Konzerviran bibi

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
mary02
Posts: 6
Joined: 17 Feb 2008, 16:46

Konzerviran bibi

Post by mary02 »

ojla

Je že kdo lovil s konzerviranim bibijem in če kakšni so bili uspehi?

lp
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Konzerviran bibi

Post by kr'en »

Misliš usoljeni ali prav oni ki se dobijo v kozarcu vloženi, taki http://som.si/shop_item.php?id=4636

Na usoljene sem že lovil in sem nanje ujel lepega fratra ter špara, za orade pa še ni bilo prilike. Mislim, da so kar vredu, sicer najbrž ne toliko kot živi
ampak bolje išta nego ništa. :mrgreen:
Image
User avatar
mary02
Posts: 6
Joined: 17 Feb 2008, 16:46

Re: Konzerviran bibi

Post by mary02 »

Za one mislim ko so v kozarcu, probala bom, pa da vidim kako zadeva dela :fish: . Upam, da mi uspe prit v Zader in tam nabavim žive, če bo možnost.

lp
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Konzerviran bibi

Post by Suhokranjčan »

ej samo kje pa tej bibiji tako originalno živijo? b i se jih dalo kako naloviti?
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Konzerviran bibi

Post by lucky78 »

Bibiji živijo v peščenem dnu. Recimo če se sprehajate po našem znamenitem Portorožu ( :roll: ) po nevihti boste naleteli na portoroški plaži (tam kje je mivka) sigurno na kakšnega. Nisem jih pa še poskusil še odkopati (kako pa bi zgledal ko en majmun sredi sezone folk se sprehaja vsi skockani jaz pa sredi Portoroža ko en majmun kopljem bibije :oops: :lol: )
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Konzerviran bibi

Post by Suhokranjčan »

kolk globok?
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Konzerviran bibi

Post by lucky78 »

Nekje od 0,5 m navzdol........je treba probat....pravim nisem še nikoli pa še točno ne vem kako in kaj..
Image
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: Konzerviran bibi

Post by jero.k »

Hey!
Jst grem v petek na morje pa sem kupil bibije(so v plastični škatlici),pa me zanima kako jih nej hranim da se ne pokvarijo.

a jih pustim v senci al kaj :?:
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Konzerviran bibi

Post by lucky78 »

V plastični škatlici? Jaz bibije sem kupoval vedno sveže in jih držal čez noč v hladilniku v kartonski škatli. Čez bibije pa je bil zmočen papir. Najbolje je da povprašaš samega prodajalca kaj in kako. Če so to konzervirani mislim, da je vseeno kje so.
Image
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Re: Konzerviran bibi

Post by lojz »

Papir si zmočil s slano vodo(morsko) ali navadno?Nekje sem videl ,da jih zavijajo v serviet vsakega posebej,izgleda kakor cigaret ,verjetno jih tudi navlažijo ?kako dolgo živijo približno bibiji kot jih ti pripraviš?
Post Reply