[NEURADNO] SJ Challenge 2018

špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by špeci »

Jaz sem letos bil enkrat na Antenalu in enkrat nabasu na jato. Večinoma male ribe spuščam. Si je treba vzet čas pa pridit na lovno pozicijo. Tisti,ki hoče lovit na Antenalu in Plominu naj lovi. Mene te pozicije ne prepričajo, ne rečem pa da ne bom še kdaj prišel. Ribo lahko zapneš tudi, če ni jate.
Če Albacor ne bi rekel za strelke ali brancine, tudi nas ne bi bilo dol. Mi ribiči imamo lovski nagon in gremo kot čreda tja , kjer so ribe. Valda ne greš tja , kjer jih ni tako kot jaz. :yeah: Nikoli ne veš, kje je riba. Eden v Strunjanu ujame lico 20kg. jaz pa na Prevlaki 1,5kg. Voda je voda. Ne mi zamert sam to z 2kilami je bučka. Če ukinete Plomin in Antenal bom jaz še vedno sodeloval v ch.

Srečnega pa zdravga pa izpod 2 kil se ne vračite domov :yeah: :yeah: :yeah:
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Twinman1979 »

Prebral sem vse, sicer pričakovane zapise, ko sem zagledal tole temo. Ko smo pred leti entuziastično začeli z novimi pristopi k ribolovu NA JADRANU, smo bili vsi veseli itd itd. Pa je prišlo do tega, da plave ribe ni, pa da gofa ni itd itd. Letošnja sezona je bila prva, ki je bila malo boljša oz. precej boljša, če gledamo generalno. Pa tudi sam nisem imel sreče, čeprav bi z ulovom, ki mi ga je onemogočil ribič s presekanjem špage s čolnom novembra, bil v top 3 - se zgodi jbg, pa če ravno meni nesrečnežu. Medtem nekateri opazujemo in se prilagajamo novi situaciji in gruntamo, kako bomo zadostili predvsem svoji ljubezni do ribolova v danih pogojih in...hja....kako naj rečem drugače, v športnem in fer stilu. Po novem tudi tu višje gor pri nas oz. v bližnji Istri in Kvarnerju pričakujemo škarame, velike lampuge, velike strelke - tako da lovina bo, tudi gor pri nas. Gofi v Dubrovniku žal, tudi zame do sedaj nedostopni, pa kaj...če ga kdo od nas ujame, ga dol ne bo ujel na hot spotu, ampak se bo nagaral oz. imel čisto srečo. Praskaš, menjaš opremo, optimiziraš in iščeš nove pristope k morju in ulovu. Pač iz tistih 10 ribolovnih dni, ki jih spravim skupaj, si tudi jaz želim najboljše izkušnje. Iz tega se je porodil tudi challenge. In Antenal to ni, ni niti Plomin in ni praktično noben od takšnih "hot spotov".

Ostalo, ko ribič dejansko v piko pozna teren in razmere in iz tega izstisne maximum ne spada v kategorijo "hot spot". Tudi letošnji ulov za prvo mesto je pač neoporečen in čist ko suza.

Gledano iz mojega vidika, če se bodo na challengu pojavljali ulovi iz javnih in masovnih "hot spotov" tole zvodeni oz. postane samo razlog za druženje ob koncu s podelitvijo nagrad. Imam rahlo dilemo z regularnostjo takšnih ulovov. Pa vi povejte, če je res tak problem omejitev teže ribe na hot spotu? In še to samo tiste, ki jo bo vedno več v določenem lovnem obdobju. Ali pa tudi ne, kot pravi Albacore. Vsaj moja 3 letna statistika se s tem ne strinja. Strelke so v Istri večje vsako leto in bodo še rasle. Ob tem jo lahko vsak lovi izven Antenala, ki je mislim, da res precejšen unikum. Pa lice in brancine in lampuge tudi. Korekcijski faktorji obstajajo v vrsti tekmovanj. Sam sem streljal z lokom v kategoriji longbow. Na istem gozdnem strelišču s 3D tarčami so imeli strelci z bolj moderno opremo pač linijo strela nekaj metrov za nami. Regularno. To je samo za primer.

Pa naj tole ne zaide v kakšno obtoževanje, kot je že bilo nakazano. Razlogi za debato so našteti. Kakor koli se bomo že zmenili je na koncu smisel fer in športna, prijateljska tekma. Fer in športna....ponavljam za vsak slučaj.

Lepo bodite in dobro lovite, pa srečno in zdravo vsem v 2018! :)
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Rdečko »

Po mojem mnenju problem niso hotspoti. Jaz mislim, da strelka ali branko od 3kg enostavno ne moreta veljati kot zubatac od 3kg in bi zato uvedel sistem točkovanja rib:
Npr.
Strelka 1 točka/g
Brancin 1,3 točka/g
Zubo 1,5 točka/g
Palamida xy itd...
+vse kar je nad 4kg velja enako

Letos sem se prvič vpisal v challenge in sem bil zelo vesel s tem. Želja po izboljšanju mesta na lestvici me je večkrat pripeljala k morju. Poleg tega pa tisto kar sem si največ želel je bil ulov izven t.i. hotspotov, da bi se lahko odlikoval od drugih, ker sem prepričan, da je bil februarski strelkolov na Mirni enostavno kot "krast v cerkvi". Na žalost za malo mi ni uspel podvig. :grrr: (velika strelka)
Image
Po mojem torej:
1)se pusti vse tako kot je
2)se uvede sistem točkovanja
3)se na druženju nagrajuje največjo ribo tekmovanja in najlepšo ribo tekmovanja, katero bi izvolili vsi prisotni na druženju. Tako bi imeli zmagovalca in "moralnega zmagovalca".

Jaz sem za drugo točko.

LP in srečno v novem letu vsem.
Erik
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by tinker »

Erik, hvala za konstruktivne predloge !

O tockovanju smo se ze enkrat pogovarjali pa nismo prisli daleč. Enostavno tezko je zdaj reči, kaj velja več, kaj manj. Katera sorta je vec vredna od druge. Npr. 5 kg strelka je vsehvale in obcudovanja vreden ulov....med tem ko je 5 kg tuna bolj ko ne kriminalen ulov...

Zaenkrat se nagibam k ideji, da letos pustim vse tako kot je (pac demokraticna volja) in zelo budno spremljam letosnjo Antenalsko euforijo (ce bo), potem bomo videli za naprej.

Tudi komplicirat ni dobro prevec, se mi pa zdi tvoja tocka 3. zelo zanimiva. Lepa popestritev bi bila.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by CBB »

tinker wrote: 02 Jan 2018, 16:08 Erik, hvala za konstruktivne predloge !

O tockovanju smo se ze enkrat pogovarjali pa nismo prisli daleč. Enostavno tezko je zdaj reči, kaj velja več, kaj manj. Katera sorta je vec vredna od druge. Npr. 5 kg strelka je vsehvale in obcudovanja vreden ulov....med tem ko je 5 kg tuna bolj ko ne kriminalen ulov...

Zaenkrat se nagibam k ideji, da letos pustim vse tako kot je (pac demokraticna volja) in zelo budno spremljam letosnjo Antenalsko euforijo (ce bo), potem bomo videli za naprej.

Tudi komplicirat ni dobro prevec, se mi pa zdi tvoja tocka 3. zelo zanimiva. Lepa popestritev bi bila.
Te ideje so mi veliko bolj všeč, kot omejitve nad teritoriji. Tudi na tekmovanjih v egingu je kalamar vreden več kot sipa. Vsekakor pa bi si želel videt tudi lepše slike ulovljenih rib. Ko gledam konukrenco na hr sceni (Ludomore) večkrat opažam kaki amaterji glede tega smo... riba na kavlju od vage pač ni lepa slika...
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by albacore »

Točkovanje se mi zdi brezvezno kajti kot pravi Tinker je težko reč katera riba je več vredna. Zame bolj kot je redkost ujeti na spin in jig je ugor , orada, kovač , škarpena ... več vredna kot branko, strelka , tuna ...
.......... LP
Image
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by kr'en »

Hja, težo je treba ovekovečit. Meni osebno ni lepa nobena slika ribe na kakršnem koli kavlju, doma v kuhinjskem koritu, na pultu, na kuhinjski tehtnici oziroma kjerkoli drugje razen takoj po ulovu za vodo. Izmed takih nelepih slik je potem še najlepša tista s kavlja tehtnice takoj po ulovu za vodo. Ampak ker nimamo vedno možnosti takoj vagati ulov, so dopuščene tudi slike stehtanega ulova na drugih lokacijah.

Ovrednotit kalamara in sipo je precej preprosto. Ker sta samo dve lovini in velja splošno sprejeto prepričanje da je kalamar bolj kvaliteten od sipe. Kako boš pa točkoval ribe brancin:zuibatec:gof:lica:itd? Če mene vprašaš so te ribe po kvaliteti enakovredne. Razen če jih vse ovrednotiš kot enake in potem šteješ grame, kar nas pripelje na trenutno situacijo da zmaga najtežja riba.

Me pa zelo veseli kako gre diskusija, kulturno in konstruktivno. Sedaj sem tudi jaz mnenja, da zaenkrat pustimo stvari tako kot so in bomo videli kako bo v tem letu. Konec koncev se je lani februarja tisti pokol nad strelkami in ciplji zgodil šele prvič (vsaj v tej meri da je tudi ljudi zajela manija in so drli tja z vseh koncev in krajev). Kot je rekel albacore, morda tega letos sploh ne bo.
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by tinker »

Dobro povedano!

Slika na tehtnici mora bit, da vemo kako stvari stojijo.
Apeliram na vse naj dodajo k prijavnem postu se "naravno sliko" ulova nekje v morskem okolju (skale, obala, soncni zahod, slika z opremo...) . Tako ulove prijavljam jaz. In take slike je lepo gledat.
Glede Ludomore, fantom kapo dol. Samo za njimi je cela produkcija, scenarij, blog style, kot Morning Tide npr. Resna reportazna blogosfera, mi smo pa samo Challenge, ampak smo pa edini na Jadranu :)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by CBB »

Obstaja tudi Ludomore liga. Sicer za tintarje, ampak nima veze.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by albacore »

:rofl: Evo tu sta prva letošnja z moje strani, ujeta danes ob zori ( večji 1,3 kg ) ....... :rofl: lokacija Antenal

Image
.......... LP
Image
Post Reply