Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by miran »

Se strinjam z Danielom, da je to najbrž politika v napačno smer.
Reportaž ne pišem ker
1. Ne blogam ampak sodelujem na forumu in me bloganje niti ne zanima.
2. Itak ni kaj pisati.
3. Tudi, če bi bilo kaj pisati, se mi zagotovo ne bi dalo.
Posamezniki in klike, ki ne želijo javno deliti informacij, jih tako ali tako ne bodo ali pa si jih na raznih fejsbukih delijo.
Z zaklepanjem in skrivanjem vsebin bo zaradi naši-vaši morda prišlo do slabe volje in stanja, kot vlada na ostalih ribiških forumih.
Pravila pa vsekakor postavlja lastnik foruma in če je bloganje pogoj za sodelovanje, pač za nekatere ni prostora. Enako velja, če bo s pravili ustvaril "forum prepirov".
:fish:
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by zmešan »

Registriranih članov 269 od tega 82 brez enega samega prispevka.Mogoče bi bila kakšna omejitev kar dobra.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Vsi imate po svoje prav.

@Psycho forum se ne bo razdelilo, strukturno bo ostal tak kot je. Sovražim forume ki imajo "100 000" oddelkov kamor lahko pišeš. Potem je samo še več dilem kam nekaj napisat.

@Daniel Tako je, tisti ki do sedaj ni tudi potem ne bo. Pa saj mu ni treba, nihče ga ne sili, samo foruma pač ne bo imel celega na vpogled. Dobra ideja, bom res povprašal admine tam. Potem bomo pa videli. Ampak takole na uč bi rekel, da se jim aktivnost na forumu ni veliko zmanjšala tudi po uvedbi pravila.

@miran O kakšnem bloganju govoriš. Nikjer nisem rekel, da bom zahteval redna poročila z veliko teksta in slikami. Nič nebi delil na vaši-naši, enostavno bi samo razdelil na tiste, ki so mi v teh letih sodelovanja prispevali več kot le k večji cifri v številu članstev in na tiste ki mi ne dajejo nič. Ne "blogaš" pa imaš vseeno precej postov na forumu, pa tudi poročilo napišeš kakšno kdaj pa kdaj.


Kot sem že rekel, k pisanju se nebi sililo nikogar, če želi lahko piše, če ne pač ne. Slednji bi pač imeli vpogled v 70% foruma namesto v 100%.
Odkar sem področja zaklenil za javnost dobivam precej prošenj za registracije, ampak se mi zdi da postov pa v skladu s tem nič več. Torej se ljudje prijavljajo, da bodo lahko pregledovali ribolovna področja. Hvala lepa za take.

Druga stvar so začetniki, razumem da nimajo nič za pisat, jaz tudi nisem imel. Njim je najtežje učijo se loviti in zato so jim potrebne tudi info. o tem kam iti lovit. Zanje trenutno (še) nimam rešitve.

Dejstvo pa je, da vse naenkrat je težko zadovoljiti.

Vsekakor bom prej premislil preden bom ukrepal. Najprej sem mislil to narediti že ta vikend, ampak dejana brez premisleka nikoli niso preveč dobra. :ojej:
Sem pa uresničil to, da sem pobrisal že dolgo neaktivne uporabnike, ki so imeli nič ali malo postov.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Psycho »

@Kr'en: Nisem mislil razdeljevanja foruma v smislu odpiranja novih tem. Bolj v smislu tega da se obstoječe teme razdelijo na odprte in zaprte. Treba bi jih bilo samo popredalčkati, katera paše kam. Samo po potrebi bi se odprla kakšna nova tema, ali pa še to ne, ker je forum strukturno pomoje v redu.
Glede pisanja raportov pa je res da vsem pisanje ne leži in mogoke komu je to tudi v breme, s čimer ni nič narobe. Ne more vsakega zanimat pisanje in če te to ne zanima, potem verjamem da je raport kar težko spraviti skupaj.

To je samo moje mnenje, če ga boš upošteval ali ne pa je na tebi Kr'en. Sem pa prepričan, da obstaja rešitev, ki bo odgovarjala vsaj večini.
Usus magister est optimus.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by blisk »

Komplicirana zadeva :bwahaha: Dejstvo je da je večina postov napisanih od 10 uporabnikov, ostali več al manj samo berejo. Po drugi strani je pa tako da večina uporabnikov nima kaj dosti za napisat, eni zaradi neizkušenosti, drugi ker lovijo samo 10 dni med dopustom, informacije bi pa radi vsi. Samo ima kren prav, ne more bit kar tako. Napišeš kaj in kje si ulovil in naslednji teden dobiš tam par modelov ki so pobrali info na forumu. To se mi je že zgodilo.
Sam nebi strukturno spreminjal foruma ker mi je tako všeč, bi bilo pa res za razmislit katere teme zapret za člane brez postov. Osnoven info mora bit dostopen vsem, ostalo pa samo *živim* članom.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Evo blisk me razume. No nekaj več nas je kot samo 10 ki redno pišemo.

Zaklene se ribolovna področja in je. Za tehnike, opremo in ostalo sem še zmeraj menja da je fajn vidno vsem.
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by blisk »

10 sem mislil v prispodobi, samo dosti več kot 20 pa nas ni :yeah:
Sam se strinjam da se ribolovna področja naredi vidna članom ki nekaj prispevajo tudi sami. Seveda vsak po svojih zmožnostih.
Poznam nekaj ljudi za katere vem da so na forumu in bi radi samo pozicije s tem da svojih ne izdajo. To me najbolj moti. Ni mi težko povedat kje in kako sem lovil, samo pričakujem tudi kako povratno informacijo.
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Daniel R »

kr'en wrote: @DanielAmpak takole na uč bi rekel, da se jim aktivnost na forumu ni veliko zmanjšala tudi po uvedbi pravila.
Ampak ti bi rad s tem pravilom povečal aktivnost. Tako da tebe v bistvu zanima, če se jim je aktivnost povečala. In koliko sem videl je aktivnost več ali manj ostala ista-prispevke še vedno piše eni in isti uporabniki.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by blisk »

Daniel po mojih izkušnjah na vseh forumih pišejo vedno eni in isti. Aktivnosti ne boš povečal. Doseže se kvečjemu to da uporabniki naredijo to kar se od njih zahteva da imajo odklenjen forum in nič več. Sem bil kar nekaj let moderator na enem forumu in smo se dajali s podobnimi problemi.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Predvsem bi rad da bi šlo po sistemu jaz tebi ti meni. Ob enem pa ja, če se poveča tudi aktivnost na forumu nebi imel nič proti. Čeprav realno gledano se najbrž ne bo, vsaj ne drastično. Kdor ima namen sodelovat po mojem sodeluje že sedaj, kdor nima pa tudi do sedaj ni.
Image
Post Reply