Cene izposoje colna

User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Cene izposoje colna

Post by barnes308 »

BlazPorenta, sam sem bil v isti dilemi kot ti glede čolna. Pa sem se potem odločil za napihljiv kajak dolžine 4 m. Gre bolj počas zraven mal telovadiš :bwahaha: ampak prideš pa povsod. Ni pa to čoln in je še zmeraj v mislih ena fajn gumica. Kar se pa cene tiče, če ga od domačina dobiš za 30-50 eur na dan ni kaj razmišljat samo vzameš. Lansko leto sem v Bijarju spraševal za renta boat (glisarček 4-5 m in 40 motor) in je bila cena 150 eur/dan.

LP
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Cene izposoje colna

Post by BlazPorenta »

@barnes308: Saj zato sem sel delat izpit za coln, ker sem si lani ze imislil 4m kajak in videl kok je to fino, ampak premalo varno, za it 2km od obale in ribe lovit :D pa s kajakom si omejen na prva dva zaliva (sicer cel dan veslas in bolj malo uzivas v zalivu), otocki so pa prakticno nedosegljivi.
Bo treba malo spustit merila s kaksnim colnom in kolikokrat si ga bom izposodil :)
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Cene izposoje colna

Post by barnes308 »

To ti dam pa čist prav, kam dlje s kajakom res ne gre. Razen, če kakšno veliko ribo zapneš potem maš pa pogon na kajaku rešen :fish: :jadranje: .

LP
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Cene izposoje colna

Post by barnes308 »

User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Cene izposoje colna

Post by CBB »

barnes308 wrote: 17 May 2018, 09:33 BlazPorenta, sam sem bil v isti dilemi kot ti glede čolna. Pa sem se potem odločil za napihljiv kajak dolžine 4 m. Gre bolj počas zraven mal telovadiš :bwahaha: ampak prideš pa povsod. Ni pa to čoln in je še zmeraj v mislih ena fajn gumica. Kar se pa cene tiče, če ga od domačina dobiš za 30-50 eur na dan ni kaj razmišljat samo vzameš. Lansko leto sem v Bijarju spraševal za renta boat (glisarček 4-5 m in 40 motor) in je bila cena 150 eur/dan.

LP
V Nerezinah imaš Klausa. Istrianko z Yamaho 5 dobiš za 50€ na dan.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Cene izposoje colna

Post by CBB »

BlazPorenta wrote: 17 May 2018, 11:16 @barnes308: Saj zato sem sel delat izpit za coln, ker sem si lani ze imislil 4m kajak in videl kok je to fino, ampak premalo varno, za it 2km od obale in ribe lovit :D pa s kajakom si omejen na prva dva zaliva (sicer cel dan veslas in bolj malo uzivas v zalivu), otocki so pa prakticno nedosegljivi.
Bo treba malo spustit merila s kaksnim colnom in kolikokrat si ga bom izposodil :)
Varianta je tudi kajak in elektro moped...
firbc
Posts: 77
Joined: 21 Apr 2013, 10:12
Location: Ljubljana

Re: Cene izposoje colna

Post by firbc »

Jaz si že tri leta zaporedoma na jugu Pašmana (ribogojnice) sposojam pasaro 5m in 5KM Yamaha pri gazdi kjer imamo tudi najeto hišo.
Moje mnenje je, da je dilema pasara 5m in 5KM ali guma 5m in 40KM samo v tem, kako daleč od točke bivanja želiš pluti oziroma kje so tvoja lovišča.
Za občutek ... pasara 5m/5KM za 6 Nm rabi dobro uro po relativno mirnem morju ... no in seveda ne s full gasom.

Torej če tvoja lovišča so nekje v tem dometu, potem je pasara super izbira in kot si ugotovil, veliko cenejša. Če dobiš pasaro z 10KM si pa zmagu.

Če te pa dobi neurje, pa ni bistvene razlike v hitrosti plovbe med pasaro s 5KM in gumo s 40KM samo to je, da je guma veliko bolj stabilna. Zato v vsakem primeru pred odhodom preveriti vremensko napoved.
Ker če boš v neurju gnal gumo s 40KM, se najprej prijavi na Upravo za nadzor zračnega prometa :bwahaha:
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Cene izposoje colna

Post by Astilec »

BlazPorenta wrote: 17 May 2018, 11:16 @barnes308: Saj zato sem sel delat izpit za coln, ker sem si lani ze imislil 4m kajak in videl kok je to fino, ampak premalo varno, za it 2km od obale in ribe lovit :D pa s kajakom si omejen na prva dva zaliva (sicer cel dan veslas in bolj malo uzivas v zalivu), otocki so pa prakticno nedosegljivi.
Bo treba malo spustit merila s kaksnim colnom in kolikokrat si ga bom izposodil :)
Si mel kar srečo, da si naredil izpit! Ker 2km uzun z kajakom nimaš kej počet pa če je varno al pa ne!
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Cene izposoje colna

Post by BlazPorenta »

Super informacije, hvala vsem! Ja, 30-50€ na dan so bila moja pricakovanja, Bo treba malo vec planiranja v naprej, pa potem s pasaro zaceti oz kaksno manjso gumico, ce bodo pogoji dovoljevali.

Astilec: to sem tako rekel, vem da je meja 1km :) misljeno je bilo predvsem, da s kajakom nimas tega dosega.
Post Reply