Fluorocarbon za predvrvice

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by Komarčeroso »

Miran, je to da se zvije dobro ali slabo? meni se zvijejo vsi, še najmanj se mi zdi da Barkleyev?

Jaz sem na začetku največ uporabljal Zepre Thorr-ov 100% fluorokarbon 0,30, s katerim sem bil kar zadovoljen glede nosilnosti in vzdržljivosti. Na 0,30 mi mislim da riba (največja okoli 1kg) ni nikoli strgala najlona, na večinoma skalnatih terenih. To je bilo, ko je bila etiketa na kolutu svetleča. Zdaj imam pa istega samo da je etiketa bela (zgleda k ponaredek) in z njim nisem tako zadovoljen. Prej sem pri 0,30 osnovnem najlonu v primeru zapenjanja pustu vse na dnu z utežjo vred, s tem novim pa se mi zdi da dostikrat poči na vozlu...ne vem :ojej:

Potem sem lani nabavil pri trofeji Seaguar soft 0,33 (čeprav sem naročil 0,30) sicer čez njega nimam pripomb samo se mi zdi Thorrov mehkejši na otip-možno tudi da zato ker je tanjši. Vgavnem uzel sem ga namensko za orade, dočaku nisem še nobene, je pa brez težav na obalo spravu zubota, ki je bil zapet globoko v ustih (1,5kg) Skratka vzdržljiv ampak se mi osebno ne zdi toliko "soft"

Potem imam Barkley Trilene 0,34 ki je bil v osnovi mišljen za najtežje podvige in ekstremne pogoje, spravil pa je ven mojo najtežjo orado (2kg).. narobe svet ucrazy?

Potem pa imam še trabuccov T-force xps, vglavnem za lažje pogoje ribolova. Lani mi je zmanjkalo 0,22 letos pa sem uzel 0,24 in bo moj letošnji glavni akter pri lovu orade, saj je bil njegov tanjši brat lani edini ki mi je prinesel orado v celem letu, letošnji pa je tudi že krščen z enim izpuščenim nedonošenčkom.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by miran »

Komarčeroso wrote:Miran, je to da se zvije dobro ali slabo?
Po moje to ni preveč dobro :-)
Ko se zgodi, da se predvrvica pri klasičnem drsnem sistemu ovije okrog osnovne oz. šok vrvice, takšen laks ostane grdo deformiran in daje slab občutek. Vem, treba je poskrbeti, da se ne ovije. :-)

Za ribo pa sem skoraj 100%, da ji je prav vseeno kateri FC ali laks je uporabljen. ;-)
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by Komarčeroso »

Ja vem kaj misliš, se tudi meni dostikrat zaplete če pretiravam z dolžino predvrvice, letos sem si kupu tisto čudo od cevkice, ki naj bi to preprečvala...bomo vidl. Ko vlečeš ta focu iz 20m+ globine pa 50m+ dolžine, ga ni pomojem najlona ki bi kluboval temu da se ne deformira. Se mi pa zdi da se najbolj pozna vsak prepogib seaguaru..

hehe za ribo se strinjam da ji je vseeno katere znamke je, ni pa meni vseeno kateremu bo uspelo doktorsko parkilsko teto nahecat, da ješka ni na nič pritrjena in jo lahko brez strahu prežveči, zraven pa da zdrži dril, zato probavam kolkor lahko...saj veš da v tistih dolgih urah čakanja moraš mal eksperimentirat, da maš voljo pa motivacijo, pa si po osmih urah rečeš, zdej bom dau pa tega, ta bo pa zihr delal zdej, pa si dobr še za dve uri :bwahaha: :D
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by miran »

Boom.
Kaj pa vem. Je pa ni.
Sem jih spet nabavil, da nekaj poskusim. :-)
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by Komarčeroso »

miran wrote:Boom.

Sem jih spet nabavil, da nekaj poskusim. :-)
Sori, sam če si meni hotel kaj reči te nič ne razumem..
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by miran »

Komarčeroso wrote:
miran wrote:Boom.

Sem jih spet nabavil, da nekaj poskusim. :-)
Sori, sam če si meni hotel kaj reči te nič ne razumem..
"Čudo od cevkice" je t.i. boom.
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by Komarčeroso »

hehe, pozna je že ura :yeah:
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by blisk »

Sem pogledal doma in za lightrock imam fluoro climax 0,205 ali falcon ufo fluorocoated 0,165. Za spin sem pa imel teiko tokusho 0,30 ki je bil precej bolj obstojen kot berkley
dyn
Posts: 70
Joined: 13 Mar 2013, 22:16

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by dyn »

Kje kupujete Sunline in Duel fluorocarbon?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Fluorocarbon za predvrvice

Post by kr'en »

Sunline v fmk.si
Image
Post Reply