Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Da kar direktno ustrelim. Dva razloga sta za zaklep.

Prvi; zato ker sem skozi zadnjega pol leta dobil občutek, da veliko ljudi bere forum, pošpijunira kje lovimo in se nam potem "naserje" na pozicije. Ker je lažje it na pozicijo, ki jo je nekdo "odkril" namesto tebe kot da sam iščeš, trgaš in se učiš na lastnih izkušnjah.
No nekaj smo tudi sami krivi, ker smo nekatere "pošte" čist preveč spromovirali.

In drugi razlog. Da bo korist bolj pravična, dvosmerna. Zakaj bi samo brali prispevali pa nič? Odkar sem zaklenil del foruma sem nenadoma dobil precej prošenj za registracije. Vsem sem ugodil (kot ugodim vedno) in močno upam da bodo ti novi člani tudi kaj prispevali h kvaliteti foruma.

Temo postavljam tukaj, da bo lahko kdo od ostalih članov še kaj komentiral in pripomnil.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Psycho »

Jaz se strinjam s tabo. Če že mi prispevamo goro informacij, lahko še kdo drug prispeva kaj s svojega zelnika, pa bomo vsi siti. :yeah:
Usus magister est optimus.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Bobr »

Pravilen ukrep.
Morda bi moral tudi razmisliti o pravilu, da moraš napisati prvo kako poročilo šele na to se ti odpre del foruma z ulovi. Tako bi vsak minimalno prispeval...
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Daniel R »

Bobr wrote:Pravilen ukrep.
Morda bi moral tudi razmisliti o pravilu, da moraš napisati prvo kako poročilo šele na to se ti odpre del foruma z ulovi. Tako bi vsak minimalno prispeval...
Samo ti garantiram, da se tak način siljenja ljudi, da delajo nekaj kar nočejo ne bo obnesel. Ke vsak lahko napiše neko bz poročilo, ti pa na koncu niti ne veš če je resnično.
Meni gre tudi na živce, da ljudje izkoriščajo informacije, ki jih dobijo, sami pa niso pripravljeni ponuditi ničesar nazaj. Ali pa da potem celo skrivajo pošte/ulove. Kar se mene tiče to ni v duhu prostega širjenja informacij-čemur je forum v končni fazi tudi namenjen.
firbc
Posts: 77
Joined: 21 Apr 2013, 10:12
Location: Ljubljana

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by firbc »

Kr'en
... se strinjam s pristopom in s tem, da se informacije izmenjujejo ... predvidevam da sem jaz sprovociral razodetje razloga ...
... ampak ...
ni vsak ki bere knjigo tudi sposoben napisati knjigo.
Šele sedaj, ko sem se registriral, sem pod "Members" videl, koliko jih je na forumu registriranih in koliko dejansko aktivnih s prispevki. Jaz že tri leta intenzivno sledim forume ... in se učim ... in preklinjam kako eni ulovijo kalamare samo da se približajo vodi (... no pol sem si pa enkrat oddahnil, ko je Albacor le napisal, da se kdaj pa kdaj vrne tudi praznih rok ...).
Kaj naj delim z vami, ki ste glede na izkušnje profesorji zame ... razen da prilepim sliko lignja, ki je meni pomenil začetek uspešnega lignjelova sredi marca (... po štirih katastrofalnih izhodih na obalo) .. ki pa sam po sebi ni bil noben presežek že videnega na forumu.

Se strinjam glede spotov ... ampak poglej, saj mentor tudi pelje kdaj mladega ribiča na kakšen spot, da kaj ujame in da ne zgubi volje. Edino na ta način bo ribič vztrajal in pridobil izkušnje ... no potem bo lahko pa tudi kaj delil z vami. Tako ali tako pa je zelo redko na forumu podatek o natančni mikrolokaciji ulova ... razen če ste se pogovarjali o konkretnem pomolu ali pa na form stisnili sliko, kjer je mikrolokacija vidna. Ti pa verjamem, da če greš na obalo, in se celo pot prirpavljaš, da boš kje lovil, potem pa zasedeno ... da te to zjezi ... samo verjami, da takih kot sem jaz, takrat sigurno ni na obali.

Glej men gre pa na forumu najbolj na živce, ko se nekdo registrira in potem brez da bi kaj prebral, vpraša kako se ulovi orado ... pa nej gre v (... da ne rečem kam ...) to je "smetenje" po forumu in običajno še v čisto napačni temi... vidiš zato sem jaz tri leta intenzivno bral in se učil ... no sedaj sem pa registriran ... pa s tem še ni rečeno, da bom imel kaj pametnega za povedati. :oops:

Ampak kot rečeno ... se strinjam da je treba info deliti ... samo naj jih delijo tisti, ki kaj vedo, ne tisti, ki jih zanima, kako se ulovi orada.

Obljubim da gre prvi naslednji ulov na forum ... :yeah: ... in da bom od sedaj naprej krajši :bwahaha:
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by doctor78 »

Ampak kr'en-ov ukrep je kljub temu dosegel to, da si se registriral in javil in sedaj vemo, da obstajaš in da nas spremljaš in se učiš od nas (sicer od mene bolj malo :yeah: ) Že to je nekaj.

Po drugi strani je pa tukaj z izjemo albacore-ja z lignji zelo malo profesorjev in tudi že sam pojem forum definira izmenjavo mnenj in izkušenj in ti imaš najbrž oboje. Zato le deli to z nami. Ne grizemo :yeah: No vsaj večina ne, se pa najdejo izjeme :bwahaha:
User avatar
zacetnik
Posts: 156
Joined: 17 Jul 2012, 19:10

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by zacetnik »

firbc wrote:Kr'en
Kaj naj delim z vami, ki ste glede na izkušnje profesorji zame ... razen da prilepim sliko lignja, ki je meni pomenil začetek uspešnega lignjelova sredi marca (... po štirih katastrofalnih izhodih na obalo) .. ki pa sam po sebi ni bil noben presežek že videnega na forumu.
se strinjam, moje mnenje je da ta forum ni ravno namenjen novim članom
in tu pride potem tudi rezultat, da je novih članov malo

za začetek bi bil lahko en del podforuma namenjen samo začetnikom, ki so seveda
navdušeni nad ribolovom in željni znanja, takim so dobrodošle teme kot:

- članki, opisi ribiških palic (match, bolognese, itd)
- opisi osnovnih vozlov
- opisi osnovnih navez silka
- opisi osnovnih pravil obtežitve (akcija)
- pravila ribiških kart itd..

npr. v tej smeri so že opisane ribe in pa vabe, kar je super za začetnike

sicer je mogoče že vse napisano, ampak da bi bilo
vsaj pod en podforum dodano in namenjeno začetnikom


moje mnenje.


Lp
Teach a man to fish and he will fish forever
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by blisk »

Zanimivo koliko novih članov kar naenkrat :bwahaha:
Za par pozicij vem da so se nagužvale v tednu, dveh po objavi na tem forumu, mogoče slučaj :bwahaha:
Po moje naj bo kar zaklenjeno, da je vsaj malo razlike med člani in nečlani.

Zacetnik, kar jaz gledam na forumu piše več al manj vse kar rabiš vedet, ostalo so ure in ure in ure ob morju.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by kr'en »

Bobr wrote:Pravilen ukrep.
Morda bi moral tudi razmisliti o pravilu, da moraš napisati prvo kako poročilo šele na to se ti odpre del foruma z ulovi. Tako bi vsak minimalno prispeval...
Tega ne bo. Se mi ne zdi dobra praksa. Sem se registriral na dva taka ribiška foruma, ki sta zahtevala začetnih nekaj postov, da si lahko potem dostopal do celega foruma. Na enem sem nekaj malo sodeloval, na drugem nisem pisal nikoli nič. Enostavno se mi je neumno zdelo, da moram napisat 15 postov da lahko vidim vse. Sploh ker sem lahko videl samo take sekcije foruma (Vici in šale npr.) kjer nisem mogel prispevati nič koristnega.

@firbec
Res je, ti si prvi javno omenil to kar me je spodbudilo, da sem dal javno oznanilo in razlago.
Kaj naj deliš? Pa evo, sedaj deliš, sigurno se najde kaj o čemer lahko tudi ti vsaj kaj pišeš. S časom, ko boš pridobival izkušnje pa boš lahko pisal čedalje več.
Za take, ki pridejo na forum, nič ne preberejo, se niti ne predstavijo, odpirajo teme in v njih sprašujejo kako bi ulovili ribe težje od ene kile obstaja penicilin. Imenuje se funkcija briši temo. In ko se bo našel kdo tak, jo bom uporabil brez slabe vesti. Seveda mu bom na PM tudi stisnil razlago, da s takim pristopom ne bo nič dosegel.

@zacetnik
Novih članov je kar dosti. Imam konstantno prošnje za registracije. Tudi pred zaklepom dela foruma so bile. ;)

Lahko bi bil del foruma namenjen njim, se strinjam. Obstaja pa en problem. Nobenemu od izkušenejših članov se ne bo dalo pisat in razlagat. To pa zato, ker je na forumu bilo že vse večkrat napisano, treba ga je samo prebrat in izluščit informacije.
Pa še nekaj. Imamo podforum Ribe. Kdo piše vanj? Noben, jaz in Daniel sva postavila največ tem. Potem bil je podforum Sistemi. Opisal sem samo jaz ene 2 ali 3 sisteme. Ostali pa nič. In tako sem ga par dni nazaj pobrisal. Upam da bo z podsekcijo Role kaj bolje.

Ko vidiš da noben drug nič ne prispeva pač izgubiš voljo. Sam sigurno ne bom vsega pisal.


---------
Imam pa v zadnjih dneh v glavi še eno idejo in sicer da bi zreduciral št. uporabnikov na forumu na samo tiste, ki so se nanj prijavili v zadnjih x letih (npr. v zadnjih 2 eh lai kaj takega). Precej je namreč takih, ki se registrirajo in se potem nikoli ne prijavijo. Ali pa se prijavijo enkrat in nikoli več.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Del foruma neviden za nečlane. Zakaj?

Post by Psycho »

kr'en wrote:Imam pa v zadnjih dneh v glavi še eno idejo in sicer da bi zreduciral št. uporabnikov na forumu na samo tiste, ki so se nanj prijavili v zadnjih x letih (npr. v zadnjih 2 eh lai kaj takega). Precej je namreč takih, ki se registrirajo in se potem nikoli ne prijavijo. Ali pa se prijavijo enkrat in nikoli več.
Take čistke so na drugih forumih, straneh in ostalih portalih stalnica, ki se jo nekateri grejo tudi dvakrat na leto. Namen je razbremeniti bazo podatkov o uporabnikih in nasplošno čiščenje neaktivnih uporabniških računov. Meni se to zdi kar v redu. Je pa treba kar precej pred takim čiščenjem obvestiti uporabnike (kak mesec pomoje). S tem ne mislim osebnih mailov, ampak tukaj na forumu, razen če si zelo prijazen in če pri tebi kot administratorju obstaja opcija da napišeš obvestilo in ga lahko pošlješ vsem naenkrat na PM.
Usus magister est optimus.
Post Reply