Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by tinker »

Udica je moja najljubša ribiška trgovina !
Imajo veliko robe, imajo žive vabe (tako piše na plakatu - se mi zdi da prodajajo bibije), precej dobro so opremljeni za morski ribolov. Prodajalec je zelo načitan, je član ŠRD Zubatac in repreznetant (večkrat sem ga videl v P in Mare), svetuje zelo dobro, izbiro najlonov je večja kot v Pravem Ribiču, cene pa take kot pri nas. Ker sem relativno pogost gost v trgovini sem opazil kar nihanje v založenosti trgovine, včasih je čist nabutana - ni da ni, včasih je precej izropana..imajo tudi lepo izbiro voblerjev..., ko sem jih včasih še kupoval, so samo oni imeli Stormove modele.
Najlon Okuma, stal okoli 50 kn (0.35mm-300m). Imajo pa še Sufix, Shimanio, Falcon, Berkley, Rapala, Stren, Ninja, Zebco, Kormoran...precej izbire vseh možnih debelin.
Jaz se vsakič, ko sem dol, malo napasem v štacuni in malo poklepetam s prodajalcem.
goran7
Posts: 23
Joined: 05 Aug 2008, 14:19

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by goran7 »

Kljub brskanju po int. nisem uspel najti te trgovine (Udica). Če kdo ve oz najde lokacijo, bi prosil za naslov.
Hvala :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by tinker »

http://www.sonik.hr/sonik/udica-2.html

v zadarski marini pri peš mostu, desni breg.
goran7
Posts: 23
Joined: 05 Aug 2008, 14:19

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by goran7 »

Najlepša ti prijela za informacijo :mrgreen:
bemko
Posts: 31
Joined: 18 Jul 2008, 11:11

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by bemko »

men pa nek zanima prej ko sem gledov tisto 4 kilsko orado od dareta me je zanimalo ali je bila ujeta iz obale(pomola)
ali iž čovna ;)
pejmo na na oradeImage
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by tinker »

z obale, s pomola !
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by kr'en »

Pri daretu je, vse kar boš videl ujeto z obale, kolikor vem. ;)
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by Suhokranjčan »

Na internetu sem zasledil, da je za fratra uporabna vaba morska kumara (tista črna, ne bibi) Ima kdo izkušnje z tem?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by kr'en »

Morsko kumaro (Trp po hrvaško) uporabljajo predvsem za na parangal, ker je meso zelo trdo in ga male ribe ne morejo sneti.

Dobra je po mojem za večino šparidov.

Pripraviš jo tako, da ji odražeš krajca, jo prerežeš po dolžini, odstraniš notranje organe in potem z žličko postrgaš z kože belo meso na notranji strani. Tisto meso ki ga postrgaš potem postaviš na trnek.
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by robar4 »

za vse šparide ob obali,seveda ne kapitalne se mi je obrestovala vaba ki je zagotovo povsod po jadranu.To je tisti polžek na skalah in ob pomolih.Zmeraj se potrudim in naberem tiste malo večje približno velikosti 2cm.Razbiješ mu hišico in ne odstraniš lupine.Skoraj garantiram da imaš v 15 min gor lepo ribo ali pa vsaj mnogo prijemov.Ta polžek kar zmeša ribe.verjetno vonj ali pa ko ga razbiješ ima na sebi čreva pa neki podobnga krvi al kej tazga in to ribam dobesedno zmeša glavo.Samo nikar ne dajajte te vabe na lov s plovčkom ampak na lov na grunt ker ti pri lovu s plovčkom ceslo dokaj mehko tkivo pojejo drobižki.Pri gruntu pa vabo vržeš dlje od obale kjer ni drobiža.Zame osebno zelo dobra vaba za fratre in špare.
Post Reply