Lignja kot vaba

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
pajdo19

Re: Lignja kot vaba

Odgovor Napisal/-a pajdo19 » 28 Apr 2018, 17:38

Kje pa se je vec dogajalo na plovcku ali pri tleh, ce ni skrivnost ? :)

branevrankar

Odgovor Napisal/-a branevrankar » 28 Apr 2018, 20:12

Na grunt je delalo. Bili so prijemi pri kolegu, in en realiziran prijem pri meni, vendar izgubljen, ko sem ribo pripeljal do obale.
Na plovcek ni delalo nič. Tudi na palico od sina, ki je lovil na polzke, ni bilo običajnega trzanja plovcka, ko se drobiž ukvarja z vabo.

Uporabniški avatar
Psycho
Kraj: Lukovica pri Domžalah
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Psycho » 28 Apr 2018, 20:26

branevrankar napisal/-a:
28 Apr 2018, 15:43
Torej, sem se spravil malo prej menjat trnke, in naletel na problem. Trnki so bili očitno st. 1 kraparski, čeprav imam tudi ene, kjer je številka 2, pa so enaki kot st 1.
Različni proizvajalci, imajo zgleda različne velikosti pod enakimi številkami...
Ker nisem več vedel, kaj naj navežem gor, sem dal kar po občutku enak trnek, kot ga uporabljam za postrvi.

Sedaj pa vprašanje, na lignja lahko ulovim katerokoli ribo ( razen ciplja in salpe), ali je to vaba striktno ozr najbolj primerna za orado?
Eksperimentiraj, pa boš kmalu našel pravo velikost trneka za svojo pozicijo. Če imaš možnost priti do kake ribiške trgovine, pa si lahko nabaviš še kakšne.

Ligenj je univerzalna vaba in nanjo prime skoraj vse. Salpa res verjetno ne bo zagrizla v lignja, ker je rastlinojeda, ciplja pa bi se z dovolj majhnim trnekom in res fino opremo dalo ujet na plovec, v kolikor jih najdeš, da se vozijo okrog in so lačni. Pomoje bi se ciplje lepo lovilo tudi na štek, če bi jih z brumanjem uspel držati na enem mestu.
Usus magister est optimus.

branevrankar

Odgovor Napisal/-a branevrankar » 28 Apr 2018, 20:42

Trnkov imam na razpolago ogromno velikosti. Jih je kolega nabavil za oba preko ebaya, in lahko z lahkoto eksperimentiram :)

Ciljna riba mi je orada, ker mi je do sedaj še ni uspelo uplenit. Ne s palico in ne z podvodno puško. Brankote in ciplje lovim s harpuno, in me ne matrata toliko kot kraljica. Spraševal sem o namembnosti lignja zato, da vem kaj lahko pričakujem na drugi strani trnka.
Seveda pa bom vesel vsake ribe ki jo bom ujel. :ok

Odgovori