naravne nesreče(požari, neurja, toča... )

Post Reply
krapar
Posts: 64
Joined: 07 Jun 2013, 11:36

naravne nesreče(požari, neurja, toča... )

Post by krapar »

Sem lahko pišete svoje zgodbe o naravnih nesrečah. Nekaj sem že slišal od torkovega divjanja neurja že po dnevniku ampak mi je prijatelj iz obale rekel da ni tako hudo kot govorijo po dnevniku 24ur, zato me zanima in verjetno še koga kakšno je bilo v resnici stanje drugod po sloveniji. (baje da mediji zelo napihujejo stvari) pa kar začnimo z mojo zgodbo.

To se je dogajalo v lj.
Bili smo na bazenu in začelo je pihati, ker pa je bilo sonce še zelo močno smo predvidevali da vo manjßaa ploha. Čez 15 min sp se začeli prikazovati črni oblaki in smo se šli preoblečt. Kar naenkratje bilo use črno in pihal je močan veter . Vse šibkejše veje so padale po nas saj smo imeli 1km do avta. Nnato smo zagledali kako veter nosi pesek in smo se morali zakrivati oči da nebi oslepeli. Ko smo prišli do vata nismo vedeli ali se bo vveter sttopnjeval ali ne. Na cezti smo zagledali podrta drevesa in prevrjene smetnjake. Ko smo prišli domov je malo rosilo. To je bilo vse iz moje strani lepo vas vabim da še vi napišete svoje zgodbe. ;)
se opravičujem za morebitno nejasnost ali slovnične napak!
hvala za razumevanje!
uspešen prijem želim
lp krapar
User avatar
Psycho
Posts: 1244
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: naravne nesreče(požari, neurja, toča... )

Post by Psycho »

V bistvu mediji res znajo napihnit zadevo, sploh na kanalu A v oddaji Svet. Kolikor sem jaz zasledil je bilo ponekod precej materialne škode zaradi podrtih dreves in na določenih območjih precej odkritih streh. Poškodovanih ljudi, kolikor vem ni bilo, razen ene zlomljene roke na obali, ko je 60-letnik hotel privezati svojo jadrnico.
Na našem koncu je podrlo nekaj dreves in odkrilo streho na hiši na Želodniku. Po okoliških vaseh pa je predvsem odkrivalo strehe. Kaj hujšega kolikor vem ni bilo. Smo imeli srečo da je veter pihal (samo) z 90km/h. Če bi bila moč/hitrost vetra podobna burji v Vipavski dolini bi bila slika verjetno precej drugačna. Je pa res da se jaz v zadnjih 25+ letih ne spomnim da bi tako pihalo pri nas. Ponavadi je šlo mimo in zadelo Kamnik in območje bližje Kamniškim Alpam.
---aja dežja skoraj ni bilo takoj za vetrom je malo rosilo za 15 min in prenehalo.
Usus magister est optimus.
User avatar
zmešan
Posts: 1865
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: naravne nesreče(požari, neurja, toča... )

Post by zmešan »

Pri nas je bilo kar pestro.Kup podrtih dreves čez cesto,odnešeni deli streh,zdemolirani vrtovi.Sosed star 85 let kaj takega ne pomni.
Don't drink water,because fish fuck in it.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: naravne nesreče(požari, neurja, toča... )

Post by blisk »

Pri nas smo na tak veterček navajeni :yeah: samo je že arhitektura temu prilagojena, v ostalih delih slovenije je pa to že orkan
Post Reply