Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Bobr »

Jaz osebno ne vidim nič slabega v tem, da imaš na začetku malce omejen dostop. Vsak ima na voljo kopico koristnih nasvetov gelde navez, opreme, vab itd... če to ni ogromen vir informacij. :unsure:

Lahko bi bil pa prvi post v temi predstavi se. Saj ni tako težko... Sem ta pa ta, trenutno lovim samo med poletnim dopustom na tem pa tem otoku ali delu Jadrana in do sedaj so bili moji ulovit taki in taki... Želim izvedeti čim več o oradolovu itd. Par forumašev bi ga pozdravilo, ali pa jo pozdravilo in napotilo na temo Lov orade, kjer smo uspeli napisati celih 29 strani, še bolje pa če bi ga zanimala tehnika SJ kjer je celih 100 strani branja. Saj ni treba epski roman, kratka predstavitev toliko da vzpostaviš stik.
Pač razmišljam kako bi malce vzpodbudili člane...

To pa da se ne prispeva na forum je ravno produkt tega, da imajo vsi dostop do vsega...
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by zmešan »

Ja punc nam manjka,fajn bi blo kakšno ribičko na forumu imet.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Hehe, manjka ribičk. :lol: A ustvarim temo ženitni oglasi? :mrgreen:

@Bober imaš point. Čeprav še zmeraj nekako nisem nagnjen k temu. Bom videl kaj bo čas prinesel.

@psycho imam funkcijo, da vsem na forumu naenkrat pošljem zasebno sporočilo. Ne vem, če jo nima celo vsak član v svojih nastavitvah. :unsure:
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by zmešan »

:aaa: o ja ženitni oglasi.Žan nisem mislil tako.Mogoče bi tudi ženski pogled na ribolov koristil čeprav je bolj ali manj moška domena.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Twinman1979 »

Emmm....po mojih izkušnjah je tako, da če se (te) ženska zares loti potem zate ne ostane kaj dosti. Hehehehe....
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Razmišljam, da bom v nekem smislu izpolnil bobrov predlog:

Zaprl bi forum Ribolovna področja za vse člane ki imajo manj kot x postov (s številko si še nisem na jasnem) in/ali za tiste ki še niso objavili kakšnega poročila tja not (če imate recimo 2 posta in je eden od teh poročilo vam forum ostane odprt tudi če imate manj kot določenih x postov)

Da bi si posamezen član pridobil vpogled v ribolovna pdoročja bi moral ustvariti toliko (kvalitetnih) postov tda bi dosegel število x, ali pa bi meni na PM poslal poročilo enega ali dveh ribolovov. Jaz bi potem pročila prilepil v ustrezno temo v Ribolovnih področjih in članu odprl pogled v Ribolovna področja.

O tem da gre za omejevanje pretoka informacij nebi, ker to že sam vem. Za malo pa se mi zdi da tukaj pišemo kje smo lovili, na kaj in kdaj in kak je bil ulov, potem pa nekateri samo lepo preberejo, ne dajo pa nam nič nazaj nič nazaj (cca 3 ali 4 strani vas je takih ki berete, psotov pa nimate)


Mnenja?
Image
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Daniel R »

Dobro veš, da je tak način zapiranja tem za določene ljudi tako odbijajoč, da se sploh več ne prijavijo na forum. Čeprav res ni ravno pošteno, da se samo nekaj posameznikov trudi, drugi pa ne prispevajo ničesar.
Jaz sem vseeno zato, da ribiška poročila ostanejo odprta za vse prijavljene.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Vem, da to odbija in tudi vem da bi na ta način izgubil nekaj članov, predvsem tistih ki imajo nula postov. O zadevi razmišljam in pišem na glas zato, ker sem bil v zadnjem času že večkrat pozvan naj naredim ta zaklep.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Psycho »

To je res dilema, po eni strani ni fer od novih članov, da se prijavijo in nič ne napišejo po drugi strani pa totalni začetniki nimajo o čem pisati.
Kaj pa če bi se forum razdelilo na del, ki je odprt za vse, z bolj splošnimi temami in informacijami (osnove ribolova, vozli naveze, različen teren, vrste rib,...) in pa na del za člane "veterane", oziroma tiste, ki že imajo za sabo x postov oziroma raportov z ribolova, kjer pa so bolj podrobne informacije in debate (konkretne lokacije, detajli in finese, bolj komplicirane tehnike,...).
Tisti, ki se dovolj zanimajo za morski ribolov bodo tako ostali in pisali na forum, ostali, ki jih pa zadeva ne zanima tako zelo, pa bodo dobili nekaj osnov, ki jih potrebujejo za začetek. S pisanjem pa si bodo prislužili odklep celega foruma, kar jim je lahko motivacija za objavljanje postov in sodelovanje na forumu.
Po mojem na tak način nebi bil nihče diskriminiran. Bo pa verjetno dosti dela z odločanjem katere teme so primerne za zaklep in katere ne.
Usus magister est optimus.
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Daniel R »

Tisti, ki hoče pisat poročila jih bo pisal.
Tisti, ki pa tega noče jih pa tudi po uvedbi tega pravila ne bo. Napisal bo tisto eno poročilo, potem pa bo nadaljeval z dosedanjo prakso ne pisanja poročil. Seveda pa so tudi takšni, ki niti nimajo veliko morskih ribolovov za sabo, ali pa gredo celo prvič na morje (zato pa na tem forumu iščejo informacije) in takim je brezveze zapirat forum, ker je jasno, da nimajo o čem pisat.
Enostavno ni nobene garancije, da se bo na ta način dolgoročno zagotovilo, da se bo pisalo več poročil. Osebno pa menim, da bo tako pravilo prej škodovalo kot pa koristilo forumu.
Kr'en, lahko pa vprašaš administratorja in admine na forumu ribicija.info, če se jih zdi, da je uvedba tega pravila na njihovem forumu dosegla da se sedaj napiše več poročil. Da ne bomo samo špekulirali-tako lahko slišimo "from the horses mouth".
Post Reply