slike

User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

slike

Post by zmešan »

Žan, bi se mogoče dalo še na kak drug način spravit slike na forum ali sta samo ti dve varijanti(moj album in shrani.si)
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: slike

Post by kr'en »

Ma teh ponudnikov za upload slik je polno na internetu.

https://www.google.si/search?q=image+up ... e&ie=UTF-8

Zakaj, shrani si ni vredu? :unsure: Jaz sem uporabljal tudi file.si zadnje leto ali dve. Potem so ga pa kar ukinili en dan. :hrmf: In logično potem veliko (če ne večina) slik na tem forumu, ki sem jih dal jaz gor, nenadoma ni bilo več vidnih. :grrr:

Možnost je sicer tudi upladati slike direktno na strežnik kjer je tudi forum. Ampak to ne pride v poštev ker se bo prostor na strežniku potem hitro zapolnil. Slike od vsega namreč na forumu zavzemajo največ placa.
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: slike

Post by zmešan »

saj nisem misli,da mi vredu.Je fora v tem,da nimam PC ampak dostopam prek mobilca zato me zanima.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: slike

Post by kr'en »

Aja, hm, za nalaganje slik prek mobilca in potem limanje v teme bo pomojem problem, ker strani enostavno še niso optimizirane za to. Če odštejem kliente in aplikacije za nalaganje slik na twitter, Facebook, Instagram in podobna družabna omrežja.

Bi bilo pa fino imeti takega ponudnika nalaganja slik. Slikaš, naložiš, obkljukaš še, če hočeš še da ti sliko pomanjša in ti na koncu avtomatsko pljune ven, oz kopira, link ki bi ga potem enostavno prilepil na forum.
Image
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: slike

Post by febola »

Iphone in dropbox lepo sodelujeta. Težava je samo v velikosti slik. Slikaš manjše slike in je težava rešena.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: slike

Post by zmešan »

Sem še na enem drugem forumu,tam sem slike naložil direkt z mobilca.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: slike

Post by sova »

Zan,rabim eno informacijo glede nalaganja slik. A je bila ta zamenjava kriva, da nisem mogel nalozit vec kot tri slike, ker kot si verjetno videl v novem postu se mi je to zgodilo. Sem moral ostale nalozit z linkom. Hvala za odgovor.


lp.
Image
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: slike

Post by kr'en »

Ja sem videl, ampak, nebi smelo bit problem v tem. Lahko da ti je klient, kamor si uploadal ne dovoli več kot 3. :unsure:

Sicer pa, če so direktni linki ki se končajo z .jpg preprosto napišeš [img]slika[/img] (namesto besede slika prilepiš link) in bi ti moral forum narediti prikaz slike. Imaš tudi to funkcijo na forumu zgoraj nad obrazcom kamor pišeš je en gumb Img.

Sem ti jaz popravil sedaj, da so vse slike prikazane.
Image
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: slike

Post by sova »

Hvala.

lp.
Image
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: slike

Post by vizi »

Z objavo fotk na forumu je kar nekaj dela.

Meni je pred kratkim malo dol padlo, ko sem videl, da so fotke, ki sem jih objavil pred npr. enim letom, že izginile, očitno pobrisane s serverja, kjer sem jih uploadal, na https://imgbb.com/ Kaj uporabljate drugi?

Že tako se žal uporabniki foruma redko spravimo dodajat fotke k objavam, potem so pa še take in drugačne težave...prebiram stare objave in vidim en kup iksov na mestih, kjer je bilo pred časom zagotovo marsikaj zanimivega za videti.

Se da kaj narest, da bo forum v tem pogledu prijaznejši do uporabnikov in se bomo večkrat odločali za nove objave in dodajanje fotk?

Prihaja čas, ko se bo vedno več dogajal za vodo, zato vsem želim čim več (foto) prispevkov na forum! :fish:
Post Reply