Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...

Post by granatov »

Mico_97 wrote:me pa zanima če lignja ali morskega črva(velikega) ko ga šivaš ga potagneš samo malo čez uho na trneku ali tako da je cel raztegnjen?
Tole tud mene zanima :oops:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...

Post by tinker »

Jaz delam s filejem (npr 4x1 cm) lignje tako, da je raztegnjen na najlon čez uho. Ali pa samo krpico (npr 3x3 cm) fileja prepognjeno nataknem na trnek....eno ali drugo. Oboje deluje!
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...

Post by Bobr »

Zanimiv pristop tinker, vsekakor bom poizkusil, če ne drugega je hitrejši od mojega.
Jaz recimo za trnke 2/0, odrežem trakec cca 4x1 cm in ga kar se da na gosto šivam, na koncu povijem z filo elastiko, vse skupaj zgelda kot stisnjena kepa. Druga varianta kadar upam na veliko ribo, odrežem po dolžini kalamar, ga zvijem v cevko in na sredino laks, povijem z elastiko in trnek cca 1 cm pred koncem ven (raul mario style)- no na to sem ujel eno veliko nulo do zdaj =)
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...

Post by tinker »

Bobr :yeah: dobre montaže

Jaz se s filoelastiko petljam na terenih, kjer mrgoli drobiža (in lovim na srdelo). Drugače pa ne. Konkreten kos fileja lignje, da kar nekaj dela drobižu...in kjer se drobiž zaletava in cufa vabo, pride pogledat ta direndaj včasih tudi kaj večjega.
Nick
Posts: 66
Joined: 22 Jan 2012, 17:29

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...

Post by Nick »

A je probal že kdo lovit na tiste vložene slane ribice? :D Jaz sem dobil danes idejo ko sem lačen brskal po hladilniku haha
ribič83828
Posts: 15
Joined: 28 Aug 2017, 19:58

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by ribič83828 »

Kdaj se lovi orado in brancina v poletnih ali zimskih mesecih.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Orade in ostali plementiti šparidi (šarg, pic, frater...)

Post by sova »

Če si vse to prebereš boš vedel kje, kdaj in kako se lovi ti dve ribi. :o :?: :roll: Pa še malo po ribolovnigh področjih poglej. Je mnogo tega napisanega.Verjetno ne bo nihče še enkrat vse to pisal.
viewtopic.php?f=35&t=24
viewtopic.php?f=36&t=771

lp.
Image
Post Reply