[NEURADNO] SJ Challenge 2020

Odgovori
Uporabniški avatar
BlazPorenta

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2020

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » 13 Jan 2021, 12:25

Cestitke za osebni rekord! Pri tvojih dosedanjih ulovih je to poseben dosezek :)

vizi

Odgovor Napisal/-a vizi » 13 Jan 2021, 13:39

albacore napisal/-a:
12 Jan 2021, 20:48
vizi napisal/-a:
12 Jan 2021, 13:04
Komandos v akciji, čestitke! :yeah:

p.s. Goran, je to tvoj pb? 😮
:yeah: DA
Vrhunsko!

Daj, prosim povej še kaj več, saj veš, da ostali cedimo sline.😛

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » Včeraj, 10:53

vizi napisal/-a:
13 Jan 2021, 13:39
albacore napisal/-a:
12 Jan 2021, 20:48
vizi napisal/-a:
12 Jan 2021, 13:04
Komandos v akciji, čestitke! :yeah:

p.s. Goran, je to tvoj pb? 😮
:yeah: DA
Vrhunsko!

Daj, prosim povej še kaj več, saj veš, da ostali cedimo sline.😛
:fish: ... kaj naj povem več. Pasje mrzlo (-4°C ali -5°C ). Povsakem metu je bilo treba čistit rinke na palici od ledu in na ležaju role. Precej močan veter, ki je še dodatno oteževal ribolov. Met ''fisha''(12gr+telo) na cca 15m v močan tok. Ura nekje 07.00, cca 1 uro pred max plimo. Nekje na 7m od obale udarec kakor pri malem brancinu nič silovit. Zavora nekje na 3-3.5 kg. Brancin potegne in malo odvija rolo, nekje po 1-2m pri vsakem sunku, ker izkorišča močan tok, ki nosi v jezero. Malo gre levo malo desno pa pz tokom proti meni pa zopet s tokom. Nekaj krat navijem rolo a ne preveč, da ga držim dlje od mostu in stebrov. Vedel sem, da je ta branko vsaj okoli 2 kg vendar ne veš točno, ker se obnašajo vsak drugače, ko je ujet nekateri divjajo nekateri manj. Premaknem se z mosta na malo peščeno plažico, ker imaš tam potem vse pod nadzorom. Z mosta do plažice rabim cca 30-40 sekund. Ko sem na plažici začnem namotavati rolo. Med tem časom je že odplaval ven iz toka na drugo stran in ga začenjam vleč ponovno prek toka proti sebi. V toku še nekajkrat zavora odpusti nekaj metrov vrvice, palica dela fenomenalno in blaži dodatno nagle sunke in spremembe smeri. Po cirka 2 minutah sem z njim le še okoli 2 m od obale vendar se začne silovito upirati. Sedaj vem da gre za brancina čez 4 kg le še ne vem kolikšen je, ker je voda motna. Kmalu se nekajkrat zapeni voda na površini a velikosti ne vidiš. Po nekje dodatnih 2 minutah ga nasukam na plažico in evo ga moj kapitalec je na kopnu. Sledi prvo fotkanje s strani prisotnih, ki so videli potek drila. Branko odnesen v avto za poznejše lepše fotke. Na to se ponovno vrnem in potegnem še na tej poziciji še 1kom od 1.9 kg ( za primerjavo v koritu tik ob 6.2kg - zgoraj ) in 1.1 kg .... ostali ujeti na velikem mostu pred zoro ( najmanjši 0.6kg ). Še nekaj fotk, ker sem dobil sporočilo če sem ga izmeril v dolžino. Glede na mojo dolžino korita ( 90cm ) je tam okoli 85cm ...

Slika

Slika

Slika
.......... LP
Slika

Uporabniški avatar
BlazPorenta

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » Včeraj, 12:18

To! Hvala za porocilo. Ulov ima sedaj se toliko vecjo tezo :)

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » Včeraj, 12:54

longcast napisal/-a:
13 Jan 2021, 08:32
Ufff čestitke Goran! Ne brancin, prava pravcata pošast! A te je blo kej strah? :)
:rofl: ne, ker ne veš velikost. Sem pa izgubil cca 3 leta nazaj večjega ( 8-10 kg kolikor sem ga gledal v plitvini ) PO 10-15 min drila na drugi strani plažice, ker sem ga imel že tik pred obalo vendar je sledil še zadnji poteg v tok in nato odvijanje role vse pod velik most kjer je bilo treba še bolj zapret zavoro in je samo poravnalo trnek. Od tedaj samo debeli trnki pri meni na silikonih ( redka, redka izjema, ko ravno nimam ustrezne jig glave ).
.......... LP
Slika

vizi

Odgovor Napisal/-a vizi » Včeraj, 13:33

Ufff, bravo in pohvale za izčrpno foto poročilo👍👍👍

Res si imel pasje zimske razmere, kar se je nakazovalo že po tvoji kamuflaži s prvih fotk. Si pa nedvomno poskrbel, da se je splačalo 'neprobojno' zadelat in vse ceremonije z oblačenjem in slačenjem (poznano iz mojih časov gozdarstva in dela v teku na smučeh). Zimski ribolov ni hec za zdravje!

Mojster, še enkrat čestitam! Ni za posnemat (pa sploh ne dvomim, da vas je tu še takih ... :lol: ), nagrada pa več kot zaslužena! 🥇🥇🥇

Odgovori