Bibi

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Post Reply
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Bibi

Post by zmešan »

Se strinjam,pomoje je bilo preveč alkota.Bibije se uporablja cele.Morskega črva pa režemo.Od repa proti glavi.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Bibi

Post by sova »

Tamale bibije se ne reže. :NO: Tavelike pa kot hočeš. Jaz ga ponavadi, če je precej dolg, prerežem na pol in dam to gor, ali pa še enkrat prerežem polovico po dolžini in nataknem te trakove na trnek. Dam pa tudi celega. Uspeh pa z vsemi varjantami dober.

lp.
Image
snowzoor
Posts: 29
Joined: 15 Jun 2016, 11:17

Re: Bibi

Post by snowzoor »

zmešan wrote: 05 Jul 2017, 12:43 Se strinjam,pomoje je bilo preveč alkota.Bibije se uporablja cele.Morskega črva pa režemo.Od repa proti glavi.
Obstaja še kak drug način rezanja črva? Ker meni se zdi kar malo kruto za črva, da bi ga rezal medtem ko še živi. Tudi ribo, ko jo ulovim ali takoj izpustim, ali pa jo po glavi, da žival ne trpi.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Bibi

Post by kr'en »

Potem je najboljše da nehaš lovit ribe, če se ti smili prerezat živega črva. Point črvov na trneku je ravno to da so živi, ker na ta način krvavijo, se zvijajo, migljajo, spreminjajo barve in s tem mamijo ribo. Tudi za zobatca npr. je najuspešnejša vaba ravno živ ligenj, ki ga natakneš na sistem trojčkov.
Image
snowzoor
Posts: 29
Joined: 15 Jun 2016, 11:17

Re: Bibi

Post by snowzoor »

Ne smili se mi prerezat črva, če pri tem žival hitro umre ali ne trpi. Druga stvar pa je natikanje živih živali, kot si že omenil. Vsak pač ima svoja načela. Nisem želel nikogar užaliti. :ojej: Z ribolovom pa nikakor ne mislim prenehati, saj to počnem že od otroštva. Sam pač vedno iščem alternative, da žival ne trpi. Sem že lovil tudi na črva, vendar sem mu preden sem začel skozi glavo potisnil iglo, da je poginil kar se da hitro, pa še nevarnosti ni da te naknadno ugrizne.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Bibi

Post by zmešan »

:omfg: :NO:
In kaj si potem ujel na mrtvega črva
Don't drink water,because fish fuck in it.
snowzoor
Posts: 29
Joined: 15 Jun 2016, 11:17

Re: Bibi

Post by snowzoor »

Na manjši trnek sem dobil takrat ribone, na večjega sem poizkusil čakat orado, ampak mi je drobiž kar hitro obral vabo. :fish: Edini problem je, da ga pač moraš imeti v senci in celega porabit v enem dnevu, ker drugače zasmrdi.
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Re: Bibi

Post by kklemenn »

Hehe. Se mi je zdelo ja da tisti sixpack mu ni naredil lih dobrega:) zato sem uprašal:) čeprav odkar berem forum nisem nikjer zasledil da ga kdo reže na koščke;)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Bibi

Post by CBB »

snowzoor wrote: 05 Jul 2017, 15:31 Na manjši trnek sem dobil takrat ribone, na večjega sem poizkusil čakat orado, ampak mi je drobiž kar hitro obral vabo. :fish: Edini problem je, da ga pač moraš imeti v senci in celega porabit v enem dnevu, ker drugače zasmrdi.
Pa kaj še. Črv ostane živ nekaj dni brez problema, če pa ima svežo vodo, pa recimo obešen pid čolnom tudi nekaj tednov.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Bibi

Post by kr'en »

On govori za mrtvega črva.
Image
Post Reply