Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

luc
Posts: 83
Joined: 14 Aug 2013, 12:04

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by luc »

Ne poznam tele firme, mi je pa všeč ;). Zna bit super zabavna reč za na valove.
Osebno bi šel na proizvajalca, ki dela tudi "taprave" divjevodaške kayake. Tudi 3 ali manj m dolžine, bo problem zaradi ubijalske počasnosti teh čolničkov.
OK. Če imaš kayak na čolnu, in se uporablja samo za ribolov, se z zgornjima problemoma ne obremenjuj preveč.

http://www.rtm-fishing.com/en/fiches-produits/1595/
Tale je zanimiv. Ista plastika kot DAG, 3 m, 550 evrov, zna biti še kar hiter za svojo dolžino.
Če Nomada dobiš za ceno rotota in so vključeni sedež in rodholderji, verjetno nimaš kaj falit.
Grega83
Posts: 15
Joined: 15 Sep 2011, 18:44

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by Grega83 »

http://www.oceankayak.com/kayaks/angler_kayaks/

Sam sem si ogledoval te, ki bi naj bili dobre kvalitete. Prodaja jih trgovina Surfmania v Zagrebu.
tian
Posts: 81
Joined: 28 Jun 2010, 18:49

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by tian »

Ocean kayak je firma ki ma profi zadeve. Tak, da če mate denar pa možnost prevoza definitivno dobra naložba.
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by spinr123 »

luc wrote:Ne poznam tele firme, mi je pa všeč ;). Zna bit super zabavna reč za na valove.
Osebno bi šel na proizvajalca, ki dela tudi "taprave" divjevodaške kayake. Tudi 3 ali manj m dolžine, bo problem zaradi ubijalske počasnosti teh čolničkov.
OK. Če imaš kayak na čolnu, in se uporablja samo za ribolov, se z zgornjima problemoma ne obremenjuj preveč.

http://www.rtm-fishing.com/en/fiches-produits/1595/
Tale je zanimiv. Ista plastika kot DAG, 3 m, 550 evrov, zna biti še kar hiter za svojo dolžino.
Če Nomada dobiš za ceno rotota in so vključeni sedež in rodholderji, verjetno nimaš kaj falit.
Pa gre dosti počasneje 3m kajak od 4,5m?

Ali pa nasploh približno kako hitro se da veslat z temi? 5milj/h?
gregstr
Posts: 13
Joined: 18 Nov 2013, 08:05

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by gregstr »

tole je bilo tako zelo umirjeno veslanje z desko na kateri sem slikan na četrtem postu v tej temi, vmes sem še klepetal z enimi ki je vlekel panulo

ps deska je če vedno na prodaj deska plus veslo 600€


tole imam naročeno pride v sredini marca, cena v Ljubljani 800€ plus veslo. možnost kayak veslanja ali pa v stoje, kup opreme, od vgrajenih koles za vlačenje po plaži, suhih predalov, držal za palice, dvižnih smernikov ....
luc
Posts: 83
Joined: 14 Aug 2013, 12:04

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by luc »

Hitrosti nisem nikoli meril, je pa razlika med kratkimi in dolgimi čolni ogromna. Računaj tudi, da imajo modeli različnih dolžin, tudi drugo namenbnost, kar razliko še potencira.
Zelo na grobo:
260 - 290. Čolni za divjo vodo ali surf. Super okretni in za svojo aplikacijo zabavni. Super počasni.
300 - 330. "Univerzalni" hibridi. Še kar dobri za vse, odlični v ničemer.
350 - 390. "Rekreativni, družinski, turistični..." Daljši so običajno dvosedi. Zelo stabilni in solidno hitri. Verjetno najboljša izbira za ribolov.
420+. Potovalni SeaYaki. Te reči letijo + imajo veliko nosilnost in veliko prostora za prtljago. Nekateri so dovolj stabilni za ribolov, ampak je fino imeti nekaj kajakaškega predznanja. Prenašanje in transport teh bark, zna biti cel projekt :).

Če se ti čaka do pomladi, priporočam, da SOT najprej probaš. Mene najdeš na Savi, kjer delam kot vodnik/učitelj za Skok Šport, ali pa greš na Krko in pri Carpe Diem vprašaš za Boruta Javornika (zastopnik za DAG, Fluid, RTM).
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by spinr123 »

luc wrote:Hitrosti nisem nikoli meril, je pa razlika med kratkimi in dolgimi čolni ogromna. Računaj tudi, da imajo modeli različnih dolžin, tudi drugo namenbnost, kar razliko še potencira.
Zelo na grobo:
260 - 290. Čolni za divjo vodo ali surf. Super okretni in za svojo aplikacijo zabavni. Super počasni.
300 - 330. "Univerzalni" hibridi. Še kar dobri za vse, odlični v ničemer.
350 - 390. "Rekreativni, družinski, turistični..." Daljši so običajno dvosedi. Zelo stabilni in solidno hitri. Verjetno najboljša izbira za ribolov.
420+. Potovalni SeaYaki. Te reči letijo + imajo veliko nosilnost in veliko prostora za prtljago. Nekateri so dovolj stabilni za ribolov, ampak je fino imeti nekaj kajakaškega predznanja. Prenašanje in transport teh bark, zna biti cel projekt :).

Če se ti čaka do pomladi, priporočam, da SOT najprej probaš. Mene najdeš na Savi, kjer delam kot vodnik/učitelj za Skok Šport, ali pa greš na Krko in pri Carpe Diem vprašaš za Boruta Javornika (zastopnik za DAG, Fluid, RTM).
Hvala za ta opis....

Sem pa gledal še malo po ebayu, in majo v Angliji precej ugodne kajake ter dobro izgledajo... Ampak je pa cena poštnine visoka, sem vprašal prodajalca in čakam odgovor...

Drugače pa se mi zdi komplet zelo ugoden, dobiš namreč kajak z veslom, sedežom, 4 fiksna držala za palico ter eno 'pomično'...
Na material se sicer nespoznam ampak piše da so narejeni iz 5mm polyethelene.
Cena :370€

http://www.ebay.com/itm/261135367990?_t ... EBIDX%3AIT
luc
Posts: 83
Joined: 14 Aug 2013, 12:04

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by luc »

Zgleda dobro, cena je huda, samo ni teorije da tehta 22kg, če je plastika 5mm debela. Običajne debeline sten so 2-3mm.
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by špeci »

Tudi jaz sem se zanimal za ta kajak, kaj ko ga pošiljajo samo po Angliji.Edin če poznaš kakega šoferja kamijona, ki potuje tja in ti ga pripelje.
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nujno..... Portorož .... zazidljiva parcela 2,3 ha

Post by spinr123 »

špeci wrote:Tudi jaz sem se zanimal za ta kajak, kaj ko ga pošiljajo samo po Angliji.Edin če poznaš kakega šoferja kamijona, ki potuje tja in ti ga pripelje.
Kaj pa če naročim kar direkt iz kitajske... Za kvaliteto nevem, je pa poceni
Post Reply