Veliki morski črv

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Veliki morski črv

Post by POTAPI »

Se pravi ce zvečer menjam vodo v flasi mi bodo crvi zdržali do drugega dneva zjutraj
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Veliki morski črv

Post by CBB »

POTAPI wrote:Se pravi ce zvečer menjam vodo v flasi mi bodo crvi zdržali do drugega dneva zjutraj
Zelo odvisno je, koliko je črv ranjen od trapule. Načeloma, če ga daš v pol hobuka vode in mu jo zamenjaš enkrat na dan bo živahen ohohoho časa. Kolega ga obesi v čuvarico pod barko, zdrži 14 dni...
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Veliki morski črv

Post by matko85 »

Črv če je svež zdrži vsaj 5 - 7 dni. Lavor, hobuk, vedro.. Kakih 5 cm vode ima dovolj. Notri daš še kamen, da si črv na njem čisti sluz. Vodo zamenjas 2 do 3x na dan. Fino je da je v temi, jaz ga kar pokrijem in seveda na hladnem. Na koncu začne smrdeti še preden zares crkne. Jaz ga takrat dam v vrečko in čez nasujem precej soli. Cca. 1 kg za celega. Tako je konzerviran za nedoločen čas in je še vedno super vaba. Je pa boljsi seveda živ. Ribe ga ljubijo :rofl:
Lep pozdrav Mato
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Veliki morski črv

Post by blisk »

POTAPI wrote:Se pravi ce zvečer menjam vodo v flasi mi bodo crvi zdržali do drugega dneva zjutraj
Če ga imaš na hladnem ti bo mogoče preživel noč v flaši. Drugače pa čimprej ven iz flaše v vedro, kanto jupola ...
Ostalo kot sta ti že napisala pred mano.
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Veliki morski črv

Post by FIBRA »

Komot ga spraviš v skrinjo- še živega ga spraviš v 0.5l plastenko in doliješ morsko vodo in tako ga še živega zamrzneš. Na ribolov vzameš kar zmrznjenga in ob vodi prerežeš plastenko z ledom in je črv še nekaj časa lepo svež. Prav tak je kot bi bil živ.
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Re: Veliki morski črv

Post by kklemenn »

Ma ta črv tudi ugrizne? :)
snowzoor
Posts: 29
Joined: 15 Jun 2016, 11:17

Re: Veliki morski črv

Post by snowzoor »

Ja, veliki morski črv te lahko kar močno ugrizne, tako da mu ne devaj roke pred glavo.
snowzoor
Posts: 29
Joined: 15 Jun 2016, 11:17

Re: Veliki morski črv

Post by snowzoor »

Zanima me, kje bi bilo dobro mesto za iskati luknjo od črva na Slovenski obali. Poizskusil sem že v Izoli od Delamarisa pa do konca plaže slepih, vendar se mi je zdel teren preveč kamenit. Razmišljal sem da bi poizskusil morda na Rexu, ker je veliko pozidonije, ki jo črv uporabi za izgradnjo gnezda.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Veliki morski črv

Post by kr'en »

Portorož, tam se najde VSE!
Image
R0XZ
Posts: 87
Joined: 12 Jun 2012, 22:14

Re: Veliki morski črv

Post by R0XZ »

pri nas je zaščiten, no vsaj bil je, tako da pazi da nebos placal kaksne kazni.
Post Reply