Zimska kriza.

Post Reply
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Zimska kriza.

Post by kr'en »

doctor78 wrote:Tako, da slovensko morje je zopet dokazalo, da je ena navadna banja :smrk:

Ni banja, sam tolk o tem. :roll:
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Portorož

Post by Psycho »

Naše morje vsekakor ni banja, samo zdajle čas ni ravno ugoden za ribolov z obale. Mogoče bi bilo bolje iti probat s čolnom?
Usus magister est optimus.
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Portorož

Post by doctor78 »

OK se opravičujem :wtf: Ni banja, je kad. Glede na trofeje, ki so objavljene na tem forumu in iz pogovorov z ribiči (kolikor sem se uspel v pol leta z njimi pogovorit je naše morje banja (moje osebno mnenje). Ulovi so redki, če sploh so. Ulovljeni primerki so majhni. S čolna se nekako da ulovit za kosilo ampak moraš res veliko menjavat pozicije. Pred leti je bilo še nekako, zdaj je pa katastrofa. In prevladuje mnenje, da so za to krivi ribiči z mrežami in kočami (če sem jih prav razumel)
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Portorož

Post by proton »

doctor78 wrote:OK se opravičujem :wtf: Ni banja, je kad. Glede na trofeje, ki so objavljene na tem forumu in iz pogovorov z ribiči (kolikor sem se uspel v pol leta z njimi pogovorit je naše morje banja (moje osebno mnenje). Ulovi so redki, če sploh so. Ulovljeni primerki so majhni. S čolna se nekako da ulovit za kosilo ampak moraš res veliko menjavat pozicije. Pred leti je bilo še nekako, zdaj je pa katastrofa. In prevladuje mnenje, da so za to krivi ribiči z mrežami in kočami (če sem jih prav razumel)
Tudi meni se tako zdi ...
turx
Posts: 53
Joined: 13 Jun 2012, 17:30

Re: Portorož

Post by turx »

doctor78 wrote:OK se opravičujem :wtf: Ni banja, je kad. Glede na trofeje, ki so objavljene na tem forumu in iz pogovorov z ribiči (kolikor sem se uspel v pol leta z njimi pogovorit je naše morje banja (moje osebno mnenje). Ulovi so redki, če sploh so. Ulovljeni primerki so majhni. S čolna se nekako da ulovit za kosilo ampak moraš res veliko menjavat pozicije. Pred leti je bilo še nekako, zdaj je pa katastrofa. In prevladuje mnenje, da so za to krivi ribiči z mrežami in kočami (če sem jih prav razumel)
Tudi meni se je tako zdelo. Dokler nisem začel loviti s kolegom, ki ima barko. Vedno sem poslusal zgodbe...4 kil orad...5 kg rib...2 kg...in nikoli nisem verjel. Nazadnje ko sva šla skupaj lovit, sva nalovila 7 kg rib(riboni,orade,...) ostalih imen se ne spounem. In nismo edini, ker se večkrat srečamo s kom in si pokažemo ulov. Z obale pa res ni nič.

Moraš pa poznat mesta, par krat smo šli sami na blef(zdej vedno vprašamo njegovega očeta) in smo ujeli vsak 2 ribe...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Portorož

Post by kr'en »

Tudi z obale bi se dalo dobiti dobre ribe pomojem. Hec je v tem da se večina drži preverjenih placov, ki so zaradi tega precej prazni, riba se izogiba obleganih delov obale.
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Portorož

Post by zmešan »

mogoče pa ni tako,treba je vztrajat.Mi smo cel dan namataval pa nič.Šele zvečer ga je kolega dobil.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Portorož

Post by doctor78 »

zmešan wrote:mogoče pa ni tako,treba je vztrajat.Mi smo cel dan namataval pa nič.Šele zvečer ga je kolega dobil.
14+ ur namakanja by 3 ribiči za 1ega lignja :wtf: yp, banja, ti rečem!
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Portorož

Post by zmešan »

hja tudi jaz bi rajše videl 14 lignjev v eni uri.Je..t ga that's life
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Portorož

Post by tinker »

Sigurno je banja, a nekaj mojstrov vseeno lahko pokaže marsikaj, npr. Terminator
http://www.youtube.com/watch?v=2VVEIhZS ... e=youtu.be
Da boste vedeli, kaj vse plava pri nas. Ribe so, a ulovi z obale tako hudičevo odvisni od XY spremenljivk, da z izjemo pristopa "športni dan" vse drugo nima smisla.
Lignjelov - pušiona, pri nas dobiš 1-2kom...v Dalmaciji (Zadru) se gre zvečer ven in pride 2 ure nazaj z vedrom. Tko to je, meri se na vedra in ne na komade :roll:
Slovensko morje je prazno v primerjavi s npr. Dalmacijo..., ta pa je prazna v primerjavi s kakimi tropskimi morji...
Post Reply