Cene izposoje colna

Uporabniški avatar
BlazPorenta

Cene izposoje colna

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » 15 Maj 2018, 09:32

Nisem nasel te tematike, tako da odpiram novo. Ce sem slucajno kje kaj zgresil, pa prosim samo za en link.

Letos sem naredil izpit za voditelja colna, ter v miselnosti, da si ga bom izposojal in ne kupoval, s tem prisparal miljone. Potem pa zacnem brskati po netu, zagledam cene za izposojo in me vrze na rit. Kolikor toliko normalna gumica (5m) in motor do 60hp, stane od 130-170 ojrou na dan. Pa se ta na dan, pomeni od 9-18h. Sem morda nasel najdrazje ponudnike, ali so to normalne cene izposoje? Gledal sem resda za Korculo, kamor se letos odpravljam, pa je morda specificna kar se cen tice.. ne vem. Ampak bom vseeno vprasal, kaksne izkusnje imate vi, kaksne cene pricakovati, ter kaj dejansko rabis za celodnevno lagodno fjakanje po zalivih in ribolov?
S colni nimam prakticno nic izkusenj, naredil sem se prakticni tecaj varne voznje pri Spinakerju, kjer smo se vozili ravno s 5m gumico in pa 80hp motorjem, tako da sem nekako dobil obcutek kaj ta stvar zmore. Tako se sedaj obracam na vas, da vidim, s cim se vi vozite naokoli, ter pri tem ne izgubljate zivcev in mecete denarja cez krov.

Hvala!

baak

Re: Cene izposoje colna

Odgovor Napisal/-a baak » 15 Maj 2018, 10:05

Ko boš na dopustu, vprašaj domačine, zihr ima kdo pasaro, ki jo daje na posojo. Za fjakanje in iskanje svoje "privat" plaže, ribolov, čist ok. Jst dam recimo domačinu po 30 EUR na dan+ bencin, kar se mi zdi super za 5 m pasaro in 6 KM motor.
Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 15 Maj 2018, 10:45

BlazPorenta napisal/-a:
15 Maj 2018, 09:32
Nisem nasel te tematike, tako da odpiram novo. Ce sem slucajno kje kaj zgresil, pa prosim samo za en link.

Letos sem naredil izpit za voditelja colna, ter v miselnosti, da si ga bom izposojal in ne kupoval, s tem prisparal miljone. Potem pa zacnem brskati po netu, zagledam cene za izposojo in me vrze na rit. Kolikor toliko normalna gumica (5m) in motor do 60hp, stane od 130-170 ojrou na dan. Pa se ta na dan, pomeni od 9-18h. Sem morda nasel najdrazje ponudnike, ali so to normalne cene izposoje? Gledal sem resda za Korculo, kamor se letos odpravljam, pa je morda specificna kar se cen tice.. ne vem. Ampak bom vseeno vprasal, kaksne izkusnje imate vi, kaksne cene pricakovati, ter kaj dejansko rabis za celodnevno lagodno fjakanje po zalivih in ribolov?
S colni nimam prakticno nic izkusenj, naredil sem se prakticni tecaj varne voznje pri Spinakerju, kjer smo se vozili ravno s 5m gumico in pa 80hp motorjem, tako da sem nekako dobil obcutek kaj ta stvar zmore. Tako se sedaj obracam na vas, da vidim, s cim se vi vozite naokoli, ter pri tem ne izgubljate zivcev in mecete denarja cez krov.

Hvala!
Sorry, cena bo kar normalna:( Zakaj je taka? Ker je lahko.

Uporabniški avatar
BlazPorenta

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » 15 Maj 2018, 13:32

Hvala vama za info! Bom poskusil z domacini kaksno ugodno varianto scenkat, ampak je bil pa kar mrzel tus tole..

Uporabniški avatar
CBB
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 15 Maj 2018, 21:16

Jap, tko to je. Drugače v Nerezinah lahko dobiš pasaro Istrijanko za 50€ na dan s popustom. Pa 5 km moped. Dovolj za ob obalno panulo. Drgač pa je treba kar globje u žep roko dat...

branevrankar

Odgovor Napisal/-a branevrankar » 16 Maj 2018, 04:49

Reskiraj tistih par jurjev in nabavi svoj čoln, ceneje in bolje, kot pa najem :yeah:

Uporabniški avatar
CBB
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 16 Maj 2018, 17:36

Bulšit. Čoln moraš nekje imet, ga vzdrževat...

branevrankar

Odgovor Napisal/-a branevrankar » 16 Maj 2018, 19:50

Dobro, če živiš nekje v mestu v bloku, je res problem. Čim si pa na vasi, je pa to tamal problem.
Vzdrževanje kakšne 5,5m gumice tudi ni nek bavbav. No vsaj meni se ni zdelo. Sicer meni gumica ne odgovarja, in imam namen kupit kakšno pasaro za ribicijo zganjat.

Uporabniški avatar
BlazPorenta

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » 16 Maj 2018, 20:40

Saj to ja. Coln, motor, prikolica, spusti v vodo in nazaj, privez, ciscenje, hranjenje.. to potem postane zivljenjski stil in se mi zdi, da coln narekuje morje, in ne vec obratno. Poleg tega sem iz LJ in ne v samostojni hisi in brez garaze, kar spet otezi vso stvar.
Eno je, ce imas nekje na morju vikend in tja redno zahajas, drugo je, ce rad raziskujes vsako leto kaj novega. Malo drugace sem si vse skupaj predstavljal, pa me je sedaj presenetilo.

Uporabniški avatar
SuperB

Odgovor Napisal/-a SuperB » 17 Maj 2018, 07:08

Lastniki čolna so baje dvakrat veseli. Ko ga kupijo in ko ga prodajo. ;)
-broken HART-

Odgovori