Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

gregstr
Posts: 13
Joined: 18 Nov 2013, 08:05

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by gregstr »

drago pošiljanje, na ceno kajaka in poštnine prišteješ 3% carine, nato na vse skupaj še DDV in pa stroški carinjenja cca 50€
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by spinr123 »

gregstr wrote:drago pošiljanje, na ceno kajaka in poštnine prišteješ 3% carine, nato na vse skupaj še DDV in pa stroški carinjenja cca 50€
mhm.... Vseeno dosti ceneje kot če bi kupil kajak tukaj, so pa verjetno boljši in kvalitetnejši ampak za prvič bom verjetno kar vzel tega pa bomo videli če mi to ustreza....

Samo me je malo strah da bi jaz plačal robe pa nebi bilo, ker še nikoli nisem naročeval kaj takega... Kako bi pa vedel kdaj pride moj tovor, poslali bi z ladjo do luke Koper kolikor sem razumel...mi morda še tam kaj kasirajo=?
gregstr
Posts: 13
Joined: 18 Nov 2013, 08:05

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by gregstr »

in to precej, v luko pride v kontejnerju (con) v katerem je še veliko drugih pošiljk, con je treba spravit z ladje, ga raztovoriti v skladisce, vsako pošiljko posebej ocarinit .... vsak korak stane

das link kaj gledas? ce kupujes, kupi pri posredniku liike aliexpres ali alibaba, direktno z kitajcem se rajs ne menit, ker so vse prej kot pa zanesljivi.

imho, en kos pa con je precej tezko izvedljivo, posiljnje velikega paketa z kurirji tipa DHL, TNT drago ko pr***** .... rajs preglej ebay.co.uk in .de vsaj takoj ves koliko te bo stalo, na pošiljke iz Kine ti razni majstri lahko pribijejo se precej stroškov
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by spinr123 »

Ja naročil bi preko Alibabe... Kajak je 185$, sedež 14$, veslo 16$, rotacijsko držalo za palico 6$..... Poštnina nevem preko česa, samo vprašal sem prodajalca in mi je rekel, da bi poštnina za 1 kajak znašala 80$ do luke Koper. Sepravi vse skupaj z poštnino 300$/220€...

Potem pa še carina 2,7%, davek 22% ter mislim da treba okoli 4% še ker bi plačal preko PayPala. Vse skupaj okoli 280€....

Potem pa nevem koliko pride še carinjenje, ter morda skladiščenje, ali kakšni drugi stroški...
gregstr
Posts: 13
Joined: 18 Nov 2013, 08:05

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by gregstr »

hmm, tole z Luko Luko Kp je tako tako, znajo njihovi stroški kar narast, sam se tega ne bi šel, če je možnost da ti pošlje po pošti ali DHL TNT ... je bolje ker so stroški nižji ....

ps pišem agentu v KP kako zgleda dobava enega kosa v cnt
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by spinr123 »

Ja ampak pomoje bi DHL ali TNT bila dosti višja cena....

Sepravi je vse odvisno od stroškov luke Koper... No ko dobiš odgovor prosim sporoči okvirno ceno oz stroške če bodo omenili tudi to...
gregstr
Posts: 13
Joined: 18 Nov 2013, 08:05

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by gregstr »

copy/paste prvega odgovora

Za lokalne stroske ladjarja v Kopru bi rabil se ime ladjarja s katerim bo poslal. Ker vsak ladjar ima svoje stroske. Placat bo moral THC, ISPS in DO, ki so pa razlicni od ladjarja do ladjarja. Ostale stroske ti lahko posljem.


jutri mi pa sporoči okvirno cene, imas mogoče podatek ladjarja po katerem ti bi to poslali? in pa pariteto FOB, CIF klik in studiraj :)
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by spinr123 »

Veliko za študirat... bom raje vprašal če je možno, da mi povejo DDP/FOB ali CFR ceno...

Ker vse to preverit... Nakladanje in razkladanje....

Koliko pa misliš da bi moral okvirno plačati vse to skupaj....?


Ker če bi kajak kupil v trgovini, jaz ne najdem nobenega cenejšega(razen roto je tu nekje, samo tam jim pišem odgovora pa ni) kot 500eur pa še brez opreme so....
gregstr
Posts: 13
Joined: 18 Nov 2013, 08:05

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by gregstr »

pojma nimam, mi jutri javi okvirne stroške postopkov v Luki

ps predno kupis, pridi SUP probat ;) v stoje je izmet veliko lazji kot v sede, stoje imas veliko lepši pogled pod vodo ....
luc
Posts: 83
Joined: 14 Aug 2013, 12:04

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by luc »

Na SoT kayaku 90 širine se stoji brez problema, na 70 pa zelo, zelo težko. Tisti, ki ga gledaš ima 80. Verjetno se da.
Drugače pa sigurno probaj SUP. Sam sem že poplnoma prepričan in sprobrnjen :)
@Gregstr. A tista tvoja dila iz fotke je še Dragorossi, ali je že tanova Addisonova firma?
Post Reply