Daiwa Caldia X 4000

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Daiwa Caldia X 4000

Post by Jolly »

No ko sm jo ze omenil pa naj bo:
Daiwa Caldia X 4000
Uporaba: havy spinn (jig silikonci do 60g, jerki do 70g, zlice do 80g, voblerji tudi deepdiving (ogromen upor)), lahka panula, deep boletino.
Stevilo dni hah kdo bi vedel kaksnih 70+ sigurno.
Simptomi obrabe kot receno enaki kot pri goraj opisani, drugih napak pa ni bilo zaznat. Najvec dni je preezivela pri havyspinnu na sladki vodi in tako vecino svojih bojev matrala scuke, smuce in some. Naj omenim da se mi je tisto mlinckanje pojavilo ravno po boju z enim ata somom 50+kg (ce ne kar 70kg+, namrec 200cm kategornik), ampak mislim da je bilo deloma krivo tudi moje ravnanje pri drilu, saj sm dejansko zaprl rolo na max, ter jo se dodatno bremzal z roko, preko njenih zmoznosti, moram povedat da preden je dokoncno popustila spaga je bila ze konkretno pregreta/segreta, sam k. ce je pa bestija rinila med ene pilote tam v vodi, smo jo pac morali probati obtimisticno "po musko" kontrirat :mrgreen:
No kljub temu sm jo se naprej koristil dobro sezono, kjer se je se parkart borila z ribotinami tja do 30kg in po vecini zmagala.
Zal tega modela ne delajo vec, cene bi priporocal nakup.
Moja ocena 7.5/10 (glede na ceno ki je bila cca.180eur proti koncu prodaje) ;)
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Recenzije rol uporabnikov

Post by tinker »

@Jolly - Caldia X 4000 (UK Daiwa) je bila tudi moj izbor pred nakupom Phantoma J. Dotično Caldio X uporabljajo v Angliji tudi za feeder in carp fishing. Žal je ne delajo več !

Glede Seagate - ne gre v prodajo, to sezono bo še sigurno pri meni, kot sem omenil jigging ranga 30-40g. Samo mi prosim razloži tvojo navedbo "zaklop boš moral zategniti"...ker zaklop, misliš matico, ki drži rotor na osovini ??
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Recenzije rol uporabnikov

Post by Jolly »

Tudi ja, prav zaprav jst navadno po koncu sezone te moje bolj havy zadeve ki so na vecjem udaru vse te dele ki so bolj kot ne premikajoci na novo malo zategnem in so spet nared ;) To leti tako na matico pri osovini kot sraufek zaklopa.


P.S. ko sm prej malo opisoval boj, tu je en priblizek kako je to nekako zgledalo :mrgreen: : http://www.youtube.com/watch?v=DkU9iFDElaQ
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Recenzije rol uporabnikov

Post by tinker »

Hvala ! Bom malo pritegnil šraufke in matice.

Jolly - tip na posnetku ima 90 kg, ti imaš pa 60 kg...si se moral fejst za kak drevo držat :rofl: da nisi odglisiral...
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Recenzije rol uporabnikov

Post by Jolly »

tinker wrote:Hvala ! Bom malo pritegnil šraufke in matice.

Jolly - tip na posnetku ima 90 kg, ti imaš pa 60 kg...si se moral fejst za kak drevo držat :rofl: da nisi odglisiral...
Zdej si me pa shujsal kar konkretno, dobrih 10-12kg :bwahaha:
Bolj sm imel sreco kot ne, ker je na onem placu betonska skarpa kjer sm lahko fajn usidral nogo in se le naslonil nazaj, pa tudi se nedam jst kar tako, kdaj se malo prevec stisnem in se kaksni boji koncajo z poravnanimi trnki :mrgreen:
Post Reply