Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
simi
Posts: 30
Joined: 29 May 2008, 16:49

Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by simi »

dve leti nazaj sem lovil ribe in mi nič ni hotelo prijeti. Povlekel sem k meni in začutil upor. Ko sem sem dobil vse ven sem opzil, da sem dobil veliko rakovicom, kateri je manjkala ena noga. Vrgel sem jo nazaj v morje in nadaljevalj z ribolovom. Čez dvajset minut pa sem spet nekaj težjega ven vlekel in imel sem spet isto rakovico. Tedaj sem imel zadosti, da mi je vabo in sem jo dal v vedro z ribami. Ulovil sem še nekaj šparov in pica. ko sem potem pogledal not mi je jedla majhnega špara, ki mi je vmrl, ker je pojedel trnek pregloboko. Imel sem zadosti in sem jo vrgel v morje in pospravil palico :mrgreen:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: zadar(sukušan)

Post by kr'en »

Ja, tudi jaz sem imel že nekaj sitnosti z rakovicami:

Image

:mrgreen:
Image
User avatar
simi
Posts: 30
Joined: 29 May 2008, 16:49

Re: zadar(sukušan)

Post by simi »

meni se rakovica ni zapletla ampak sem jo z trnkom zapičil v irastek nad usti (rakovice to ne boli) in ni se mi vlovil morski pajek ampak kleščar
Image
Image
Na slikah se vidi zakaj se mu reče kleščar :lol:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: zadar(sukušan)

Post by kr'en »

Tole je obična rakovica, a ni? :D Te so še za jest dobre :D Takale ti lahko še laks preščipne, ali pa vsaj poškoduje.
Image
User avatar
simi
Posts: 30
Joined: 29 May 2008, 16:49

Re: zadar(sukušan)

Post by simi »

laksa mi ni mogla preščipnit ker je z kleščami dosegla le trnek. Je pa me lep čas nazaj taka včipnila za prst tako močno, da sem imal ureznino, kot z nožem in vse je bilo krvavo :shock:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by kr'en »

Malo sem razdelil temo, ker sva bila tam precej off topic, je treba vsaj malo na red gledati ;) Bomo tukaj nadaljevali o rakovicah, kot o možnih vabah in ob enem nadlogah.

Sicer tako veliko rakovico dvomim, da bi lahko koristno v enem kosu uporabil za vabo, razen če ciljaš na gigantsko orado :shock:

Enkrat sem nataknil kosmača na trnek in ga še malo obvezal z filo elastico, ampak se mi zdi, da je takoj dol padel...dvomim da ga bom še kdaj prakticiral.
Image
User avatar
simi
Posts: 30
Joined: 29 May 2008, 16:49

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by simi »

za vabo mislim da so najboljše marogaste rakovice, ker imajo veliko mehkejšo lupino in ne tako močnih škarij. Najlažje jih dobiš, če greš ponoči ob pomolu, ker so edine rakovice, ki namreno prihajajo iz vode. Tudi bolj živahne so od ostalih vrst
Image
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by kr'en »

Ja, točno tako sem nataknil na trnek. Kosmač ali kosemej se jim reče...
Image
User avatar
simi
Posts: 30
Joined: 29 May 2008, 16:49

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by simi »

Tista ta prva zgoraj je kosmač(kleščar), to je marogasta rakovica. Mlade so skoraj iste, ločijo se po velikosti klešč, glede na telo. To vem od domačina
Image Image
Prva je marogasta rakovica, druga pa kosmelj.
Marogasta rakovica ima zelo različno barvo oklepa, ponekod so čisto črne, drugod pa svetlo rjave
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rakovica, nadloga ali dobra vaba?

Post by tinker »

Uf, tle ste pa vse skupaj pomešali...
To je grmalj
Image
Odlično za jest, čvrsto, sladko meso, vendar zelo močno uščipne, za vabo se ga uporablja zelo redko in to za velike kapitalne orade.
Kuhan je odličen
Image

To so suše, obrežne rakovice ki ob oseki šibajo sem ter tja...
Image
Odlična vaba za lov orad, ker jo drobiž ne mora razkosat. Sam sem svojo prvo orado prav na sušo ujel. Rakovico se enostavno prepiči čez repni del oklepa in gas. Tudi v Barbarigi (Kren) lovim praktično izključno na sušo. Ker jih je ogromno po tistih skalah...
Post Reply