Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post Reply
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by Daniel R »

http://www.ribiska-zveza.si/forum/viewt ... 69#p116769

A kdo premišljuje, da bi šel na ta tečaj?
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by Bobr »

Zadeva je seveda mamljiva, zaenkrat tukaj ni nobenga kandidata?
Na drugem forumu je kar nekaj zanimanja...
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by Daniel R »

Verjetno se zaradi tega noben tu ne oglasi, ker če ima kdo namen it, se enostavno prijavi na tistem forumu, brez da bi še kaj o tem debatiral na tem forumu.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by tinker »

jaz grem dol, Marc bo prinesel nekaj casting jigov, ki me zanimajo - 10 dni nazaj je direkt na pomolu v tej vali ujel 4 kg palamido na 25 g Maria Blues Code ;) , videl fotke in tega si jaz želim v soboto...lignjarjenje me ne zanima tolk. Imam mal gužve v službi in nimam enega timinga - bom pa sigurno v solo lastni režiji prespinal tisti rt okol vale, sem si ga že poleti ogledoval s te perspektive. Nosim dol svojo opremo - nekaj za plavo ribo, nekaj za brancina...vse spin seveda!
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by Daniel R »

Potem sploh ne veš kdaj boš šel?
Kako pa to, da potem ne prespiš ali pa greš samo v nedeljo?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by tinker »

V nedeljo imam že druge obveznosti, šel bom v soboto zjutraj in zvečer nazaj, tak je plan zaenkrat.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by tinker »

Par besed o Omišaljskem ribiškem eventu.
Lokacija: ŠRD Zubatac in Omišaljska riva na Krku
Organizacija: Marc Maguro in Yamashita demo team (Stefano Corsi in še trije profesionalni tovarniški spinerji)
Potek: v soboto je bil planiran spin in egging tečaj v teoriji in praksi na rivi, v nedeljo spin in VJ s čolnov, sam sem bil le v soboto
Oprema na voljo za ogled in testiranje -
Palice: Tailwalk, Maria, Major Craft, Xzoga vse vparjeno z Daiwinimi rolami različnih tipov - Saltiga, Certate, Seagate QD, Morethan Branzino, Rnessa...velikosti od 2000 do 4500, vse na špagah, večinoma Sunline, nekaj Varivasa.
Vabe: egiji, tatakiji in naory od Yamashite (vse možne dimenzije in barve), voblerji od Yamashite (ni da ni) in Shaut casting jigi.
Vreme: sončno in topolo, brezvetrje, bonaca, kristalna voda.
Št. udeležencev: ca 20-25

V soboto, ki je bila namenjena obalnemu lignjelovu in spinu, je Stefano najprej teoretično razložil različne načine in tipe tehnik lignjelova, pravilno uporabo opreme, pravilne vozle in podal cel kup malih vark velikih mojstrov (npr. lupljenje oblekice s pušč dol le na eni strani, limanje folij...). Teoretični del se je na rivi prelevil v praktičnega. Na voljo je bilo veliko kompletov za testirat...za moj okus kar preveč, ker nisi vedel, kaj bi vzel :D , Stefano je prikazal pravilo vodenje vab, načine metanja, jerkanja...pravilno vodenje voblerjev, varke brancinolova, lov na slepo, lov na videno, lov ponoči, lov v ustju reke....

Image

Potem je sledil prosti ribolov, do ca 17.00...eni so testirali, drugi sončili, pili...sam sem imel s seboj tudi svoj branko komplet in sem prelovil celo obalo od marine do hotela, metal vse živo, ulovil nič, imel le 2 udarca po vobleju v plavem - verjetno igla.

Ko je padel mrak sem pospravil svojo opremo in vzel en Egi komplet (Tailwalk 210, Certate 2500) ter 2 Egi Q live pušči dimenzije 2 ali 3, šli smo pod dizalico v marino pod luč, ujeta sta bila dva lignja in tudi spuščena nazaj.

Zvečer so nam gostitelji ŠRD Zubatac pripravili odličen golaž in ribarska fešta s kitaro in vinom se je začela.....
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by Daniel R »

Kateri člani RZS foruma so pa bili prisotni?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tečaj Eging & Light SW Spinning Omišalj

Post by tinker »

Fuza, Octopus, Denis321, Samus, Hauba, Maguro...pa še par, ki jih nisem pozanal...
Post Reply