WIND fishing

Shore jigging in spinning z obale

WIND fishing

Postby Twinman1979 » 18 Apr 2015, 09:05

Letos sem začel uporabljat tehniko WIND fishing. Saj po eni strani lahko rečemo spet ena japonska novotarija, se pa v detajlih močno razlikuje in obenem združuje tehnike spin in shore jigging z uporbao silikonskih vab. Ker je vrag v detajlih je seveda na voljo WIND oprema. Tu mislim najprej palico. Sam sem se odločil za Major Craft Skyroad WIND Custom 7-21gr, 2,5m. Na voljo je tudi cenejša Solpara, palice drugih jap. proizvajalcev pa se začenši s Palmsom dobijo za precej višjo ceno. Odločitev je padla še posebno po odlični recenziji štapa na blogu H. Gilbeya, saj je palica Skyroad tudi vrhunska spinerica za vse sorte vab v njenem rangu. Iskal sem predvsem palico za WTD in igranje s silikonci, a sem potem nabavil tudi WIND vabe. Več na temle linku: http://www.henry-gilbey.com/blog/major- ... rod-review
Posebne so tudi vabe. Gre za trikotno koničasto oblikovane jig glave s trojčkom spodaj. Glava in silikon sta trikotne oblike v prerezu, tako da se vaba vozi po ravnem trebuhu in s tem izvaja določeno gibanje - delno drsi. Po domače je tehnika križanec med spinom s silikonci, light shore jiggingom in egingom.

Tehnika je zabavna in obetavna! Upajmo......

Moj komplet:
Image

Tehnika:
https://www.youtube.com/watch?v=RQJvr0m542s
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
Twinman1979

Re: WIND fishing

Postby CBB » 18 Apr 2015, 09:25

Veliko sreče:) Objavi ulove, komaj čakam...
CBB

Postby Twinman1979 » 18 Apr 2015, 10:03

Sem dolžen še razlago, da se ne išče. WIND se tehniki reče zato, ker vsakemu "jigu" s palico pripada en obrat role. Palica in rola morata bit za to v dobrem balansu. Držiš pa pred peto role, ne vmes med prsti. Se pravi rola te ne sme udarjat po prstih. Se je za navadit. Hvala za dobre želje!!! :yeah:
Twinman1979

Postby miran » 18 Apr 2015, 21:49

A so japsom spet začeli padati prihodki od prodaje ribiške opreme? :bwahaha:

Palice razen pri metu itak nikoli ne držim tako, da bi rola sedela med prsti.
Jig glave tudi večinoma prevelike tlačim v silikone (Bo pa treba spet haribo črve probati.Bio-eko-natur pa to.).
Vabo vodim menda vsakič drugače in vedno po svoje.
Občasno ribarim v burji.
A sem WIND fišer? :-)

EDIT:
Opravičujem se ljudem, ki jih je zapis mojega mnenja prizadel.
Last edited by miran on 20 Apr 2015, 10:52, edited 1 time in total.
miran

Postby tinker » 19 Apr 2015, 08:38

@miran - za cinizem tu na tem forumu ni prostora!

Tudi eging in jigging sta bila 10 let nazaj vse zajebancije vredna povsod razen na japonskem, danes so pa vsi eginarji ali jiggerji....Rolo tudi jaz drzim med prsti, verjetno tudi 90% ostalih spinerjev, tako, da Twinov nasvet ni brez veze.

Zadevo se sprobal tudi sam, ni treba imet tocno custom opreme za to zvrst ribolova (ki je btw. na japonskem zelo popularna in zelo lovna) ampak samo zadosti fast spin palico, da zdrzi jigging in daje silikonskemu jigu zadosti pospeska. O ulovih bo se govora, o tem sem preprican.

@twin - vse pohvale za oranje ledine s to tehniko na tem koncu sveta, brez zanesenjakov bi se vedno lovili orade na 0.50mm najlon privezan na kamen in brancine na 5g Rapalo Original ter lignje na plovec s starleto...
tinker

Postby kr'en » 19 Apr 2015, 09:03

Da ne bo hude krvi slučajno se bomo od sedaj naprej držali teme. Če komu tema o tej novi tehniki ni všeč pa naj ne piše v njo. ;)

Nadaljnje poste, ki ne bojo o WIND tehniki bom brisal.
--------

Imajo Japonci kak poseben izraz za tole tehniko? Če gre človek googlat "wind fishing/technique" najde vse drugo samo to ne o čemer je govora v prvem postu. Saj najbrž piše v naslovu videa, ampak japonščina mi ne gre preveč. :mrgreen:
kr'en
The Boss

Postby tinker » 19 Apr 2015, 09:06

wind method fishing

Oz Tackle.jp je pa firma, ki ima najvec filmckov gor :) link od Twin.

V bistvu gre za jigging s silikonskimi jigi, ki so precej togi in brez lastne akcije....treba jih je butat, potem pa dobijo krasno underwater wtd ali twich akcijo. Pa cenejsi so od kovinskih jigov....tipicna lovina je obalna plava riba in brancin. Lovi se pa na terenih, ki so pregloboki za vobler in preplitvi za klasicen jigging....po mojih izkusnjah je majka za globine okol 10m....npr. idealka za Bohinjsko jezero in tiste kapitalne jezerke :)
tinker

Postby Twinman1979 » 20 Apr 2015, 10:14

WIND - = navoj oz. obrat ročke role. Zato se nič ne najde na netu. Še nekaj videov je na linkih spodaj. Tehnika je meni zelo zanimiva iz dveh razlogov.

1. Nabor glav od par gramov do preko 50 gr. Težje bomo shore gamerji uporabljali tudi med shore jiggingom in ne rabiš posebne palice, res pa da so primernejše za izvajanje pravih gibov krajše palice.
2. Nova vaba, novo gibanje. Letos pričakujem zanimiv lov šarunov. Če bo res še kak brancin bom vesel. WIND vaba gre namreč lepo naravnost do dna in potem ko jo začneš premetavat okrog dela zelo podobno
kot egi. Trenutno imam silikonce dožine 75 in 105 mm in bom dopolnil še z vmesnim 90 mm. Glave pa so 1/2 in 3/4 oz. Še par težjih za shore jigging in je to to.

https://www.youtube.com/results?search_ ... 3%E6%B3%95

[Majorcraft Skyroad "Big Seabass"]
https://www.youtube.com/watch?v=MIy7soox8x0

P.S.: Hvala Tinkerju in Krenu za red na forumu.
Twinman1979

Postby blisk » 21 Apr 2015, 12:45

Kaj to bi se dalo furat z eging palico? Seveda lahke glave.
blisk

Postby tinker » 21 Apr 2015, 14:48

Jaz imam 20g wind silikon in ga zelo lepo butam s klasično spinerco 12-42g.
Za egi rod bo pa Twin povedal....

Dart glave zgledajo takole
Image

Silikoni pa
Image

Skratka, taki silikonski jigi
Image
tinker

Next

Return to Jig in spin

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests