Lignja kot vaba

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Slavko
Posts: 62
Joined: 09 Nov 2017, 11:18
Location: Sečovlje

Kalamar

Post by Slavko »

Pozdrav usima,

kakšna su kaj vaša iskustva sa kalamarom? Sam malo gledo forum pa noben nič ne spominje kalamara. jaz od kad pecam stalno na kalamara i stalno se nekaj upeca. Več al manj su to pisanke, oradele, špari i normalno guatovi j****....zdaj ne vem al tudi vi probate al idete više na te dražje varjante črvovi, gliste it drugo što pišete po forumu. Meni se zdi da je to najbolj poceni varjanta i da se isplća.

fala usima, Slavko

I čestitam božić usima ki slavite, i nadam se da ste kaj upecali za praznike.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lignja kot vaba

Post by kr'en »

Združil sem to temo z že obstoječo, saj ni potrebe da imamo dve.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Lignja kot vaba

Post by Psycho »

Glede kalamarov so najboljši neočiščeni patagonski. Jih je pa težko dobiti manjše količine (vsaj pri nas na celini). Ponavadi prodajajo ali očiščene, ki niso tako dobri, saj so oprani in namočeni v sladki vodi, ali pa kocke po 10kg zmrznjenih neočiščenih. Na obali se jih baje da dobiti tudi manjše količine neočiščenih. Jadranski so tudi v redu, prodajajo jih poceni v Luciji v ribarnici, prav za vabo. Totana pa še mački ne marajo.
Ligenj je drugače dobra vaba, vsaj po mojih izkušnjah, ni pa najboljša. Vsekakor pa je ena najbolj praktičnih vab.
Usus magister est optimus.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Lignja kot vaba

Post by kula shaker »

Jaz že leta lovim na očiščene patagonce od LEDO-ta, pa super delajo. Jih pa vseeno prej še potolčem in ga obvezno kombiniram z srdelo.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Lignja kot vaba

Post by branevrankar »

Pozdravljeni

Letos nameravam prvič sprobat za vabo lignja, ena palica grunt z drsnim svincem, druga pa na plovec. Danes sem kupil paket zamrznjenih lignjev, od tega sem jih par dal v hladilnik za jutri, ostale pa pustil v skrinji. Upam da se bo kaj ujelo :yeah:

Ps. Ali date lignje iz skrinje šele na dan ribolova, ali je vredu če se čez noč počasi odtajajo v hladilniku?
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Lignja kot vaba

Post by Psycho »

Lahko so prej odtajani, ni pa nujno. Katere si pa kupil? Namreč, niso vsi lignji enako dobri za vabo.
Usus magister est optimus.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Lignja kot vaba

Post by branevrankar »

Nevem. V kauflandu (Umag) sem kupil paket.
Danes je nekaj prijemalo, eno ribo sem že privlekel do obale pa se mi je snela. Pomoje, da bom moral sprobat manjši trnek. Trenutno imam gor dvojko, kraparske trnke...
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Lignja kot vaba

Post by branevrankar »

Sem pogledal. Patagonski lignji so.
Narezal sem jih na trakove in napeljal gor tako kot črva.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Lignja kot vaba

Post by Psycho »

Patagonski so super! :yeah:
Drugače pa dalmatinci pravijo: "Velika udica velika riba, mala udica mala i velika riba." :)
Čeprav, jaz pod 4ko nebi šel, ker bodo potem tudi manjše ribe, ki bi bile za vrnit nazaj, pojedle trnek do riti.
Usus magister est optimus.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Lignja kot vaba

Post by branevrankar »

Torej, sem se spravil malo prej menjat trnke, in naletel na problem. Trnki so bili očitno st. 1 kraparski, čeprav imam tudi ene, kjer je številka 2, pa so enaki kot st 1.
Različni proizvajalci, imajo zgleda različne velikosti pod enakimi številkami...
Ker nisem več vedel, kaj naj navežem gor, sem dal kar po občutku enak trnek, kot ga uporabljam za postrvi.


Sedaj pa vprašanje, na lignja lahko ulovim katerokoli ribo ( razen ciplja in salpe), ali je to vaba striktno ozr najbolj primerna za orado?
Post Reply