[NEURADNO] SJ Challenge 2018

skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by skols79 »

Sledi report...se bom potrudil.
Sem slab pisec - namreč :damn:
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by peškador »

Če pišeš pol tako dobro kot loviš ribe,alora si pravi pisatel :yeah:
Ti sam piši ta report,smo vsi radovedni..... :slin:
L.P. Sebastian
User avatar
stayby
Posts: 188
Joined: 30 Jun 2010, 13:17
Location: Iški Vintgar-Ljubljana
Contact:

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by stayby »

Se pridružujem čestitkam in častno prepuščam stopničko!
Bravo skols!! To so moje sanje...
Freak
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2013, 17:25

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Freak »

Bravo. To pa je MAMA lica. :yeah:
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Ramalak »

Iskrene čestitke, zanimiva, ogromna razlika do drugega mesta. Nisem vedel da se tak "komad" da ulovit iz obale, sploh pa na naši obali. Pravzaprav da sploh kaj takega plava pri nas, da ne nasede... skratka - špica in še enkrat čestitke.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by H00mzi »

Bravo! Tole bo pa zelo tezko presezt:)
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by H00mzi »

Lahko bi se rekl da smo zaklucl, lica tezko da bo tezja, tune se pa ne sme stehtat:)
Easyfisher
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Easyfisher »

Čestitke!
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by skols79 »

Sanje, ki se lahko uresničijo :D vsem...imam občutek, da bo letos ulovljena še večja riba. Sanje so brez meja.

Taki komadi in večji lovijo ribe vse do obale. :aaa: lahko bi res nasedle.

Lica oz. lice so preganjale ciplje v manj kot metru vode.
Lovil sem v vodi do pasu, ko so ciplji od 0.5kg+ leteli, kot nori po zraku samo 10m stran - proti meni - sem imel občutek, da se bojo zaleteli vame. Mooo! in švigali 100 na uro pod nogami. Niti en se ni zaletel v noge. Neverjeten, nor prizor. Vse naokoli in pod mano ciplji (na stotine) in...lice ne daleč stran. WAW! Za se zjokat!

Vse se je začelo, ko sem preganjal lampuge iz čolna. Metal sem manjšo različico Savage Gear Panic Pray 10.5cm Dirty Silver Mullet, ko kar na enkrat skoči iz vode riba 7kg+, zgrabi vobler in gasa proti dnu morja.WTF! Rola je kričala kot nora. Imel sem spinnerco za brancine (7-21g), predvrvica 0.24mm. Prvi pobeg je oprema zdržala, ko pa je riba začela tolčt z glavo...pok...precvikan FC in ni je več :smrk: . Ogromna strelka!!! V solzah :bwahaha: študiram ali sem sanjal???

Barka je počasi plula v toku proti obali, ko zaslišim ropotanje repov po površini morja. Se obrnem k obali in zagledam tiste tipične "veličastne" ravbe, ki jih je zmožna samo ona. Ker nisem imel prave opreme - vendar sem vseeno naredil par metov :aaa: - se odločim, da grem takoj zjutraj s svojo jiggerco na obalo. .

Evo me na obali. Že ko sem hodil proti placu, kjer sem jih prejšnji večer vidu, ravba.
Poln adrenalina, cel sem se tresu, začnem s premetavanjem. Metal sem vse živo. Popperje, pencile, voblerje, jige. Nič in...nič in...nič!!!
Tako še vsa naslednja lovljenja - šel sem na plac vedno takoj, ko sem lahko. Nešteto metov, menjave vab...

Do včeraj...Prišel sem na plac okoli 11.30. Počasi sem pripravljam in že vidim, kako na moji desni lice preganjajo ciplje. Nič, probam hitit jig in se zapne za dno. Grem v morje, ga odkačim in si rečem, da je prenizko za jige. Menjam vabo. Savage Gear Panic Pray 13.5cm White Flash. Med enimi od prejšnjih lovov sem imel dva sledenja na to vabo. "Dajala" mi je največ možnosti za uspeh.

Grem nazaj v vodo - do pasu - in začnem metat. Po 4/5 metu evo je. Sledi vabi. Topwater adrenalin.
Prvič si je samo ogledalo ubogo ribico, ki beži in čez 2 metra BAM! Palica se upogne, dam kontro in rola zapoje. Ker sem imel slab grip pod nogami, me je s svojo hitrostjo in močjo vlekla proti globlji vodi. Kar na enkrat sem se znašel v vodi do vratu. Palca nad glavo in sem upal, da bom zdržal. Fak!
Na srečo sem se lahko uprl na manjši kamen. Riba se je po prvem begu umirila in sem lahko počasi hodil nazaj proti nižji vodi. Bremza na roli je bila kar močno zategnjena, tako da je bila Riba že kmalu izmučena. Prišel sem do nizke vode in počasi začel z navijanjem. Vozila se je levo in desno, tu pa tam obrnila glavo, vendar je bila bolj in bolj utrujena. Vse skupaj je trajalo kakih slabih 10 min, ko je ležala na boku v vsej svoji lepoti. Toooo!
Sanje, ki se lahko uresničijo...

Ker sem bil sam, je bilo zelo težko stehtati ribo in istočasno narediti sliko oz. je skoraj nemogoče. Res sem si želel ribo izpustiti, vendar po vseh rokovanjih je enostavno bila prešibka. 15 minut sem poskušal z oživljanjem, vendar zaman. Zato mi je ob vsem veselju ostalo malo grenkega priokusa. Je pa le kasneje prišel en tujec in mi pomagal s slikanjem.
No...to je to!

Aja! Pa še to...Razmišljam na glas ali bi lahko za challenge v takih primerih, ko si sam, bila kakšna druga varianta kot tehtanje ribe (npr. merjenje dolžine?)...
To pa je res vse.

Hvala!
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Ramalak »

Verjetno se bo v naslednjih dneh število dnevnih gostov v Strunjanu povečalo...
Post Reply