Piščančje meso

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Piščančje meso

Post by POTAPI »

Zanima me kaj menite o tej vabi nekateri pravijo da je dobro za orado jaz pa se sprašujem kakšno mora bit ali surovo ali kuhano ali pečeno.l.p.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Piščančje meso

Post by Psycho »

Za orado sicer ne vem kako se obnese, se pa v redu obnese za druge vrste rib. Uporabljal sem surovo, ki pa je precej mehko, tako da je fajn zadevo malo poviti s filoelastiko. Pa če boš med ribolovom kaj jedel, si prej fajn operi roke, ker drugače ti salmonela ne uide. :P
Usus magister est optimus.
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Piščančje meso

Post by mitja68 »

Od domačinov v Dalmaciji sem slišal, da je piščančje meso dobra vaba in ga nekateri kar radi uporabljajo. Tako kot pravi Psycho tudi oni nanj ne lovijo ciljno orade ampak druge vrste rib. Mislim da lovijo izključno iz barke. Lovijo na surovega in ga ne povijajo s filoelastiko, ker naj bi bilo kljub mehkosti še vedno dovolj žilavo. Ne vem...sam še nisem poizkusil.

Bolj za šalo: enkrat sem bil zraven, ko je na Pagu s pomola nekdo lovil kar na ostanke dunajskega zrezka :lol: in v zelo kratkem času ujel lepega fratra...potem pa je bilo konec prijemov.
Seveda ni šlo za kakega domačina ampak za nekega "ludega" slovenca :)
The worst day of fishing is better than the best day of working!
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Piščančje meso

Post by Psycho »

Jaz vedno pravim da je treba probat tudi nekonvencionalne vabe. Lahko tudi bolj za šalo kot zares, ampak se pa vsake toliko zgodi kako lepo presenečenje. :yeah:
Usus magister est optimus.
User avatar
SiLk4
Posts: 46
Joined: 22 Jan 2012, 17:31

Re: Piščančje meso

Post by SiLk4 »

na piščančja prsa najbolj palijo arbuni iz čolna :) enkrat prrobal ko je zmanjkalo vabe in je dobro delalo
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Piščančje meso

Post by mitja68 »

SiLk4 wrote:na piščančja prsa najbolj palijo arbuni iz čolna :) enkrat prrobal ko je zmanjkalo vabe in je dobro delalo
Točno tako...ko sem se malo zgovarjali z domačinom o lovu iz čolna in vabah, mi je za arbune svetoval piščančje meso.
Piščančja prsa se nareže na prave koščke za na trnek in gremo.
Sicer letos tega nisem probal, ker sem bil preveč zaposlen z drugim ribolovom, ampak sigurno deluje...bo treba probat...upam da še letos :unsure:
The worst day of fishing is better than the best day of working!
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Piščančje meso

Post by sova »

Probal v petek s piščancem na grunt, vendar brez uspeha. Verjetno je tudi morje že premrzlo in ni rib, ker tudi na drugo vabo ni bilo nič. Bom pa probal spomladi, ko se vrnejo ribe in bo morje toplejše.

lp.
Image
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Piščančje meso

Post by Anze »

Je še kdo kaj poizkušal na piščanca? :)
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Piščančje meso

Post by FIBRA »

Če fajn smrdi je ponoči dober za ugorja.
Pr vsem izboru vab, ki so v morju in naprodaj...
Piščanca na roštilj in potem sit na ribolov.
Marko777
Posts: 16
Joined: 29 Nov 2016, 13:56

Re: Piščančje meso

Post by Marko777 »

Sicer stara tema, ki sem jo šele zdajle prvič pogledal. Ampak lani julija na Hvaru, prvi večer, izključno na surovega piščanca - 4 orade za kosilo drug dan:)
Post Reply