Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by kr'en »

Hudo ja, orgazmično. :D Bo treba na neretvo po te beštijice, tam jih je večja koncentracija kot tu pri nas. Pa vsaj en hard mono, če ne kar zajlo za predvez, če ne lahko kmalu popakiraš nazaj proti domu. :rofl:
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by blisk »

Najbližji plac kjer so take beštjice je izliv Soče
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by Twinman1979 »

Pošteno od avtorja, kako lepo razloži a ne :yeah:
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
Maxi
Posts: 261
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by Maxi »

Važno da ima enako rolo kot jaz :yeah:
zokiTzar
Posts: 90
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by zokiTzar »

ja jaz sem glih tega dobil z ebaya
http://yo-zuri.com/Products/Sashimi_FW_ ... er_FW.html

blisk ali lahko kaj več poveš o izlivu soče ker sem sam tudi razmišljal da so tam ugodni pogoji

drugače pa za poperje in površinske vabe ima kdo kakšne izkušnje za zimo ali mrzlo vreme
meni se zdi da je to bolj za vročino ko so ribe res aktivne?
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by tinker »

Tako ja, popperje in stickbaite se meče, ko vidiš površinsko aktivnost rib (leteče igle, ciplji skačejo ven...), takrat jih nekaj jaga in to potem ti mamiš s popperji/stick baiti.
User avatar
sine5
Posts: 108
Joined: 16 Jun 2010, 00:11

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by sine5 »

Se pravi,je potem poper ali 2 obvezna vaba v arsenalu vsakega sj-đigerja,ko vidiš da ravba riba na površini zameneš in je.Če đig vlečes hitro in po površju so manjše šanse za ulov,če sploh?
Kakšno priporočilo za dober poper,se še nisem poglabljal v te zadeve in bi si nabavil enga za vsak slučaj;)
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by febola »

Tako kot je že Tinker povedal se površince uporablja takrat ko je riba aktivna ali jo vidiš kako patrulira po kakšnem zalivu. Še v tropih kjer je predatorjev polno iščejo baitballs-e.
Bolj pomembno je da svoje vabe testiraš že prej kot takrat ko ga res potrebuješ. Posebno je važno da veš kako dela tvoj popper ker nekaterim je všeč da ga močno potegneš in lepo zagrabi vodo, drugim bolj nežno ker ga bo drugače katapulteralo k obali.
Sam sem mnenja da je potrebno vsakega površinca vodit (ne samo navijat). Tudi stick bait bolje deluje če ga "kužkaš" ali celo nežno "popaš".
Velikost je pomembna! :D Vse do 10cm so mali poperji ali stick bait-i.
Image
Tu lepo vidiš kako je mala iglica napadla 9cm hydrotiger popperja ki sem ga ji nastavil direk v njeni smeri lova.
No če gledamo stick bait-e se nekako pri 14cm šele začnejo :yeah: in sam priporočam loaded od Marije. Res vsestranski stick bait.
Pri popperjih je pa toliko ponudbe da skor ne moreš falit. Priporočam yo-zuri hydrotiger popper. Lahko ga botiš kot stick in kot popper.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by zmešan »

sem bolj za hec nabavil Slicer stick in Prey glider od Rapture obe vabi sta površinski.Pa še en majhen jigec 7g.za igle.
Don't drink water,because fish fuck in it.
zokiTzar
Posts: 90
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Umetne vabe-voblerji, žlice, silikoni

Post by zokiTzar »

febola super fotka
točno tak popper mam tudi jaz :)
hvala za info
Post Reply