Dejmo se spoznat

Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: Dejmo se spoznat

Post by Gladiac »

No sicer me kar nekaj članov foruma že pozna, pa vseeno :D
Mogoče je pa kdo blizu mene, ki bi šel večkrat lovit in ne pozna nikogar v bližini :D

Sem Uroš iz Smlednika in če se le da, grem vsaj 1x na teden na obalo.
Trenutno največkrat v Italijo z Đonijem :D

Mislim da mi je največji užitek loviti lignje, ostalo pa letnemu času primerno :D
Poleg tega mi je užitek spinat in đigat :D ker je podobna tehnika.

Na dno je le za zraven in temu je primeren tudi uspeh :D

Hvala za pozornost in deljeno znanje do sedaj :D !
LP
Uroš
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Dejmo se spoznat

Post by kula shaker »

Pozdravljeni,

sem nov na forumu, pa se spodobi, da se prestavim. Prihajam iz Ljubljane, star sem 41 let.
Sem strasten ribič, lovim samo na morju in samo iz čolna. V glavnem panuliram na živo vabo,
občasno tunolov, oradolov in ribone na grunt na sinovo veselje , pa seveda lignje
(predvsem poleti, ker jih potrebujem za vabo) in sipe. No, to je na kratko to.

Lep pozdrav vsem :fish:
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Dejmo se spoznat

Post by jernej »

Pozdravljen. Jaz sem tudi strastni morski ribič sam samo z obale.Mi žena ne dovoli kupit čolna in narediti izpita.O lovu orad imam kar neki pojma.
Glede panule sem pa čisti amater. Če boš kdaj rabil kakšnega za na čoln -sam sporoči sem takoj za.
LP:Jernej
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Dejmo se spoznat

Post by Psycho »

Dobrodošla na forumu oba! :yeah:
Usus magister est optimus.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Dejmo se spoznat

Post by kula shaker »

Psycho, hvala za dobrodošlico :)
jernej wrote: 12 Oct 2017, 12:36Pozdravljen. Jaz sem tudi strastni morski ribič sam samo z obale.Mi žena ne dovoli kupit čolna in narediti izpita.O lovu orad imam kar neki pojma.Glede panule sem pa čisti amater. Če boš kdaj rabil kakšnega za na čoln -sam sporoči sem takoj za.LP:Jernej
Vzeto na znanje. Kam pa hodiš na dopust in kdaj?

Kar se čolna tiče, imaš več možnosti. Če boš omehčal ženo in si kupil čoln, boš moral priskrbeti privez (700eur+), pa omejen boš na eno področje. Lahko ga vsakič vzameš iz vode in voziš domov (prostor+vsakič spust in dvig). Lahko se vpišeš v kakšen ribiški klub, ki ima možnost sposoditi si čoln. Pri nas ne smeš loviti na živo vabo, pa si spet omejen. Kar dobra fora je manjši gumenjak 3m+4KM, ki ga spraviš v avto, pa poceni je. Kolega na takšnem kompletu kar uspešno lovi lice in strelke na živo iglo v Savudriji (20 km iz Portoroža, sedaj lahko kupiš na hrvaškem letno karto za 500 kun, pa lepe ribe boš lovil).

Če pa spraviš ženo na gumico in jo zapelješ do kakšnega lepega zalivčka, se bo hitro omehčala. Moja brez čolna sploh ne bi šla na dopust :)
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Dejmo se spoznat

Post by jernej »

Ni šans je rekla razen jahto od 100 m da ji ne bo slabo,kakšen gumica si ji zmeša.
Sem sam kriv sem jo na maldivih odpeljov pod pretvezo da gremo na ribolov v grebenček smo pa šli na njihov big game na odprto morje ,kjer so nas pričakali valovi.Vsem je bilo slabo samo jaz sem držal tisti kaks 4 ure in čakal na tuno ali kaj podobnega in koker zanalašč takrat ni bilo nič. In od takrat ima strah razen če je velika jahta ,trajekt ali kaj podobnega. drugače pa hodim na dopust zmeraj v dalmacijo. Na zadnje sem bil na otoku Ugljan,kjer se pa nisem nalovil rib z obale-slabo. s čolna je pa itak druga zgodba tam skoz neki trza.
A ni zanimivo me pa zmeraj pusti ko sem na dopustu da grem loviti z domačini.
Je pa res sam 2-3 v 14 dneh kar imamo dopusta. Ponavadi grem od 15.7 naprej za 14 dni,sam če je čoln v igri se prilagodim tvojem datumu in kraju,ker žena ve koliko mi to pomeni tistih 14 dni.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Dejmo se spoznat

Post by zmešan »

Zamenjaj ženo.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Dejmo se spoznat

Post by kula shaker »

:lol: ampak res.

Je kar malo smešno, da ti žena ne pusti, da bi ti lovil iz svojega čolna. Saj ji ni treba iti zraven. Moja ne lovi, imava majhne otroke, zato lovim vsak dan zjutraj od 5h-10h, ko še spijo, nato sem z njimi. Skoraj zmeraj se da vse uskladiti.

Če boš avgusta v okolici Paga-Raba, me mirno kontaktiraj. Lahko se ti pokaže osnove, ampak, če ne boš panuliral vsaj 100 ur+ na leto, ne bo kakšnih rezultatov.
arhjanez
Posts: 18
Joined: 11 May 2018, 06:33

Re: Dejmo se spoznat

Post by arhjanez »

Naj se še sam predstavim. Janez po imenu, rojen gorenjc, živeč v Slovenski Bistrici, trenutno štejem 46 let.

V srcu mi pojejo morje, podvodni in ribolov z obale za kar se imam zahvaliti ženi, strastni ribički rojeni v Miljah, očetu ribiču. Na ribolov naju je navlekla oba s hčerjo, tako da mora sedaj prenašati najino neprestano razglabljanje in sanjarjenje o ribah in morju.

V službi delam z ljudmi, tako da mi poletni odklop na morju v mirnih, turistično spregledanih kotičkih ob ribolovu predstavlja preživetveno polnjenje baterij.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Dejmo se spoznat

Post by peter167 »

Dobrodošel. :fish:
Post Reply