Ribiška etika in morala

User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by funt »

Res je da debata ne spada ravno v temo. Moj namen ni bil razprava o sistemu pri nas in pri sosedih. Vsi vemo da ne štima vse kot bi moralo ampak za to obstajajo druge poti in debate. To se rešuje na način kot smo nekateri dosegli spremembo zakonodaje na Hrvaškem s pošiljanjem prijav na evropsko komisijo.
Bistvo mojega pošta je da forum ni mesto za promocijo raubšica ampak mesto kjer se zbirajo ideje kako kaj spremeniti na bolje. Tukaj informacije iščejo tudi zelo mladi ribiči na začetku svoje poti katerim krivolov daje povsem napačen zgled od tistega ki ga zagovarjamo najbolj aktivnini na tem forumu. Vsak naj počne kar pač misli da je prav sam naj ne zagovarja javno krivolova z nesmiselnimi izgovori ki ne zdržijo nikakršne argumentacije. Ne gre samo za zakon in pravila ampak za moralo in etiko.
Glede samega sistema dovolilnic.... pa se lahko odpre nova tema in gotovo se najde kup pametnih idej.
Hvala za razumevanje.
Rogi.
Funt
Lp.
Funt
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by peškador »

Glede morale in etike ti dam prav,sam veš kako je težko imet morje 500m od vrat in ti pol rečejo ja tu,kjer ti je najlepše lovit, ne smeš lovit(kot da otroku na lastnem dvorišču prepoveš igranje z žogo).Če tako gledamo res grešim.Verjemi pa ,da če kdo spoštuje naravo in morje,sem jaz med prvimi,iz te zaščitene obale sem večkrat prinesel vreče polne smeti kot pa vreče rib!
L.P. Sebastian
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by branevrankar »

Vidim, da je tole vroča tema.
Če moderator želi, lahko prestavi poste v novo temo, da ne bomo tukaj offtopic nabijali.

In @funt, ni mi težko dat denarja za članstvo v RD, z veseljem bi bil član, pa raje dam se par sto € zraven, da mirno namakam trnek, pa da mi nebi bilo treba tistih ur delat.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Ribiška etika in morala

Post by ber_tok »

Krivolov ni lepa stvar, definitivno, pa ni niti isti užitek loviti glede na to da moraš gledati preko ramena če kdo prihaja. To ni čar ribolova. Z dopisi, pritožbami in vsem ostalim pa svaka vam čast vsem kateri ste jih pošiljali !
R0XZ
Posts: 87
Joined: 12 Jun 2012, 22:14

Re: Ribiška etika in morala

Post by R0XZ »

ber_tok wrote: 03 Aug 2018, 00:55 Krivolov ni lepa stvar, definitivno, pa ni niti isti užitek loviti glede na to da moraš gledati preko ramena če kdo prihaja. To ni čar ribolova.
poznam enga, ki ravno zato ne kup karte, da je se adrenalinsko. ucrazy?
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Ribiška etika in morala

Post by _SilverArrow_ »

R0XZ wrote: 03 Aug 2018, 23:32
ber_tok wrote: 03 Aug 2018, 00:55 Krivolov ni lepa stvar, definitivno, pa ni niti isti užitek loviti glede na to da moraš gledati preko ramena če kdo prihaja. To ni čar ribolova.
poznam enga, ki ravno zato ne kup karte, da je se adrenalinsko. ucrazy?
No kot si sam pogruntal ta je najbrs mental...
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Ribiška etika in morala

Post by branevrankar »

R0XZ wrote: 03 Aug 2018, 23:32
ber_tok wrote: 03 Aug 2018, 00:55 Krivolov ni lepa stvar, definitivno, pa ni niti isti užitek loviti glede na to da moraš gledati preko ramena če kdo prihaja. To ni čar ribolova.
poznam enga, ki ravno zato ne kup karte, da je se adrenalinsko. ucrazy?
Je adrenalinsko ja, če hodiš na terene, ki so zaščiteni... Tam je največ kontrol.

Sam sem se že malo pozanimal in zmenil. Jeseni se bom včlanil v ribiško družino, ki sicer ni iz našega okraja, in se bom vozil 30km v eno smer, nekaj več bom plačal, pa mi ne bo treba ur delat.
Ribe so pa v tistem delu res komadine.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Dugi otok

Post by BlazPorenta »

Orjak wrote: 02 Dec 2019, 12:01 Kradem iz Fb skupine Dalmatinski šparidi. Skupina mladih nadobudnežev, šotori in različne tehnike. Pošta je marsikomu znana, ampak takrat ko smo tam mi, riba ne dela. Ko si ob pravem času na DO, ta ne razočara ;)

Image

Image

Image

Image


Razocarajo pa ljudje, ki ne vracajo mladicev pagarjev in zutojev :NO:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Dugi otok

Post by tinker »

Orjak hvala za share. DO je absolutno ena najboljših ribolovnih zon v Jadranu. Ulov mora bit.
Drugač pa ja, pagar zraste nekje do 10kg. Jemanje primerkov od 20-30 dkg res ni pohvale vredno.

p.s. Pagar - zakonsko je predpisana min. veličina = 30 cm (isto ko zubo).
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Dugi otok

Post by peter167 »

Moj komentaqr je ta, da raje ne komentiram. Bi pa nekdo potreboval ene dve vzgojni. :grrr:
Post Reply