Vabe za lov salp

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Vabe za lov salp

Post by Daniel R »

Ne sme se posušit.
Ace!
Posts: 67
Joined: 20 Sep 2012, 12:43
Location: Šempas
Contact:

Re: Vabe za lov salp

Post by Ace! »

Jaz nadrobim samo srdico od kruha v posodo, dodam en zdenka sirček in vse skupaj gnetem dokler ne nastane dobro obstoječa kroglica. Z enim zdenka sirčkom in 1/4 bele štruce kruha narediš kroglico premera 5-6 cm. Na trnek montiram manjše kroglice premera 2mm do 6mm odvisno od velikosti salp in cipljev v bližini.
Kroglica zadostuje za 1 - 3 ure ribolova odvisno od aktivnosti salp in cipljev (ter ostalega drobiža)
Če rib ni kroglica zdrži ve časa :D
User avatar
Sanpei
Posts: 91
Joined: 06 Aug 2015, 09:48

Re: Vabe za lov salp

Post by Sanpei »

sova wrote:Če koga zanima je na spletu stran Italian fishing tv kjer je 31 strani prispevkov o morskem in sladkovodnem ribolovu. Kar se tiče salp pa je prispevek na 3 in 22 strani. Je pa vse v italijanščini tako, da za Primorce ne bi smel biti problem.
Vaba je na 1:55 . Majstor pravi, da se lovijo, tam kjer je prisoten tok. Pozor na način montiranja (33:45) vabe saj mora plapolati in ne biti zbita v kuglico. Salpe pa čimprej očistiti, ker se hitro zasmrdijo. Še link: https://www.youtube.com/watch?v=jjLBC_oB22w
Lp!
Festina lente
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Vabe za lov salp

Post by Andrej Lazić »

Nisem čisto prepričan, če so salpe izključno vegetarianci. Oglejte si zamiv video na:

YouTube: Salpe e non solo a LIGHT ROCK FISHING
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Vabe za lov salp

Post by Đony »

lani sem ulovil dve , ena od 80 dek in ena od pol kile, na svežo dagno-školko, namejeno oradi.toliko o vegetarjancih =)
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Vabe za lov salp

Post by matko85 »

Nekoč smo iz čolna lovili šparide na bulentin, in konkretna salpa se je obesila na rakca samotarja.. Za jest je bila (oz. Ni bila) kot ciplji iz pristanišč, smrdela po dreku, čeprav je bila ujeta na divjem.
Lep pozdrav Mato
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Vabe za lov salp

Post by BlazPorenta »

Zanimive zgodbe o slabih izkusnjah s salpami. Jaz sem jih imel priloznost jesti dvakrat. Enkrat na Korculi, drugic na Cresu. Obakrat pripravljene na zaru. Tiste s Korcule ujete z mrezo so bile odlicnega okusa (celo punca, ki do takrat ni marala rib je bila presenecena), tiste s Cresa ujete s pusko (torej prestreljeno drobovje) pa nic posebnega. Nobenkrat pa kakega smradu oz asociacije na drek. Je pa res, da so bile vedno takoj ob ulovu dobro spucane, crna mrena odstranjena, ne uro ali dve kasneje. Ujete dalec od pristanisc seveda.
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Vabe za lov salp

Post by Andrej Lazić »

Salpe so super okusne ribe, le očistit jih je potrebno takoj. Je pa res, da so vse tiste, ki sem jih ujel in katere smo jedli bile ujete na trnek in ne s puško.
Drugače pa sem zasledil, da se zelo dobro lovijo na grah (tisti iz vrečke/zmrzovalnika). In pa na zelene morske alge.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Vabe za lov salp

Post by sova »

En video kako Marco Volpi lovi salpe z algami. https://www.youtube.com/watch?v=jjLBC_oB22w

lp.
Image
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Vabe za lov salp

Post by branevrankar »

matko85 wrote: 08 Jan 2020, 13:47 Nekoč smo iz čolna lovili šparide na bulentin, in konkretna salpa se je obesila na rakca samotarja.. Za jest je bila (oz. Ni bila) kot ciplji iz pristanišč, smrdela po dreku, čeprav je bila ujeta na divjem.
Za salpo je pomembno, da jo takoj temeljito očistiš, s temeljito mislim, da odstraniš tudi tisto črno opno v trebušni votlini. V nasprotnem primeru.... je pa tisto kar si napisal ;)
Post Reply