Xorus Patchinko

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
brezo
Kraj: Nova Gorica

Re: Xorus Patchinko

Odgovor Napisal/-a brezo » 05 Avg 2020, 21:32

Ravno zaradi preveč izgubljenih vab, sem se sam poslužil enojčkov za trnek, ne trojčkov, ker slednje res zahakljaš za use, ker pride na pot. Vem, da je zaradi tega posledično manjša realizacija, ampak kaj čmo, nekaj je treba žrtvovat.

V teh poletnih dneh imam s sabo tudi potapljaško obleko(debelina 2.2mm), pa grem odkačit, pozimi je pa res malo preveč plavat v morju z manj kot 13°C. Mogoče če bi imel suh neopren z + 5 mm debeline, bi se dalo tudi pozimi. 😁

RibicPepe

Odgovor Napisal/-a RibicPepe » 05 Avg 2020, 22:25

Sem razmišljal o enojčkih samo so se mi tudi jigi tam 2-7g zapičili, da se jih ni dalo ven dobit. Pa tudi med skale se zatakne samo vobler ali pa jig glava in spet ne gre ven. Sem si zavoro zato dal na minimum, da se ne zatakne preveč. Je pa poleti ok, ko greš lahko iskat vabo ja :).

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 06 Avg 2020, 08:46

Ne vem a še zmeraj govorimo o patchinkotih ali smo prešaltali na offtopic?

Sicer pa pri Patchinkotu ga ni kitajskega ponaredka, ki me prepriča da ga kupim. Vaba je površinec in če ti to rata zgubit drugače kot kot na ribi....

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 06 Avg 2020, 11:50

kr'en napisal/-a:
06 Avg 2020, 08:46
Sicer pa pri Patchinkotu ga ni kitajskega ponaredka, ki me prepriča da ga kupim. Vaba je površinec in če ti to rata zgubit drugače kot kot na ribi....
Nakup določene vabe je izbira vsakega posameznika. To je dejstvo in slobodna izbira.

P.S. Jaz osebno bi ponorel, če bi zaradi slabe opreme (= oprema vab, ki jo 90% ribičev sploh ne opazi -> na vabi montirani spliti, solidi, trojčki...) izgubil že povprečen ulov, kaj šele kapitalce. In tu so kitajske vabe notorično v slabi kondiciji. Jaz osebno tudi ne dajem kitajskih zimskih gum na avto...mi ne pade na misel.

rj85

Odgovor Napisal/-a rj85 » 06 Avg 2020, 14:11

Meni osebno je savage gear se najboljsi glede razmerja cena /kvaliteta. Tudi skoraj se nisem videl trgovine, ki nebi prodajala sg. Vsec mi je tudi dtd, vendar me moti prehitra obraba barve. Bo treba zacet barvat voblerje z epoksijem očitno 😎.

Na aliexpress je par res dobrih imitacij ala hunthouse, vendar ne vem kako se obnesejo in kaksna je kakovost. Cene so pa od okoli 5 eur nagor, cakas jih pa circa vec kot mesec prek poste ( vsaj tako je ponavadi, ko kupujem druge zadeve prek aliexpress). Tako da z moje strani se take zadeve definitivno ne splačajo kupovat prek kitajske.

Sem zadnjič v monster bite kupoval surf role, pa mi je uč padel med spin vabe, sem skoraj pozabil na orade 😂😂 izbira vab je res 🥳🥳🥳

Uporabniški avatar
Andrej Lazić
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Andrej Lazić » 30 Avg 2020, 18:11

XORUS Patchinko 100 (mullet) je meni ena najljubših vab. Prejšnji vikend sem šel v Koper porabit del počitniških vavčerjev kar pomeni, da sem šel preizkusil efektivnost razvpitega Patchinka.
Enega lepega brancina sem dobil 2m od obale. Nisem imel s seboj ne metra ne tehtnice imam pa občutek, da je bil čez kil'co. Po načelih C&R, je šel nazaj v morje in nato je vse potihnilo. Že tako ali tako ni bilo rib niti za videt (razen mikro iglic 15-25cm), po tem enem brancinu pa je bilo vsega konec.
Drugi dan sem na isti lokaciji dobil le še dva šnjurja na kovinski jig (7g in 20g) in to je bilo to.
Bilo pa je na tone trave, ki je plavala na površini in pa seveda abnormalno število meduz.
Suma, sumarum - Patchinko je super vaba in prepričan sem, da jih bom v kratkem kupil še v nekaj drugih barvnih različicah.

rj85

Odgovor Napisal/-a rj85 » 30 Avg 2020, 21:15

Offtopicl, kej gledas na Instagramu ribiške firme? Jaz opazam da so azijci in pa custom izdelovalci res norci na vabe. Od rapale do duota do neznanih manjsih izdelovalcev. Ti prav prikaže razvoj izdelka, teste, izdelavo..
Izdelujejo celo circa 12 cm mini shark 😂😂 voblerje.

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 31 Avg 2020, 08:54

SG je naredil velik korak naprej v morskem ribolovu od kar je blizu Markos. Kar pa se vab tiče, veliko je res dobrih, kvaliteta izdelave pa včasih malo šepa. Imam dve njigovi iglici za strelke, eno F in eno S, obe puščata oz. je voda prišla v notranjost. In ja, nisem jih nikamor zabil, da bi sam polomil plastiko...

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 31 Avg 2020, 22:19

:omfg: :rofl:

Odgovori