zacetnik z nekaj malega izkusenj izpred 10 let

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
_SilverArrow_

zacetnik z nekaj malega izkusenj izpred 10 let

Odgovor Napisal/-a _SilverArrow_ » 07 Avg 2014, 14:00

No bom opisal na hitro situacijo. Lovit sem zacel ze pred 10-15 leti, z mojim ocetom lovila sva ze marsikje od jezer, rek itd vecinoma v sladkih vodah. Od scuk, postrvi, smucov, ....Razen kadar smo se odpravili na morje kvecjemu na hrvasko (otok pasman, privlaka, itd)smo ga tud tam namakali, ulovila sva tudi ovcice, brancine, orade. Ampak nekako zaradi ocetove sluzbe ter mojega odrascanja se je na ribiskih palicah zacel nabirat prah. Sedaj ko imam 24 let in sem prevzel ocetovo sluzbo v IT tocno mesto (Grado) saj on je sel v penzijo. Po dolgih 4 letih vonjav morja mi je spet prisel na misel ribolov. Ko sem se odpravil domov v Slovenijo sem takoj pobrisal prah s palic ter jih mal pogledal a nazalost 3 palice ki smo jih imeli za morski ribolov so bile ze dost unicene. Po dolgem brskanju po forumu ter raziskal place za lovit sem sklepal da bom rabil spodobno palico ter spodobno rolo saj je tukaj v gradezu precej nizka voda ter je treba precej dalec zalucat.Ker sem cakal skoraj dva tedna ce ne ze 3,da ste me aktivirali sem se odlocil da grem v nakup palice ter role za mene in mojega oceta saj sedaj ima cas in bi rad mu povrnil nasmesek na obraz. Odpravil sem se v trgovino ter povedal situacijo, trgovec mi je svetoval surfcasting palico ,kakor sem tud sam imel v mislih. Tako sem nabavil dve BadBass shanny medium strong 130g ter dve roli shimano speedcast 8000XSA. Odpravila sva se ze 4x na ribolov od tega 2x ulovila 3 orade. Drgac pa sva imela precej tezav saj je dno zelo pokrito z algami + ponekod je zelo zelo mocen tok. Lovima pa na klasicen nacin z drsecim svincom gumico vrtavko ter 60 cm laksa z trnkom. Poznam morskega crva ceprav tuki ga ne dobim, lovim pa z bibiji al pa kos lignja. Zavoro na roli imam popolnoma odprto ko zacne delat zzzzzzzzzzz se zacne veselje. Uglavnem bi vas prosil kar za mnenja glede nacinov ribolova ce je kaj za izbolsat, popravit, mnenja glede opreme, navezov, vab itd .
P.s: Ime mi je Milan in sem iz Nove Gorice.
P.s.s: opravicujem se glede slovnicnih napak saj pisem preko telefona pa se v delovnem casu pisem tak da mal hitim :P.

kumlazo
Kraj: Ventimiglia

Re: zacetnik z nekaj malega izkusenj izpred 10 let

Odgovor Napisal/-a kumlazo » 07 Avg 2014, 15:53

Dobro si kupil...probaj se malo podaljsat finale, pa kako drugo vabo. Za mormore je top vaba arenicola, za ombrine americano itd.
Lp

_SilverArrow_

Odgovor Napisal/-a _SilverArrow_ » 07 Avg 2014, 16:59

Dobro za americano sem ze slisal in ga tud ima..... Ima tud bibije ampak so ogromni in jih prodaja na kile....Arenicola pa se nism slisal bom povprasal.. Hvala za nasvet.

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a sova » 07 Avg 2014, 18:01

Pozdravljen na forumu.
Kje kupuješ črve? Predvidevam da pri Colombotu, ker si iz N. Gorice.Tam ima vse vrste črvov bibi majhen, bibi velik(na kg). koreane, amerikane, cobra, arenicola in še kaj bi se dobilo. Če ne imaš v Monfalconeu 2 trgovini, ki tudi imata vse črve. Upam, da boš nekaj izbral, saj je ponudba velika. Pa dober prijem.

lp.
Slika

_SilverArrow_

Odgovor Napisal/-a _SilverArrow_ » 07 Avg 2014, 19:18

Ne nism pri columbotu kupil tukaj v gradotu sm kupil..... ker spim tukaj pa grem 1x na mesec domov.... Drgac palice pa role sem kupil pri onemu ronchi del legionari blizu letalisca. Sej drgac recem oceti da jih vzame pri colombotu k mi je tud sosed prodajalec.

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a sova » 07 Avg 2014, 22:16

A je mogoče ta. Zgleda sicer zaprta vendar sem jaz kupoval enih dvakrat lansko leto.
Slika
photo hosting
Slika

_SilverArrow_

Odgovor Napisal/-a _SilverArrow_ » 07 Avg 2014, 23:06

Ja tocno ta ja.... pa ima precej znizane cene, vsaj po spletu sm vidu da stanejo precej vec kot sm placal.

Uporabniški avatar
FIBRA

Odgovor Napisal/-a FIBRA » 08 Avg 2014, 17:20

Za grado je najbolje, da kar v ribarnici nabavis majhne(najmanjse)sipe kar jih imajo v ribarnici in kanoce(školjke) po slovensko ne vem imena in kot je nekdo pred mano napisal: podalšaj predvez vsaj na 120cm.
Ce rabis se kako info samo vprasaj.

_SilverArrow_

Odgovor Napisal/-a _SilverArrow_ » 09 Avg 2014, 01:52

Mislis koce ne kanoce? Aja zakaj pa predvez na 120 cm? Pa sipo celo gor? Ker ni nekih ogromnih orad tu .

miran
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a miran » 10 Avg 2014, 07:54

FIBRA napisal/-a:... podalšaj predvez vsaj na 120cm.
...
Pri fiksnem sistemu ali pri drsnem? Zakaj toliko?

Odgovori