Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by tinker »

Čika Boro wrote:Pozdravljeni morski ribiči, sem kar malpresenečen ko vidimda se najdejo pristaši tudi v Sloveniji. Pohvale za forum, in celotn spl. stran, mal dopolnil pa bo perfect.
Čika Boro
Ha, ni nas tako malo..., že nekaj let spremljam morsko ribiško sceno na forumih..., nas je kar dosti, vendar se jih je zadnje 2 leti praktično večina umaknila z forumov..., zaradi zajebancij, prepucavnj, zamer....

5 let nazaj je bil RZS forum super, polno stručkotov je gor sodeloval, podajali so znaje, izkušnje..., slike ulovov so bile za dol past, potem pa se je to sesulo. Sedaj je bolj revščina že ene 2. leti.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by kr'en »

Ko sem 2005 prišel gor je bil RZS še kar vredu pa še potem mogoče kako leto. Potem je pa počasi začelo padat, najprej Dare, potem Bezerk, pa Oldman, pa še lahko naštevam...
Nazadnje bom še jaz odšel od tam in popolnoma presedlal na sem.
Ampak v stiku z nekaterimi smo pa še, kajne ;)
In še se da videt ulove da dol padeš, samo ne javno pač pa po mailih.
Image
Čika Boro
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2008, 17:29

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by Čika Boro »

Zakaj že a ni bol mal vzpodbujat ljudi željne ribolova. So vsaj mal bolj ozaveščeni. Vrjamem da se najdejo pametnjakoviči sam je treba met mero pa vse štima. Eni znamo cent drugi pa imajo le velika usta, tko al drugač. Ne se zarad njih bremenit.

Pa raj kako Orado gor prpopite da bo lepš vidt :-)

Lp ČB
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by tinker »

želja izpolnjena !

Image
ulov kolega Dareta, mislim, da slabe 4 kg, Mali Lošinj

Image
moj ulov, mestni valobran v Zadru, točno 1 kg, 41 cm, na latvico

Image
moj ulov, sicer ni orada, je pa šarg, ki se je ujel med oradolovom, 31 cm, ca 60 dkg, na latvico, Mali Lošinj

Image
moj ulov, taka tipična Pašmanska lepotička, pol kilce, na volka
Čika Boro
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2008, 17:29

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by Čika Boro »

Tinker lep ulov, je znal kr lepo narest.

Take k jo je pa lovu ta gospod, ki niti slučajno ni Dare (je iz prispevka revije Pesca in Mare, mislm da April), si želim pa tud sam ujet. Sam na Lošinju nisem imel nikoli velike sreče, sm ter tja kaka orada, pa ugor pa pic, pa, .... Vsi drugi sam jst ne :-( . Upam pa da bo na Pašmanu kej več sreče, definitivno imam potrjen termin od 12.9. -21.9.07. Tko da naj se le pazijo kraljične, še posebej kaka obilna :-)


Čika Boro
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by tinker »

Ja, lošinjan Josip Nigoević_Čičo je legenda, vendar, tip živi za ribolov in ga redno izvaja. Dare pa lovi z njim in njihovo ekipo. Jaz (mi) pa smo bolj dopustniški ribolovci in ulov je kakršen pač tisti trenutek je. Tudi sam sanjam od 2 kg+ oradi, vendar ko ujamem 0.5 kg sem zelo zadovoljen. Vedno poskušam z optimalnim pristopom (100% oprema, sveža vaba, naštudiran teren) minimizirat napake in si vsaj teoretično vse pripravit za lep ulov. Ostalo je sreča z nekaj znanja.
Srečno na Pašmanu, sigurno boš kaj ujel, otok še ni toliko turistično obremenjen in ima svoj ribji fond. Pa poročaj!

P.S. Podvodni ribič je v Neviđanih julija ujel 2.3 kg veliko orado. Torej so.
Čika Boro
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2008, 17:29

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by Čika Boro »

Če ne bi redno kupoval revije bi ga z lahka tud sam zamenjal za Dareta. Sicer sm ga v prvem trenutku, sam pol je zravn še ena lepa slikca pa je brez očal, pa orada tud :-), in ti je vse jasn. Drugač pa , ja Dare je le Dare, in tudi živi za ribičijo, kljub ostalim obveznostim. Sam sem ga tudi že osebno spoznal, in morm rečt da je car od človeka. Si vzame čas, pozna tehnike, ima opremo, je komunikativna oseba zato lažje naveže stike, poleg vsega pa še ujame kaj konkretnega. Tko da svaka mu f....ka.

Poglej mal na YouTube ka pa ti Italiani delajo - noro, od kje take ORADE, si ne morem niti predstavljat adrenalina k ti kej tazga nardi. Še posebej ko jo prvlečeš vn.

Ena prigoda na kapitalko Orado:
Na eno izmed lošinjskih ribičij, so se podal štirje znanci, par let nazaj. En od njih je bil bolj začetnik, sam je mel pa dušo za ribolov, poleg vsega pa mu je ime še Srečko !!!! No in se prpelejo dol, razpakirajo in, ..... lovijo,.... lovijo, .....lovijo,... ulovijo, lovijo .... Pač vsi trije razn Sreča ujamejo vsak neki, hobotnice, par orad, in nekaj ostalih rib, sam Sreč nč. In to tko do Nedele k so se mogl vrnt nazaj.
Tko k vedno se spravijo še na zadnjo opoldansko ribičijo, za poslovilca. Tokrat pa po vsemu unmu čakanju k nobenmu nč ni delal, začne pr Sreču. Baje je špulo rolal k noro, zzzzzzz... Tipo prskoč do palce zategne in res, neki strašnga gor. Z njo se bori cca 10 min, vsi okol njega nemi od presenečenja. Zahaklu je kapitalkoooooo cca 3-4 kg, in jo s pomočjo ostalih spravu na varno. In naprej, k da ne bi blo nč kej tazga, natakne novo vabo pa vrže. In čaka. Šele čez neki časa pride pogledat nazaj k mestu kjer je v naravnem bazenčku pustil kapitalko . Jo gleda, in gleda in gleda in sledi šok . "Kva a tako velko ribo sm ulovu, to je pa res velkaaaaankaaaa, Uaaaaaaaaa. Lej kako ribo sm ulovu" je reku, in ni in ni mogu dojet.
Vsem naokol so od smeha padle solze na oči, sreča v Sreču je pa kr izžarevala. Baje da je dal največjo orado, seveda med njimi do tedaj vn. Res nora dogodivščina.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by tinker »

Ja, Lošinjska Vala je super za ribolov..., glede Italijanov pa so moji občutki mešani. Na eni strani jim priznavam znanje, izkušnje in ribiško zgodovino, na drugi jim zamerim njihov odnos, nonšalantnost, izkoriščevalnost...
Opremo imajo strašno, ni da ni, tehniko obvladajo. Lansko leto aprila sem bil v Čikatu..., malo špinam z obale od rta Madona do Aurore..., tako lepo za dušo, pišuka na vsakaj nekaj 100m so bile grupice italijanov, po 3-4 možaki, vsak po 5 palic na rod podih, signalizatorji, ležalniki, cela vedra vab...ko kakšni moderni kraparji. Bivakirajo na plaži, lovijo nonstop 48 ur (cel vikend) in nazaj domov. Priznam, da me je ta hightech in industrijski pristop k ribolovu kar motil. Na eni strani vidiš v MalemL domačina, ki iz roke meče tunjo s srdelo za brancine, na drugi pa italijanski hightech.
Mi smo nekje vmes.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by kr'en »

Tudi jaz čutim podobno do italjanov.
Sem razmišljal, če bi si kupil rod pod pa pipserje, pa sem prišel do sklepa da bom potem preveč podoben italjanom, česar pa nočem. In tako lepo prisegam na odprto zavoro, zataknjeno ali položeno na skale in seveda eno palico ne 3 ali 4ih :damn: in mislim da je to čisto dovolj. Edino kak stolček nebi bil napak :D
Image
Čika Boro
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2008, 17:29

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by Čika Boro »

Tinker, pri temi Oprema si omenil da si nabavil Okumin laks v trgovini Udica v Zadru. Mi lahko poveš kaj večo trgovini. Imajo žive vabe? (bibi,veliki črv,črvi), kako je kaj založena? Kolk si dal za Okumin laks? Kaka je ponudba? In seveda ugodnosti in zanimivosti. Na netu je bolj skopo.
Post Reply