Konzerviran bibi

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Konzerviran bibi

Post by lucky78 »

Ja, zmotaš jih kot cigare ja, papir pa zmočiš...ponavadi, ko jih kupim dobim že moker papir vsekakor pa slana voda ja. Bibiji v hladilniku mi zdržijo nekje tri dni, več pa se jih ne upam držat, ker mi se je enkrat zgodilo da je en crknil, pa je cel hladilnik smrdel :lol:

Bral pa sem na nekem hrvaškem forumu da jih lahko daš v mivko in to mivko zaliješ z morsko vodo in ven na hladno. Če menjaš vsak dan ali dva vodo ti baje zdržijo kr lep cajt. Bo treba probat!!
Image
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Re: Konzerviran bibi

Post by lojz »

A ti bibiji morjo biti v kartonu,ne sme biti škatla hermetično zaprta?Po tvoji oceni koliko je 0,5 kg komadov ?koliko pa je najmanjša količina ,ki jih lahko kupiš vFMK?
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Konzerviran bibi

Post by lucky78 »

Ma jaz jih vzamem pol kile ker kila je preveč celo za dva ribiča. Koliko komadov jih je je odvisno od veličine samih je pa tako za lažjo predstavo....polna škatlica od recimo kake srednje role (recimo shimano xy 4000) upam da bo kaj pomagala obrazložitev :D
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Konzerviran bibi

Post by robar4 »

a kdo ve kje se kupijo živi bibiji...v sloveniji po možnosti...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Konzerviran bibi

Post by kr'en »

V Fish Marketu Koper (http://www.fmk.si)
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Konzerviran bibi

Post by robar4 »

pod katero rubriko???matral sem se pol ure pa še vedno ne najdem.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Konzerviran bibi

Post by kr'en »

Na netu nimajo, link sem dal informativno. Pokliči jih in se zmeni. Ampak jih boš mogu it dol iskat, ti po mojem ne bojo poslali po pošti.
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Konzerviran bibi

Post by proton »

Podobno je z materialom - na internetu imajo le vzorec in v trgovini precej več.
paja patak
Posts: 24
Joined: 20 Dec 2009, 09:37
Location: lublana

Re: Konzerviran bibi

Post by paja patak »

bibiji so za šparide sigurno najboljša vaba. po mojih izkušnjah so boljši tudi od velikega črva. najceneje jih dobiš v trstu v trgovini pesca market. tudi sicer se mi zdi ta trgovina daleč najboljša daleč naokoli tako glede založenosti kot tudi glede cen. drugače sem jih pa našel nekaj ko sem iskal školjke v pesku in so precej globoko zakopani. globina vode je bila 1-1.5 m.

veliko sem lovil nanje letošnjo jesen v okolici pule in rovinja. zdi se mi da še bolje prijema riba nanje če jih režeš na 3-4 kom in daješ na trnek. večkrat smo z njimi lovili tudi na parangal. ulovi so bili kar konkretni. slik žal nimam veliko bom pa probal kaj najdet. v glavnem pa je blo na parangalu od 50 trkov v povprečju 15 kg prvoklasne ribe.
imel je tako globoke misli, da se je nekega dne utopil
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Re: Konzerviran bibi

Post by lojz »

Se iz tvojih izkušenj bibi obnese enako ponoči kot podnevi?Lahko poveš lokacijo ali naslov trgovine v Trstu.
L.p. Lojz
Post Reply