nakup fishfinder-ja

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: nakup fishfinder-ja

Post by funt »

Kaj bolj konkretnega imaš v mislih...... Pa daj je cenovno čim bolj ugodno! Predlogi?
[/quote]

Jaz uporabljam Raymarine Dragonfly 5 in moram priznati da sem več kot zadovoljen. Poleg stabilnosti je super funkcija povezljivost z android napravami in posledično Navionics kartami na njih. Ekran lahko poleg sonarja gledaš tudi na telefonu kjer imaš bistveno boljšo resolucijo in je super če lovita dva. Dodatno ti sistem sam na novo riše navtično karto direktno v navionics karto na telefonu. :)
http://www.raymarine.com/dragonfly/
lp
Funt
Grega
Posts: 76
Joined: 02 Aug 2016, 11:35
Location: Ljubljana

Re: nakup fishfinder-ja

Post by Grega »

Na bolhi imaš nekaj izbire cenovno bolj dostopnih, sicer rabljenih, če pa ciljaš še ceneje pa imaš tudi Aliexpress in Gearbest :bwahaha:
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: nakup fishfinder-ja

Post by febola »

Ja na bolhi imaš kar konkretne primerke s ploterji za pol cene novega. Mislim da je itak vsa stvar v sondi in če je rabljena par sezon ni nič narobe ali pač?
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: nakup fishfinder-ja

Post by longcast »

Tudi sam se odločam med sonarji, trenutno je glede na price/performance in moj budget vodi Garmin Striker 4, si pa ogledujem tudi Lowrance HOOK2 4X - GPS Bullet. Za slednjega me zanima ali kdo ocenjuje, da bi bil boljši kot prvi, ki je trenutno moj prvi izbor.
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: nakup fishfinder-ja

Post by febola »

Nisem strokovnjak za sonarje ampak tehnično ta novi hook2 z bullet sondo sploh niso konkurenčni s strikerji ker vsi strikerji imajo CHIRP sonde serijsko, bullet je pa navadna 200kHz sonda.
Kaj prinese chirp pa verjetno že veš.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: nakup fishfinder-ja

Post by kula shaker »

Jaz imam tudi enak model kot funt, pa mi fajn služi.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: nakup fishfinder-ja

Post by BlazPorenta »

Zdravo! Pregledujem tole temo, ter razlicne fishfinderje, ki ste jih tu nastevali. Vidim, da je povsod ogromno enih kablov in instalacij/montaz, kar je malo nerodno, ce si ne lastis svojega colna, ter ga dnevno najemas, ko pac pride priloznost,
Kaj svetujete v tem primeru? Ali ima kdo izkusnje oz informacije, kako se obnese Deeper sonar?

https://deepersonar.com/global/all/prod ... r-pro-plus

Kot receno, razmisljam o cem, kjer ni potrebno sraufati oz kako drugace posegati v najeti coln, porabiti ure za instalacijo, itd.. pri tem pa, da ponuja dovolj moznosti in informacij, da da rezultate slike pod vodo (do 50-60 metrov globine).

Hvala v naprej za kakrsnokoli mnenje.
firbc
Posts: 77
Joined: 21 Apr 2013, 10:12
Location: Ljubljana

Re: nakup fishfinder-ja

Post by firbc »

Jaz imam točno tak DEEPER Sonar Pro+, ki ima tudi GPS.
ZAdeva je super, samo ... kot vedno, odvisno kaj je tvoja prioriteta njegove uporabe. Super deluje z obale, ko je čoln pri miru ali ko ga uporabljaš na kajaku.
Namreč težava vsaj v mojem primeru se je pojavila, ko se je čoln gibal,saj ga je potegnilo pod vodo, s tem pa se je oslabil signal do telefona in ga je prekinjal. Je pa res, da ga jaz nisem uporabljal na trdnem, fiksnem nosilcu, temveč sem ga tako na kajaku kot tudi na čoln privezal kar z vrvico in vlekel za sabo.

Tudi v navodilih piše, da zaradi signala ni dobro, da se ga pregloboko potaplja. Skratka v mirovanju ali rahlem gibanju je zadeva super.
Sicer imaš na youtube tudi nekaj primerov uporabe s premikajočim čolnom, samo ... nisem zasledil da bi ga kdo uporabljal s kakšno pretirano brzino. Vedno le počasna vožnja in fiksni nosilec.

Če pa imaš s čolnom namen predvsem prečesavati teren in iskati dobre podvodne pozicije in to pri malo večjih brzinah, potem pa mislim da zadeva ne bo funkcionirala. Potem je bolje npr. Humminbird 410060-1 Fishin' Buddy (https://www.walmart.com/ip/Humminbird-4 ... g/46906453) ali kaj podobnega.
ZUBONJA
Posts: 24
Joined: 25 Nov 2011, 10:57
Location: Ljubljana
Contact:

Re: nakup fishfinder-ja

Post by ZUBONJA »

Poceni kvalitetne prenosne naprave od Lowranca.
Na tem linku si lahko delovanje ogledate in tudi kupite.

http://navtika-ribolov.si/viewtopic.php?p=2121#p2121
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: nakup fishfinder-ja

Post by BlazPorenta »

Super hvala vama za link in izcrpni odgovor! Bom pobrskal naprej, ter preucil mozne variante.
@firbc: sem zasledil podobne "kritike" na netu ja. Ponekod so porocali izgubo signala ze ob rahlem valovanju iz sicer stacionarne pozicije. Ter da signal ne najde vec sam, temvec ga je potrebno vzeti iz vode, resetirati, ter ponoviti vajo. Res pa je, da je slo za kritiko izpred parih let nazaj, tako da je pro+ verjetno ze nadgradnja tistega Deeperja. Sam ga ne bi uporabljal za panulo, bolj za bolentino, da vem ali je pod mano puscava, ali kaj zivljenja. Ter za potencialno preucevanje divjega terena in dna na novih lokacijah, da preverim moznost zapenjanja in spet, ali je cista puscava spodaj.
Hvala!
Post Reply