Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
zobatec1
Posts: 31
Joined: 22 Jul 2011, 19:47

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by zobatec1 »

kaj torej da ne pade rak dol je najbolše da se odplava ene 100m od obale na mivko in ga spustiš tam dol? pa z masko greš da vidiš kje je teren dober :P .... mogoče bi bilo dobro da tam kjer bi spustil raka imel še nekaj ostankov lignjev in drugih rib in jih spustil v bližin raka da bi jih ribe zavohale....
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by tinker »

zobatec1 wrote:kaj torej da ne pade rak dol je najbolše da se odplava ene 100m od obale na mivko in ga spustiš tam dol? pa z masko greš da vidiš kje je teren dober...

Rak ne bo nikamor padel, če ga natakneš pravokotno skozi oklep bo ostal na trnku ! Če mečeš 100 m daleč pol se pa ne uporablja rakovice za vabo...
Z masko je treba vedno prečekirati teren. Vidiš kje so čistine in vidiš, kje se riba zadržuje.
zobatec1
Posts: 31
Joined: 22 Jul 2011, 19:47

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by zobatec1 »

ima mogoče kdo sliko kako raka napičit na tnek, ker ne razumem točno kako mislis pravokotno skozi oklep., kaj trnk mora gledati na zgornji strani pri zadku ven in špica mora biti obrnjena proti glavi?.....
jaz si predstavljam da moram narediti tako... sem naredil eno slikico na računalniku, oprostite zaradi pisave ker ne znam pisat z miško na računalniku :mrgreen: ..... je to pravilno ali ne?


Image
lp
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by Psycho »

V bistvu je tvoj način pravi, samo rakovico moraš obrnit za 180°. Obstaja še neka taljanska varjanta z dvema trnkoma, tako da je eden obrnjen v eno smer, drugi pa kontra.
Malo sm se poigral v painterju in ratalo je tole (upam da se vidi kaj sem mislil):
Image
Usus magister est optimus.
zobatec1
Posts: 31
Joined: 22 Jul 2011, 19:47

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by zobatec1 »

super, hvala! :yeah: ... odlično si narisal, razumem . jaz bom poskusil kar varijanto z dvema trnkoma da bo težje padla dol.
kako se ti zdi rakovica kot vaba za orade?..
lp
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by Psycho »

Hmmm, z rakovico na trneku nimam dosti izkušenj. Nanjo sem lovil samo 1x in sicer na skupnem ribolovu v začetku tega meseca, ko smo bili na obali Žan, Daniel, Nejc in moja malenkost. Na žalost na rakovico ni zagrizlo nič, pa tudi drugače na grunt nismo imeli sreče. Bom pa spet poskusil ta vikend, ko greva s punco krstit novo opremo na obalo. Vsekakor bom poročal kako je šlo. :)
Drugače pa bi morala bit kar dobra vaba za velike orade (mogoče tudi brancina), ker sem dostikrat videl zdrobljene oklepe rakovic ko sem z masko plaval mimo placov, kjer se hranijo orade. Edino z velikostjo nebi pretiraval, ker se mi zdi da so tudi suše hitro kar velike za na trnek, tako velikih orad je pa malo. Itak pa velja: Velik trnek = Velika riba, Majhen trnek = Majhna IN Velika riba
Usus magister est optimus.
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by tinker »

Image

simple as that !
zobatec1
Posts: 31
Joined: 22 Jul 2011, 19:47

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by zobatec1 »

super, hvala obema! ... zdaj razumem, in vem kako dat... jaz bom raje dal gor manjšega raka, saj me zanimajo orade od 0,3kg gor :yeah: .... komaj čakam da grem kaj na morje :slin:
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by Đony »

Kot informacija, majhni raki Suša ali mala rakovica ali... preživi dosti časa v terariju doma.Tako imaš lahko zastonj ,dobro vabo vedno pri roki.
To sem ugotovil ,ko mi je slučajno ostala mala rakovica, skrita v posodi in sem jo prinesel domov. Sin ji je takoj uredil terarij z sladko vodo (mislil sem ,da bo drugi dan pogreb =) ) a je preživela in tako je že cca 3 tedne hišni ljubljenček :wtf: , vmes sem ji prinesel morsko vodo.Včeraj mi jih je ostalo nekaj pa sem jih prinesel kar domov (ponavadi sem jih spustil) in jih bom "spustil" drugič v ribja usta :) ..Zadnič sem na njo ulovil kilskega brancina,ujel sem pa tudi par porcijskih orad.Tako ,da ni slaba vaba.Nabiram pa majhne cca 1.5 di 2 cm velike rakce ki se skrivajo pod kamni na obali med oseko.
Image
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by panceta »

kaj jim daš za jest?
Post Reply