Bradač - trilja

Informacije o posameznih vrstah rib, opisi, obnašanje,življ. prostor,...
Post Reply
ščuka
Posts: 10
Joined: 26 Jul 2015, 21:21

Bradač - trilja

Post by ščuka »

Kakšnje imate kaj izkušnje z lovom bradača?
A se kdaj namensko napotite na njo ali je to manj zanimiva riba za rekreacijski ribolov?
Zanima me predvsem, ker sem eno včeraj slučajno ulovil in je bila zelo, zelo okusna.

Lp
Ni lepšega kot dan na vodi.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Bradač - trilja

Post by kr'en »

Trilje so dobre za jest, žal pa so bolj stranski ulov, nisem sploh še slišal da bi jih kdo lovil namensko. Vzrok temu je, da ne zrastejo velike, ne vem če sploh dosežejo težo več kot pol kile. :unsure: Povprečno so pa velike tako med 15 in 20 cm.
Image
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Bradač - trilja

Post by mitja68 »

To je riba, ki podobno kot ovčica neprestano brska po pesku/mivki in tako verjetno išče hrano. Da bi jo kdo namensko lovil še nisem slišal in pomoje gre bolj za slučajne ulove, kot tudi v tvojem primeru. Domačini pa jih veliko ujamejo z mrežami. Nekajkrat sem jih že jedel in res so zelo okusne na žaru.
Na katero vabo pa ti je prijela?
The worst day of fishing is better than the best day of working!
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Bradač - trilja

Post by sova »

Vse do sedaj sva s sinom ujela izključno s puško. S palico nobene, so pa res dobre. Se pa da tudi s palico kakšno ujet.https://www.youtube.com/watch?v=kcGB7alDJ-Y Jih pa večino lovijo s podvodno puško https://www.youtube.com/watch?v=Ksb901d5MC8


lp.
Image
ščuka
Posts: 10
Joined: 26 Jul 2015, 21:21

Re: Bradač - trilja

Post by ščuka »

mitja68 wrote: Na katero vabo pa ti je prijela?
Dobil sem jo 20 m od obale na mivkastem dnu,
vaba pa je bil še živ rak samotar.

Hvala sa informacije,
sem pa ugotovil da se jih najlažje ujame v Šibeniku, tam pri tržnici, vaba pa je 30 kun :bwahaha: .

Lp
Ni lepšega kot dan na vodi.
Post Reply