Krapolov

User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Krapolov

Post by kr'en »

Za 40 jaz sploh nisem ziher, če so pri nas kake v vodah. Vsaj kolikor spremljam sceno.
Mogoče Bled skriva kakšno.
Image
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Krapolov

Post by Jolly »

kr'en wrote:Za 40 jaz sploh nisem ziher, če so pri nas kake v vodah. Vsaj kolikor spremljam sceno.
Mogoče Bled skriva kakšno.
Zato se gre pa v tujino :yeah:
Ce bo vse posreci pade letos ena daljsa kampanja (14dni/mesec) v Franciji, prav tako sm pa v pogovoru z kolegom za "zakup" termina na Rainbow Lake, ampak bova predvideno na vrsti nekje leta 2012.
Za slo bom tako rekel, 30ke so sigurno (so bile tudi že ujete, a žal večina teh ujetih ni več v slo ali so celo pokojne), med drugim sm 100% vsaj za 2taksni ribi na bledu ki sm jih videl plavati na lastne oči. Prav tako mislim da taksne ribe skriva Sava, Drava, Ptujsko jezero in še kej se bi našlo, kako to ribo ujeti pa..., ampak to nas se ne bo ustavilo da nebi vsaj poskusili ;)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Krapolov

Post by kr'en »

Tudi Ljubljanica bi utegnila kaj takega skrivat pomojem. :)

Tole je pa iz savinga rokava. Skoraj do vode, sem kulturno lahko prišel samo na enem kraju, tako je poraščeno in tudi dokaj strmo.

Image

Image
Image
Tin
Posts: 172
Joined: 17 Aug 2009, 13:30

Re: Krapolov

Post by Tin »

Noro kolk rib :)

Kok si pa za karto za 4 dni dal 200 €?



Jaz sem pa v kočevju v dveh dneh dobil 1 ribo 8kg :(
Na fiksni sistem z svincem nisemo dobili niti ene ribe, ko pa smo opazili jato, kako na vrhu pobira pa smo nastavili plovec na globino 3m, ter bojli sitem spodaj :D ter vse skupaj odnesli s čolnom do jate :D. V trenutku, ko smo vrgli sistem v vodo je bila riba že zapeta :D Slike pa malo kasneje.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Krapolov

Post by tinker »

Jolly, sem te videl na Bledu...poleg sebe si imel na drevo naslonjeno špinerco z malim belim shad-om...je bilo kaj v tej smeri ?
LP
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Krapolov

Post by Jolly »

tinker wrote:Jolly, sem te videl na Bledu...poleg sebe si imel na drevo naslonjeno špinerco z malim belim shad-om...je bilo kaj v tej smeri ?
LP
Bilo ja, smuči in dva trganja soma, en od teh je bil preko 2m ki je lezal za robom in sm mu samo pomolil silikon, samo ga 0.23 pletenica ni morala zadrzati, je bilo pa tistih 5min drila zato norih :mrgreen:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Krapolov

Post by kr'en »

Kje si imel pa tisto somarico, ki sem jo videl pri tebi? Nanjo bi moral prijet. :)
Image
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Krapolov

Post by Jolly »

kr'en wrote:Kje si imel pa tisto somarico, ki sem jo videl pri tebi? Nanjo bi moral prijet. :)
Tudi na tisto sm probali en vecer in sicer na kurja bedrca, tam ob vili lastovka, po kaksni uri namakanja, se je palica zatresla, cakam, cakam, pa nic, nakar opazim da laks postaja vedno bolj ohlapen, zateg v prazno in vn dobim precvikano pletenico :grrr: :mrgreen:
Som ima usta kot šmergl papir in dostikrat le na mestu "žveči" vabo in takrat pač lahko pride do takega dogodka, vem za kar nekaj takih primerov.

No vseeno smo dobili tudi 3 some en večer, en okoli 80 in dva okoli metra. Vse na fish/ananas kombinacijo boilijev (oboje znano kot doba vaba za soma, zato sm tudi forsiral to skupaj).
Evo enega Uršinega:

Image
Tin
Posts: 172
Joined: 17 Aug 2009, 13:30

Re: Krapolov

Post by Tin »

Ohudo, pa na bledu je očitno res enostavno ujet soma. Sam cena karte me moti.

A je kej borbe z takimi metrskimi somi?
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Krapolov

Post by tinker »

Jolly, eno tehnično vprašanje...kakšno pletenico bi mi svetoval za spin na morju ?
0.18, 0.20mm ?? sedaj vijačim z 0.22mm najlonom, ki je seveda povsem dovolj za normalno vijačenje, ampak, kaj pa če prime kaj nenormalnega npr. 3-4 kg felun, bojim se, da takrat najlon te dimenzije odpove (ob palici 10-30g)..
Rabim pa kolut 300m...
Kaj je s tem, da pletenice poškodujejo rinke, preklopnik ?
Post Reply