Hrčkom se je zmešalo

Orjak

Hrčkom se je zmešalo

Odgovor Napisal/-a Orjak » 13 Maj 2020, 09:50

Spremljate kaj Facebook ribolovne skupine? Toliko sovraštva in enega bruhanja zaradi ene peticije slovenskih podvodnih ribičev in spoznanja, da plačujemo Slovenci ribolovne dovolilnice po enaki ceni kot oni. Že kar strašljivo po svoje, česa so sposobni. :wtf:

Uporabniški avatar
tinker

Re: Hrčkom se je zmešalo

Odgovor Napisal/-a tinker » 13 Maj 2020, 10:08

....in zato sem se odstranil iz par grup.

Res je, šlo je prek vseh kulturnih in razumnih meja. Upam, da se gnev določenih ljudi ne pokaže še v praksi na kaki rivi ali obali.
Potem pa ne bo več fino.

Uporabniški avatar
SuperB

Odgovor Napisal/-a SuperB » 13 Maj 2020, 11:28

Ravno včeraj sem bral na FB v Morskem ribolovu ucrazy? :? :shock:
-broken HART- episode 2.

Orjak

Odgovor Napisal/-a Orjak » 13 Maj 2020, 13:49

Glavne poste so že brisali, ker je bilo nakopičenega preveč sovraštva. Se pa nadaljuje debata v drugih skupinah, kjer "kuri" nekaj frustriranih posameznikov. Se je pa zadeva dokaj umirila, ko je nekaj posameznikov z dobrimi argumenti nevtraliziralo napade. Vsekakor boljša taktika kot protinapad, ki samo še prilije olja na ogenj.

Uporabniški avatar
funt
Moderator

Odgovor Napisal/-a funt » 14 Maj 2020, 06:40

Prvo v razmerah v katerih se nahajamo je bila peticija ena največjih neumnosti kar sem jih slišal v zadnjih 2 mesecih. V bistvu je bila tako neprimerna da prekaša celo ukrepe politikov. Država propada pred našimi očmi vi bi pa peticijo za ribe loviti. Bolano do konca in avtorji bi lahko predvideli kakšen bo odziv!!!
Druga stvar je mržnja sosedov do vseh nas slovencev, italijanov, čehov, srbov, istospolnih.... ki se bo s krizo samo še poglabljala Kaj bo šele čez par dni ko me spustijo čez mejo in jim prilepim par zobatcev na zid.
Sicer pa po pameti in uspešno ribolovno sezono vsem!!!!
Rogi ribaru
Funt

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 14 Maj 2020, 09:55

funt napisal/-a:
14 Maj 2020, 06:40
Prvo v razmerah v katerih se nahajamo je bila peticija ena največjih neumnosti kar sem jih slišal v zadnjih 2 mesecih....
Se strinjam, da je Daič pretiraval in v nepravem času dal ven peticijo...., po drugi strani pa je bila to samo peticija ljudi, ki imajo legalno kupljeno dozvolo in urejene papirje. Gnev določenih Hrvatov je bil že na meji in čez mejo sovražnega govora. Pozivi k linču kar že javni.
Zdej pa, moje osebno mnenje, jebeš vse skupaj, če moraš pazit kaj govoriš, kaj delaš in bit pozoren, da nevede ali polvede narediš kaj takega, kar bi morebiti lahko razburilo oz. razbesnelo soseda. Pa čeprav imaš vse legalno urejeno in to na način, kot ga je predpisala sama sosednja država.
Mene je kar malo minilo vse skupaj...če sem iskren. Sem razočaran nad temi odnosi.

(o kršitvah zakona samih hrvaških ribičev pa sploh ne bom komentiral, raubšic, deveastacija, plenjenje v drstu, preprodaja, prstaci, dinamit....)

Mene, bodo pa na križ pribil in kamenjali - ker sem Slovenec (z legalno letno dozvolo)

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 14 Maj 2020, 10:16

No saj počas vam bo kapnil
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
BlazPorenta

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » 14 Maj 2020, 12:46

Se popolnoma strinjam s funtom. Ta peticija je popolnoma zgresena stvar. Hrvati sami ne morejo iz ene obcine v drugo loviti ribe, a potem en slovenec ne more pocakati se en mesec, da bi zacel s svojim hobijem. In tudi nacin, kako je peticija spisana, je vse prej kot tolerantna v dani situaciji. Tako da odziv je bil pricakovan.
Druga stvar pa je, da si ne smemo prevec k srcu jemati pisanje nekaterih hrvaskih "kolegov", ker tako oni, kot mi, imamo primitivce. In ce so ti primitivci v karanteni namesto v baru, se debate izza sanka preselijo na tipkovnico. Ce gre kdo brat komentarje na 24ur, ali se kaksno drugo 24 stran, nismo slovenci nic boljsi. Cel kup nestrpnosti in pljuvanja cez mejo, samo da se omeni Hrvasko.
Teh nestrpnezev v 99% primerov nikoli ne bomo srecali. Moje izkusnje s hrvaskimi ribici in policaji ob vodi so bile vedno zelo pozitivne. Od odnosa, debat, gostoljubnosti, pa naj je slo za bliznjo Savudrijo, pa vse dol do Dalmacije. Tako da samo mirno, pocakat, da bo korona situacija mimo, ter gremo nazaj uzivat in se druzit.

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » 14 Maj 2020, 12:50

:smrk: po osebnih izkušnjah z nekaj izjemami bi se skoraj upal trdili, da je na Hrvaškem večina dobrih ljudi drugih nacionalnosti in ne HR
.......... LP
Slika

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 14 Maj 2020, 13:28

Huh, jaz sem se odstranil iz par grup in med drugim napolno skregal z Damirjem Jerkovim, ki je začel bluziti o cenah dozvole... Skratka, dolgo časa sem ga imel za dokaj pametnega človeka, zdaj pa se je pokazal, da živi v vukojebini. Za vse sranje v hrvaškem morju so krivi tujci, on pa samo pametuje, naredil pa ni še popolnoma nič. Je pa res, da ne more, ker je HR preveč skorumpirana in dokler bo na vladi HDZ se zadeve ne bodo spremenile niti za pikico.
Kar pa se tiče Daić-a.... brez komentarja. Provocirat v času, ko Hrvatje sami ne morejo iz svojih "županij"...
Zapletel pa sem se tudi z nekom, ki sem ga imel za prijatelja, pa je začel klobasat čez slovence...Drugače pa je bosanec:)))) Hodi pa v SLO na lignjelovske tekme:)

Odgovori