato
Post Reply