Transport opreme

Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Transport opreme

Post by Bellerophon »

Zdravo :mrgreen:

V kratkem me čaka malce daljša pot, na katero bi z veseljem vzel tudi ribiški pribor.

Problem nastane pri palici, ker ni "potovalne" sorte, tako da me zanima če je kdo od vas že kdaj tovoril na letalo ribiško palico malce večjih dimenzij. Dolžina je slabih 160cm, na največji rinki pa potrebuje cca. 7cm prostora.

Torej, če kdo ve kako to dostavit na lokacijo in nazaj, predvsem pa kakšna je politika naše Adrie pri transportu takšnega tovora, kar z besedo na dan. :yeah:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Transport opreme

Post by CBB »

Bellerophon wrote:Zdravo :mrgreen:

V kratkem me čaka malce daljša pot, na katero bi z veseljem vzel tudi ribiški pribor.

Problem nastane pri palici, ker ni "potovalne" sorte, tako da me zanima če je kdo od vas že kdaj tovoril na letalo ribiško palico malce večjih dimenzij. Dolžina je slabih 160cm, na največji rinki pa potrebuje cca. 7cm prostora.

Torej, če kdo ve kako to dostavit na lokacijo in nazaj, predvsem pa kakšna je politika naše Adrie pri transportu takšnega tovora, kar z besedo na dan. :yeah:
to bi jaz zaprl v eno torbo, pa mora it BP na letalo.
alika
Posts: 17
Joined: 23 Jun 2009, 18:39

Re: Transport opreme

Post by alika »

Pozdravljen!

sam sem kar nekajkrat tovoril ribiško opremo preko različnih letalskih prevoznikov. Kot prvo ti svetujem, da daš palico v trdo torbo, mislim dobesedno trdo - plastiko, ne pa samo v neke pol trde podložene torbe - v nasprotnem primeru svoje palice ob prevzemu verjetno ne boš prevzel v enem kosu oziroma s celimi rinki. Če nikjer ne najdeš primerne trde transportne torbe, si lahko pomagaš s plastičnio cevjo za vodovod ustrezne debeline (pustiva zdaj estetiko...).
Letalski prevozniki imajo različno politiko v zvezi s prevozom tovora posebnih dimenzij/občutljivega tovora. Zato ti priporočam, da kontaktiraš prevoznika, mu poveš za kateri let imaš karte, približne dimenzije ribiške torbe...Potem ti bo letalski prevoznik povedal, ali moraš za takšen transport kaj doplačati (pravilmo ne), oziroma ti bo izdal posebno potrdilo, ki ga pokažeš pri prijavi leta. Vsekakor ti svetujem, da se pozanimaš pri prevozniku, da ne bi imel nepotrebnih nevšečnosti pred samim letom. Načeloma pa ne bo nobenih težav, le svoje želje jim sporoči pravočasno.

Lp Aleš
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Transport opreme

Post by Bellerophon »

Ja, na avion že gre. V enem kosu gor, za dol pa vprašanje v kolk delih pride. :X

Glede na to, da na letališčih s prtljago ne delajo glih v "rokavičkah", zna bit kar hitro kakšen problem z brezhibnostjo palice. Ali pač?

Razmišljam, da bi jo butnil v kakšno cev ali kaj podobnega. Me pa zanima če ima kdo od vas kakšno izkušnjo s tem oz. da je že šel skozi ta problem.

P.S.: HVala alika, bom povprašal pri Adrii + kupil močnejši kartonski tulec oz. šel danes mimo Obija, da pogledam imajo mogoče kakšno PVC cev, ki bi bila primerna.
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Transport opreme

Post by panceta »

Pozdravljen,

jaz ti po meri naredim torbo iz plastike (poguglaj PP sheet, da vidiš kakšna plastika je to), z zapiranjem na ježka in imaš zadevo rešeno. Material je podobne strukture kot karton, le da je plastičen. Še boljša varianta pa je s cevjo, preračunaj kaj te ceneje pride. Za mere 160x7x7cm bi ti računal 35eur. Torbo imaš potem za vedno.
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Transport opreme

Post by FIBRA »

panceta wrote:Pozdravljen,

jaz ti po meri naredim torbo iz plastike (poguglaj PP sheet, da vidiš kakšna plastika je to), z zapiranjem na ježka in imaš zadevo rešeno. Material je podobne strukture kot karton, le da je plastičen. Še boljša varianta pa je s cevjo, preračunaj kaj te ceneje pride. Za mere 160x7x7cm bi ti računal 35eur. Torbo imaš potem za vedno.

Kmk-box?
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Transport opreme

Post by albacore »

Danes ni težko najti transportnih kovčkov in tub za transport palic. Nekje najbolj poceni so raztegljive tube ( najbrž se dobijo tudi pri nas )

http://www.ebay.co.uk/itm/PELAGIC-TELES ... 0653989705

precej dražji so pa kovčki iz plastike ( cca 300 eur in več ), ki so vodonepropustni in gre lahko čez avto ampak za letala niso priporočljivi, ker lahko tehtajo 15 kg in več ( odvisno od dimenzije ) ........
.......... LP
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Transport opreme

Post by albacore »

.......... LP
Image
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Transport opreme

Post by panceta »

FIBRA wrote:
panceta wrote:Pozdravljen,

jaz ti po meri naredim torbo iz plastike (poguglaj PP sheet, da vidiš kakšna plastika je to), z zapiranjem na ježka in imaš zadevo rešeno. Material je podobne strukture kot karton, le da je plastičen. Še boljša varianta pa je s cevjo, preračunaj kaj te ceneje pride. Za mere 160x7x7cm bi ti računal 35eur. Torbo imaš potem za vedno.

Kmk-box?
Točno, lp
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Transport opreme

Post by Bellerophon »

Hvala za reply in hvala za ponudbo, ampak mi je za preračunano 15 EUR uspelo naredit tubo iz pvc materiala, ki je zadovoljivo močna, plus penasto jedro za samo palico, da ne poskakuje v notranjosti..

Skratka, še naramnice namontiram, pa sem na konju.

:yeah:

P.S.: Čez slab teden pa live test v "divjini". ucrazy?
Post Reply