Megabass voblerji

Shore jigging in spinning z obale

Megabass voblerji

Postby CBB » 19 May 2014, 15:45

Zdravo,

na ebay-u sem par voblerčkov naročil, ker so mi bili pač všeč:) Zdaj pa vidim, da so vsi po vrsti fresh watter:) A je to zanimivo tudi za brankote in podobno golazen v morju, al ne? Ker sicer gredo takoj na bolho in ebay. Tole sem kupu:

http://i.ebayimg.com/t/DOG-X-Jr-COAYU-M ... y/$_57.JPG

http://i.ebayimg.com/t/Megabass-X-140-W ... u/$_57.JPG

in

http://i.ebayimg.com/t/MEGABASS-ito-DOG ... w/$_57.JPG
Last edited by kr'en on 19 May 2014, 17:09, edited 1 time in total.
Reason: Linkal slike, ker so bile prevelike
CBB

Re: Megabass voblerji

Postby kr'en » 19 May 2014, 17:11

Ja, ja in še posebej ja. Samo trnke boš mogoče moral zamenjat, če so freshwater ti bodo v morju seveda zarustali.
kr'en
The Boss

Postby tinker » 19 May 2014, 17:57

Vsi so poslastica za brancina, brez skrbi, še posebej dog-i. Samo se boš moral naučit jih pravilno vodit - wtd.
Poguglaj. Trnke ima jaz polno zate, same Cultiva trojčki pobrani z jigov.
tinker

Postby Zolja » 20 May 2014, 14:11

WTD-ji so super zadeva za brancine, je pa res da jih je s palicami daljšimi od 2 ali 2.10m muka voditi dlje časa. Jaz jih imam vedno nekaj s seboj, vsake toliko kakšnega zapnem za 5-10 min., kar je z 3 metrsko palico trpljenje ampak se izplača. Tudi zelo rad štartam z njimi, ko pridem na nov teren. Glasni so, puščajo sled na vodi in če je 20-30m okoli kakšna beštija, ki se aktivno hrani si ne more pomagati, če ne drugega, da pride vsaj pogledati. Brancin ponavadi vzame brez zvoka in eksplozije na vodi, samo PLUP, malček vrtinca na površini in vabe ni več. Ščuka ko zadaneš dan da se hrani na površini je pa cel rocknroll, eksplozije, skakanje iz vode, 4-5 faljenih napadov in še kar juriša, direkt do čolna ali obale...Krejzi...

LP Zoran
Zolja

Postby mitja68 » 21 May 2014, 19:36

Ali je za te wtd vabe kaj pomembno kakšno je morje...mislim če je uspeh ravno tako večji v bolj valovitem morju, kot v kakšni bonaci?
Nimam še toliko izkušenj s temi vabami, so mi pa vedno bolj zanimive.
The worst day of fishing is better than the best day of working!
mitja68

Postby Zolja » 22 May 2014, 08:02

Moji ulovi brancinov na površince so se vedno zgodili bolj v mirnem vremenu ali malo valovito. Na močnem vetru nikoli, verjetno ga riba tižje opazi v razburkanem, poleg tega je verjetno brancin v takih razmerah usmerjen bolj proti dnu in luknjam, kjer se skrivajo manjše ribe, ki jim plavanje v takih razmerah povzroča težave. Jaz vsake toliko vržem površinca neglede na razmere.

LP Zoran
Zolja

Return to Jig in spin

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests