Volek

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Wiwa
Posts: 74
Joined: 14 Aug 2012, 22:42

Volek

Post by Wiwa »

Voleka sigurno vsi poznate kateri lovite orade.
Zanima pa me kako ga montirate na trnek.
Sam uporabljam trnek velikosti 2, 1 ali 1/0.
Pri voleku zdrobim hišo (ne v celoti), mu odrežem črn zaklopec, ter ga nataknem na trnek, ter na koncu malo povijem z filo elastiko.
Najbolj pa me zanima kako ga vi nataknete na trnek;
- mu zdrobite celo hiško
- mu zdrobite del hiške
- ga kaj povijete
- ko ga daste na trnek ali ga najprej zapičite skozi nogo (ta del kjer je bil zaklopec), ter pridete ven zopet skozi nogo (to me res zanima kako montirati trnek na voleka !!!)
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Volek

Post by Psycho »

Ja tako kot si opisal tukaj, samo da jaz ponavadi ne uporabljam filo-elastike za voleka. Se mi je pa lani na Pagu dogajalo da sem po vsakoem potegu ven vlekel trnek z ostankom volekove noge odgriznjen zraven trneka. Voleki ki sem jih uporabljal so bili veliki, tako da se je notri skril trnek 1/0 brez problema. Pri ugrizu pa so bile lepo vidne sledi zob (izgledalo je kot človeški ugriz in niti ne dosti manjši). Verjetno so bile krive večje orade.
Zaradi tega sem razmišljal, da bi zraven glavnega trneka navezal še enega pol manjšega, da bi pomagal pri zapenjanju. Drugače so bili pa potegi tudi malo čudni, saj je orada enkrat nesla vabo, drugič ne, spet tretjič je odnesla fiksno navezo s 70g svincem kakih 20m daleč, kot da ni nič, se ustavila, jaz čakam na drugi poteg, ki ga pa ni bilo. ucrazy?
Usus magister est optimus.
User avatar
tomaz
Posts: 15
Joined: 06 Aug 2014, 21:54

Re: Volek

Post by tomaz »

Kaj pa te školjke latvice, ki so pripopane na skalah, take ploščate. Jaz uporabljam te pri lovu, zelo enostavno se jih natakne na trnek, so zelo čvrste in dobro držijo.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Volek

Post by Psycho »

So tudi v redu, pri voleku je edino poanta da ga ostale ribe ne marajo preveč in ti bo nanj rajši prijela orada kot kaj drugega.
Usus magister est optimus.
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Volek

Post by mitja68 »

Jaz orado lovim skoraj samo na voleke, ker je dokaj enostavno...hitro imaš nabrane, spravljene imam v naluknjani plastični cevi, ki visi ob privezu v vodo in z lahkoto preživijo zelo dolgo, zamrzovanja / odmrzovanja ni, pa še orade jih imajo zelo rade. Montiram ga tako da zdrobim hišico in jo v celoti odstranim, odrežem poklopec in voleka namontiram. Filoelastike ne uporabljam, saj ima meso kar žilavo in ni potrebe. Sicer ga vedno nataknem tako, da gre trnek obvezno skozi trši del mesa, vendar očitno še vedno nisem našel pravega načina kako ga natakniti na trnek, saj realiziranih zategov skorajda ni :damn: Bo treba voleka še malo obračat, da zadevo optimiram, drugače je pa to to.
The worst day of fishing is better than the best day of working!
Wiwa
Posts: 74
Joined: 14 Aug 2012, 22:42

Re: Volek

Post by Wiwa »

Ima kdo kakšen video ali sliko kako se ga namontira na trnek.
Kako se voleku reče po italjansko da malo na youtube pogledam.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Volek

Post by Psycho »

Latinsko ime za Voleka je: Hexaplex trunculus, če ti to kaj pomaga pri iskanju... Italijanskega pa ne vem...
Usus magister est optimus.
User avatar
Sanpei
Posts: 91
Joined: 06 Aug 2015, 09:48

Re: Volek

Post by Sanpei »

Wiwa wrote:Ima kdo kakšen video ali sliko kako se ga namontira na trnek.
Kako se voleku reče po italjansko da malo na youtube pogledam.
Pozdravljeni,
sledeča zadeva se mi zdi ok. Voleke pa prebadati skozi belo meso, da ostanejo čim dlje živi.
Upam da bo komu koristilo in lp!
https://www.youtube.com/watch?v=z5F1hDgP1iE
Festina lente
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Volek

Post by POTAPI »

Kako naj naberem voleke ce jih ne vidim v vodi.l.p
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Volek

Post by kr'en »

Vzami vrečo od krompirja ali kaj podobnega, daj notri par kamnov in kakšne ribje odpadke ali kaj podobnega nato pa počakaj da voleki sami pridejo do tvoje vreče na pojedino, ti jih pa potem samo pobereš.
Image
Post Reply