[NEURADNO] SJ Challenge 2016

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2016

Odgovor Napisal/-a sova » 02 Jan 2017, 19:14

Čestitke zmagovalcu in vsem, ki so kaj ujeli, ostalim pa več sreče letos.

lp.

don

Odgovor Napisal/-a don » 02 Jan 2017, 21:49

Superca prvi moj challenge je skoz in to z ulovom :yeah: čestitke vsem!! Drugo leto pa upam na kaj večjega :bwahaha: prosim, da mi sporočite ko bo zbor ;)

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 03 Jan 2017, 10:45

Albacore ima prav, letos je bilo nekaj brutalnih prijemov in drilov, a žal neuspešno zaključenih. Brancin od dobre 2 kg je že lepa trofeja na spin opremo. Definitivno.
Kot sem že nekajkrat omenil, se klasišni jigging lepo nadomešča tudi s klasičnim spinom. Kombinacija obeh tehnik, da potem nek rezultat. Sploh je klasični spin v Dalmaciji v enormnem pohodu (s prihodom kvalitene robe iz novih kavalitetnih morskih trgovin)....
Nesmiselno je vztrajati na jigu, če ta ne lovi v nekem obdobju. Opažam tudi (po 4 letih shoregame ribolova), da kilaža ulovov vsako leto pada. Spin ribe (branko, strelka, lica...) so na istih proporcih. Jig ribe (zubo, felun...) pa so vedno manjše in manjše. Se pravi, da naravni prirastek je, večjih (starejših) rib pa ni, kar je sigurno rezultat intenzivnega prelova....čisto druga zgodba je plava riba (izjema tuna), ta pa se mi zdi, da je pod čistim devastacijskim udarom...lokarde, šaruni, tudi iglice...teh je vse manj, kar potem vpliva npr. na populacijo gofa.

Bodo pa spin ribe vedno, škaram, strelka, brancin, tudi lampuga sezonsko..., in te ribe bodo skrbele, da bodo bodoči Challnegi zanimivi :yeah:

Podelitev bo nekje februarja, mogoče proti koncu meseca..., da brancin opravi drst.

Uporabniški avatar
febola

Odgovor Napisal/-a febola » 03 Jan 2017, 12:46

Čestitke zmagovalcu in vsem trem na stopničkah. Tesno je šlo :D in vsak gram šteje. Super ribolovno leto kjer sem naštel največ ribolovnih dni a večinoma brez prijema. Letos na težke jige nobenega omembe vrednega prijema. Vse se je dogajalo pri 20g in navzdol. Najtežji prijem na 12g jig a žal pri pobegu trojček ni zdržal. Vsako leto je težje dobit konkretno ribo. Prvo leto smo lovili na speed jige in vsako leto kasneje gre bolj na "akcijske" vabe in očitno prisotne roparice lovijo sitno/malo ribo in zato tudi uspešnost manjših vab.

Uspešno in srečno v letu 2017! Da bi se najtežje palce krivile pod pritiski zubcov, gofov .... in meni prosim gofa med 5 in 10kg :yeah:

Odgovori